Xiaomi Şebeke Sorunu [3 Çözüm]

Xiaomi şebeke sorunu binlerce xiaomi marka android telefon kullanıcısının yaşadığı bir sorundur. Bu sorun geçici olabileceği gibi kalıcı bir sorunda olabilir. Sorunun çözümlerine geçmeden önce neyden kaynaklandığını tespit etmelisiniz. Bu sorunu bölgenizde bulunan baz istasyonu arızalandığından dolayı da yaşayabilirsiniz. Eğer o bölgede bulunan diğer insanlarda şebeke sorunu yaşıyorsa ve sorun bölge değiştirince düzeliyorsa baz istasyonunda bir sıkıntı var demektir. Sadece sizin telefonunuz çekmiyorsa sorununuz sim kart kaynaklı da olabilir. Sim kartınızı başka bir telefona takarak test edebilirsiniz. Ek olarak sizin telefonunuza farklı bir sim kart takarak da deneyebilirsiniz. Sorun sim kart kaynaklı da değilse xiaomi telefonunuz da yapacağınız ayarlarla sorunu çözebilirsiniz. Bu yazımızda xiaomi şebeke sorunu nasıl çözülür anlattık.   

Xiaomi Servis Yok Hatası

xiomi şebe problemi

Sorunun çözümü için deneyebileceğiniz yöntemleri her seviyeden kullanıcın anlayacağı şekilde anlattık. Lütfen yazının tamamını okuduktan sonra yöntemleri tek tek deneyiniz. Sorununuz telefon anteninin bozulması gibi fiziksel bir sorun değilse veya sim kartınız kapatılmadıysa bu yöntemleri denedikten sonra düzelecektir. Hazırsanız anlatmaya başlayalım.

1-Gizli Ayar Menüsü

xiaomi şebeke sorunu
redmi not 8 şebeke sorunu

Telefonunuzun gizli ayarlarına çeşitli kodları girerek ulaşabilirsiniz. Bu kodları numara tuşlama bölümünden girmelisiniz. Burada yer alan ayarları ne yaptığınızı bilmeden değiştirmeniz bir şeyleri bozabileceğinden anlattığımızın dışında bir işlem yapmamalısınız. Xiaomi şebeke sorunu çözmek için şu adımları izleyin;

 • Arama yapmak için numara tuşladığınız bölümü açın
 • Buraya *#*#4636#*#* kodunu tuşlayın
 • Eğer kodu doğru girdiyseniz otomatik olarak bir menü açılacaktır
 • Buradan Telefon Bilgileri1 seçeneğine dokunun (Burada bir şey çıkmazsa Telefon Bilgileri 2 seçebilirsiniz. Sim kartınızı yanlışlıkla 2.slota takmış olabilirsiniz)
 • Tercih edilen ağ türünü ayarla bölümüne dokunun
 • Burayı LTE/TDE-SCDMA/GSM olarak seçin
 • Hücresel Radyo Gücü Ayarını bulun ve kapalı konuma getirin
 • 30 saniye kadar bekledikten sonra hücresel radyo gücünü açın

Sorunu tekrardan kontrol edin. Eğer sorun düzelmediyse diğer yönteme geçin.

2- Sim Kart Ayarlarını İnceleyin

xiaomi şebeke ayarları
xiaomi internet sorunu

Xiaomi şebeke sorunu sim kart ayarlarınızın hatalı yapılmasından kaynaklanmış olabilir. Telefonunuzun ayarlar uygulamasından kontrol etmeniz gerekmektedir. Sim kart ayarlarınızı kontrol etmek için şu adımları takip edin;

 • Ayarlar uygulamasını açın
 • Buradan Sim kartlar & mobil ağlar ayarına dokunun
 • Buradan en üstte yer alan operatör adına dokunun
 • Erişim noktası adlarına gelin ve operatörünüzün adı yazıyor mu kontrol edin
 • Tercih edilen ağ türüne gelin ve LTE değilse LTE yapın. Eğer LTE ise 3G öncelikli yapın.

Bu işlemlerden sonra ayarlar uygulamasını kapatın ve telefonunuzun uçak modunu açın. 30 saniye bekledikten sonra uçak modunu kapatın. Sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

3- Teknik Servise Götürün

Eğer sim kartınızda bir sorun yoksa ve bu yöntemler xiaomi şebeke sorunu şikayetinizi çözmediyse telefonunuzun bir donanımın değişmesi gerekmektedir. Sinyal anteni düşme veya darba alma sonucu bozulmuş olabilir. Telefonunuzun kontrol edilmesi için garantisi devam ediyorsa teknik servise, etmiyorsa bir telefon tamircisine göstermelisiniz. Tamire vermeden önce sorunun sim kartınızdan kaynaklanmadığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Küçük bir ihtimalde olsa e-devlet üzerinden IMEI sorgulayarak hattınızın kullanıma kapatılıp kapatılmadığını kontrol etmelisiniz.

Bu yazımızda xiaomi şebeke sorunu nasıl çözülür anlattık. Konuyla ilgili takıldığınız bir yer varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz ;

Şebeke az çekiyor ne yapmalıyım?

Şebekeniz az çekiyor ise uçak moduna alıp 30 saniye bekledikten sonra uçak modundan çıkarmayı deneyebilirsiniz. Bağlantınızı resetlemek az çekme problemini çözecektir.

Yorum yapın