Whatsapp bir kez görüntülenebilen mesajlar üzerinde çalışıyor

Anlık mesajlaşma çağında gizlilik her zamankinden daha önemli ve whatsapp yeni güncellemesiyle daha fazla gizlilik vaat ediyor. Uçtan uca şifreleme, yabancıların yazdıklarınızı okumasını engellemek için büyük önem taşırken, geçici mesajlaşma ise gönderdiklerimizin hedeflenen alıcının ötesine iletilmeyeceği konusunda bize gönül rahatlığı sağlıyor. WhatsApp halihazırda en iyi şifreli mesajlaşma hizmetlerinden biri ve bir kez görüntülenen resimler ve videolar şeklinde geçici içerik desteği sunuyor. Şimdi yeni bir beta sürümü, yakında bir kez görüntülenebilen WhatsApp metinleri de gönderebileceğinizi gösteriyor.

WhatsApp, geçici medya paylaşımı için durum güncellemeleri, sohbetlerde kaybolan mesajlar ve bir kez görüntülenen resimler veya videolar gibi birkaç yol sunuyor. Bununla birlikte, alıcı okuduktan sonra metnin kalmasını istemiyorsanız, Herkes için sil seçeneğini kullanarak bir metni manuel olarak silmeniz gerekiyor. Veya kaybolan mesajlar özelliğini kullanıyorsanız, mesajın otomatik olarak silinmesi için tam 24 saat beklemeniz gerekiyor.

WABetaInfo, Android için WhatsApp beta 2.22.25.20’yi test ederken, bir kez görüntülenen metin mesajlaşmasının geliştirilmekte olduğuna işaret eden kanıtlar ortaya çıkardı. Bir kez görüntülenen mesajı gönderirken, yeşil gönder düğmesinin küçük bir kilit simgesiyle birlikte göründüğünü göreceksiniz. Bir mesajın süresi dolduğunda, mesajı tekrar görebilmek için göndericiden mesajı yeniden göndermesini istemeniz gerekecek. WhatsApp’ın bir kez görüntülenen medya için sunduğu korumalar metinler için de geçerli olacak- ekran görüntüsü alma, iletme veya içeriği kopyalama bir kez görüntülenen metinler içinde geçerli.

Bununla birlikte, bir kez görüntüleme seçeneği halihazırda Telegram uygulamasında mevcut. Whatsapp gibi popüler bir uygulamaların diğer uygulamalardan yavaş kalması olumsuz bir durum.

Yorum yapın