Whatsapp Pdf Açılmıyor [3 Çözüm]

Whatsapp pdf açılmıyor sorunu whatsapp üzerinden dosya gönderen ve alan kullanıcıların yaşadığı bir sorundur. Bu sorun genellikle whatsapp pc uygulamasında görülse de bazen android veya ıos telefon uygulamalarında da görülebilir. Bu yazımızda whatsapp pdf açılmıyor sorunu hem pc hem mobil uygulamalarda neyden kaynaklanır ve nasıl çözülür tüm yönleriyle anlatacağız. Konuyu daha iyi anlayabilmeniz için önce yazının tamamını okumanızı daha sonra çözümleri denemenizi tavsiye ederiz.

Whatsapp Masaüstü Pdf Açılmıyor

whatsapp pdf açılmıyor

Microsoft Store mağazasından indirdiğiniz whatsapp pc uygulamasından aldığınız pdf dosyalarının açılmaması yaygın bir sorundur. Çünkü whatsapp bu pdf dosyalarını .whatsapp uzantısıyla indirilebiliyor. Eğer sizde de bu uzantı kaynaklı whatsapp pdf açılmıyor sorunu yaşıyorsanız aşağıda yazdığımız yöntemleri denemelisiniz.

Farklı Kaydedin

whatsapp masaüstü pdf açılmıyor

Pdf dosyasını uygulama içinden tıklayarak açmak yerine farklı kaydederek tarayıcı ile açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem için şu adımları takip edin;

  • Whatsapp uygulamasını açın ve pdf dosyasının olduğu mesajlaşmaya gelin
  • Pdf dosyasının üzerine sağ tıklayarak farklı kaydeti seçin ve masaüstüne pdf dosyasını kaydedin.
  • Masaüstüne gelin ve kaydediğiniz pdf dosyasına sağ tıklayın
  • Birlikte aç seçeneğinin üzerine gelin ve Google Chrome’a tıklayın

Pdf dosyanız chrome tarayıcısı ile açılacaktır. Eğer bu yöntemle açılmadıysa diğer yöntemleri deneyin.

Whatsapp Web Kullanın

whatsapp ta neden pdf açılmıyor

Whatsapp web, whatsapp uygulamasının tarayıcı üzerinden kullanılabilen sürümüdür. Whatsapp masaüstü uygulamasına göre daha kötü bir ara yüze sahip olsa da whatsapp pdf açılmıyor sorunu whatsapp web uygulamasında görülmez. Bu yüzden pdf dosyaları aldığınızda whatsapp web ile indirebilirsiniz. Whatsapp web kullanmak için şu adımları izleyin;

  • Whatsapp web sitesini tarayıcınızdan açın
  • Telefonunuzdan whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst köşede bulunan 3 noktaya basın
  • Açılan seçeneklerden “Bağlı Cihazlar” seçeneğine basın
  • Buradan cihaz bağla butonuna basın ve whatsapp web adresinde çıkan QR kodu okutun

Artık whatsapp web sürümüne giriş yaptınız. Buradan pdf dosyası indirmek istediğiniz sohbeti bulun ve pdf dosyasını indirin. Buradan indirdiğiniz dosya sorunsuz açılacaktır.

Telefonunuzdan Aktarın

Eğer ne whatsapp masaüstü ne whatsapp web kullanmak sorunuzu çözmüyorsa. Pdf dosyasını android veya ıos telefonunuza whatsapp uygulaması ile indirerek bilgisayarınıza herhangi bir yöntem ile gönderebilirsiniz. Bu yöntemlerin hiç biri sizin için işe yaramadıysa pdf dosyası sorunlu olabilir. Bunu anlamak için size başka pdf dosyası göndermelerini isteyebilirsiniz.

WhatsApp PDF Açılmıyor Android/iPhone

Üstte whatsapp masaüstü uygulaması için pdf sorunlarının çözümlerini anlattık. Şimdi sıra akıllı telefonlarda bu sorunun çözümünü anlatmaya geldi.

Pdf Okuyucu Yükleyin

telefon pdf açmıyor

Whatsapp pdf açılmıyor sorunun akıllı telefonlarda görülmesinin en yaygın nedeni yüklü bir pdf okuyucunun olmamasıdır. Bu sorunu çözmek için google play store veya Apple app store üzerinden herhangi bir pdf uygulamasını yüklemeniz yeterlidir. Bu iş için milyonlarda kullanıcısı bulunan “Adobe Acrobat Reader” uygulamasını kullanabilirsiniz. Eğer sorun çözülmediyse bilgisayarınıza geçip whatsapp web üzerinden indirip bilgisayarınızdan pdf dosyasını açabilirsiniz. Dosya hem pc hem telefonunuzda açılmadıysa pdf dosyası sorunludur. Bu sorunu dosyayı gönderen kişiye bildirmelisiniz.

Whatsapp Pdf Açılmıyor Sonuç Ve SSS

Bu makalemizde whatsapp uygulamasından indirilen pdf dosyalarının neden açılmadığını ve sorunun nasıl çözülebileceğini anlattık. Konuyla ilgili sorularınız veya eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra bunları da okumanızı öneririz;

Android Telefonda PDF Nasıl Açılır?

Android telefonlarda pdf açmak için bir pdf okuma uygulamasını indirmeniz yeterlidir. En popüler uygulamalardan olan “Adobe Acrobat Reader” uygulamasını indirebilirsiniz.

Yorum yapın