Xiaomi Telefonlarda Bildirimleri Gizleme

İlk telefonunu 2011 yılında piyasa süren Xiaomi markası milyonlarca telefon satarak dünyanın en popüler 4.telefon markası oldu. Türkiye pazarında da milyonlarca insana erişen bu telefon markası hakkında insanların soruları da çoğalmaya başladı.Bu yazımızda bu sorular arasından xiaomi bildirimleri gizleme işlemi nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız.Xiaomi telefonunuzda istediğiniz uygulamanın bildirimlerini kapatabilir veya içeriğinin gözükmesini kolayca engelleyebilirsiniz. Mesajlaşma uygulamalarınız gibi başkalarının görmesini istemediğiniz uygulamaların bildirim içeriğini gizlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca size sık bildirim gönderen uygulamaların bildirimleri kapatmak da dikkatinizin kolayca dağılmasını engelleyecektir.

Xiaomi Bildirimleri Gizleme Nasıl Yapılır?

xiaomi de uygulama bildirimini gizleme
Uygulama bildirimini gizleme işlemi

Xiaomi marka Android telefonunuzda uygulamaların bildirimlerini tek tek seçerek kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

>Ayarlar uygulamasını açın

>Sistem ve cihazlar menüsü altında Bildirimler & Durum Çubuğu ayarlarına dokunun

>Uygulama bildirimlerine basın

>Buradan bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı bulun ve dokunun

>Bu bölümde uygulamaya özel ayarlamaları yapabilirsiniz

>Bildirim göndermesini tamamen engellemek için bildirimleri göster seçeneğini kapatabilirsiniz

>Bildirim gelebilir ama beni rahatsız etmesin diyorsanız ses, titreşim ve bildirim ışığı seçeneklerini kapatabilirsiniz.

Xiaomi Kilit Ekranı Bildirim İçeriği Gizleme Nasıl Yapılır?

xiaomi bildirim içeriğini gizleme
Kilit ekranı bildirimlerinin içeriklerini gizleme

Telefonumuzun verilerini kilit ekranına şifre koyarak koruyabiliriz ama gene meraklı gözler kilit ekranımıza gelen bildirimlerin içeriğini okuyabilir. Telefonunuz da kişisel verilerinizi tam olarak koruyabilmek için xiaomi kilit ekranı bildirim içeriği gizleme adımlarını uygulamanız gerekmektedir.

>Ayarlar simgesine basın

>Sitem & Cihaz altında bulunan Kilit Ekranı & Parola ayarlarını açın

>Ayarların en altına gelerek Gelişmiş Ayarlar seçeneğine dokunun

>Kilit ekranında bölümüne basın

>Açılan menüden Tüm bildirimleri göster fakat içerikleri gizle seçeneğini seçin

>Eğer xiaomi kilit ekranında bildirim gizleme isteğiniz varsa Bildirimleri hiç gösterme seçeneği ile bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz.

Xiaomi’de bildirim geldiğinde telefonun uyanması nasıl engellenir?

Ayarlar> Sistem & Cihaz> Kilit ekranı & parola yolunu izleyin. Buradan Bildirim alındığında kilit ekranını uyandır seçeneğini kapatın.

Xiaomi’de kilit ekranında bildirim çubuğunu nasıl kapatabilirim?

Eğer sizin için xiaomi bildirim içeriği gizleme yeterli gelmediyse ve kilit ekranınızda daha fazla gizlilik istiyorsanız bildirim çubuğunu kapatabilirsiniz .Bildirim çubuğunu kapatmak, telefonunuz kilitliyken insanların hangi uygulamaları kullandığınızı öğrenmesini engelleyecektir.

>Ayarlar> Sistem ve Cihaz> Bildirimler ve durum çubuğu yolunu izleyin

>Bildirim çubuğu bölümünden Kilit ekranında göster seçeneğini kapatın.

>En katı şekilde xiaomi kilit ekranında bildirim gizleme işlemini tamamladınız. Bundan sonra telefonunuz kilitliyken kimse gizliliğinizi ihlal edemeyecek.

Bu yazımızda sizlere xiaomi bildirim içeriği gizleme işlemini kolayca nasıl yapabileceğinizi anlattık .En İyi Tiktok Benzeri Uygulamalar yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın