Xiaomi İkinci Alan Şifresi Unuttum [2 Çözüm]

Bu yazımızda xiaomi ikinci alan şifresi unuttum ve xiaomi ikinci alan silme konularını anlatacağız. Eğer bir xiaomi marka telefon kullanıcısıysanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi İkinci Alan Nedir ?

xiaomi ikinci alan şifresi unuttum

Xiaomi ikinci alan, tüm güncel xiaomi telefonlarda bulunan yeni nesil bir teknolojidir. Eğer telefonunuzda bulunmuyorsa büyük ihtimalle eski bir xiaomi cihaz kullanıyorsunuzdur. Bu ikinci alan teknolojisi sayesinde tek bir telefonu iki farklı telefon gibi kullanabilirsiniz. Aynı windows bilgisayarlarda 2 farklı oturum kullanmak gibi düşünebilirsiniz. Örneğin telefonunuzda bir ikinci alan açıp buraya sadece işiniz ile ilgili hesaplarınızı ekleyebilirsiniz. İkinci alan, telefonunuzun ana sisteminden tamamen bağımsızdır ve buraya ekleyeceğiniz gmail hesabının bildirimleri ana sistemi kullanırken gözükmeyecektir. İkinci alanın en büyük sorunu xiaomi ikinci alan şifresi unuttum sorunudur. Bu sorunu yaşamamak için dikkatli olmayı unutmamalısınız.

Xiaomi İkinci Alan Etkinleştirme

xiaomi ikinci alan kapatma

Xiaomi telefonunuzda ikinci alanı etkinleştirmek için şu adımları takip etmelisiniz;

 • Telefonunuzun ayarlarını açın
 • Sistem ve Cihaz başlığının altında “İkinci alan” seçeneğine dokunun
 • Buradan ikinci alan aç butonuna basın ve bir süre bekleyin
 • Başarıyla oluşturuldu mesajını gördüyseniz sağ alt köşede yer alan devam et yazısına dokunun
 • Güvenliğiniz için bir şifre oluşturabilirsiniz veya atla butonuyla şifresiz devam edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz şifre ve parmak izi kilidini oluşturmanızdır. Xiaomi ikinci alan şifresi unuttum sorununu yaşamamak için bu şifreyi bir yere not alabilirsiniz.
 • Tüm adımları başarıyla tamamladıysanız ikinci alan sorunsuz bir şekilde oluşacaktır.
 • Tekrar birinci alana geri dönmek için bildirim çubuğunda yer alan “birinci alana dön” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Xiaomi İkinci Alan Silme

ikinci alan silme

Xiaomi ikinci alan oluşturma adımlarını anlattığımıza göre şimdi sıra xiaomi ikinci alan silme konusuna geldi. Xiaomi ikinci alan kapatma adımları şunlardır;

 • Xiaomi telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın
 • “İkinci Alan” seçeneğine dokunun
 • Buradan sağ üst köşede yer alan çöp kutusu simgesine dokunun
 • Çıkan uyarıyı okuyup sil seçeneğine basın
 • Xiaomi ikinci alan kapatma işlemini tamamlayabilmek için telefonu ilk kurduğunuzda oluşturduğunuz mi hesabınızın şifresini bilmeniz gerekiyor. Şifreyi biliyorsanız girin ve devam edin. Xiaomi ikinci alan silme işlemi saniyeler içinde tamamlanacaktır.
 • Şifrenizi bilmiyorsanız şifremi unuttum yazısına basarak telefon numaranız ile hesabınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Xiaomi İkinci Alan Şifresi Unuttum

Eğer xiaomi ikinci alan şifresi unuttum sorununu yaşıyorsanız parmak izi ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Parmak izi seçeneğiyle giriş yapabilmeniz için kurulum sırasında bu seçeneği etkinleştirmiş olmanız gerekiyor. Eğer parmak izi ile giriş etkin değilse ikinci alanda yer alan verilerinizi kurtarmanızın bir yolu bulunmuyor. Xiaomi ikinci alanda yer alan verilerin tam güvenliğini sağlamak için herhangi bir şifre kurtarma seçeneği eklememiş. Eğer şifreyi bir türlü hatırlamıyorsanız üstte yer alan xiaomi ikinci alan silme adımlarını takip ederek ikinci alanı silebilir ve sonra tekrardan oluşturabilir. Fakat bu adım ikinci alanda yer alan tüm verilerinizi silecektir. Maalesef xiaomi ikinci alan şifresi unuttum sorununu tüm ikinci alanı silmeden çözmenin herhangi bir yolu bulunmuyor.

Sonuç Ve Xiaomi İkinci Alan Şifresi Unuttum Hakkında SSS

Bu yazımızda mi ikinci alan, xiaomi ikinci alan kapatma ve xiaomi ikinci alan şifresi unuttum konularını işledik. Eğer konuyla ilgili merak ettikleriniz varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra bunları da okumanızı öneririz;

Ikinci alan telefonu yavaşlatır mı?

Hayır, xiaomi ikinci alan telefonunuzu yavaşlatmayacaktır fakat depolama alanınızın daha çabuk dolmasına sebep olabilir.

Xiaomi ikinci alan şifresi unuttum için kaynak :https://www.mi.com/global/support/faq/details/KA-11385

Yorum yapın