Tif Uzantılı Dosya Açma Android [2023]

Tif, yüksek çözünürlükte resim kaydetmek için kullanılan ve açılımı Tagged Image Format olan bir uzantıdır. Tif uzantılı dosya açma android işletim sisteminde mümkündür. Tif ve tiff uzantıları aynı yöntemlerle açılır ve düzenlenir. Diğer resim uzantılarından farkı resmi sıkıştırıp görüntü kalitesini bozmamasıdır. Bu özelliğinden dolayı fotoğrafçılar ve grafikerler arasında popülerdir. Telefonunuzda direk olarak galerinizden bu resim uzantısını açamazsınız. Dosyayı açmaya çalıştığınızda bu dosya türü desteklenmiyor hatasını alırsınız. Google play üzerinden ücretsiz bir uygulama yüklemeniz gerekmektedir. Tif dosyasını telefonda açma uygulamalar sayesinde yapılabilse bile bu uzantıya sahip resimleri telefonunuzda düzenleyemezsiniz. Bu yazımızda telefonunuzda bu resim uzantısını görüntülemek isteyenler için tif dosyası açma android işletim sistemlerinde nasıl yapılır anlatacağız.

Tiff dosyası Açma Mobil

tif uzantılı dosya açma android
TIFF dosyası açma mobil

Android telefonlar kullanıcılarına çok fazla özgürlük sunduğundan dolayı sistemsel olarak yapılamayan bazı şeyler ek uygulamalar yardımıyla yapılabilir. Aşıda yer alan adımları takip ederek başarıyla tif uzantılı dosya açma android işlemini tamamlayabilirsiniz.

>Telefonunuz da bulunan Google play mağazasını açın ve arama bölümüne Multi-TIFF Viewer yazın veya bu linke tıklayarak direk uygulama sayfasını açın. Bu uygulama 1 milyondan fazla indirmeye ve 4.0 değerlendirme puanına sahip.

>Uygulamayı yükleyin ve kurulumunu bekleyin

>Telefonunuza yüklenen uygulamaya dokunarak açın

>Uygulamayı açınca ekranın ortasında bulunan open file ikonuna basın

>Açılan dosya gezgininde açmak istediğiniz tif ve tiff uzantılı dosyayı seçin. İnternetten indirdiyseniz indirilenler veya belgeler klasöründedir. Bulamazsanız arama bölümüne dosya adını yazabilirsiniz.

> Dosyanızı seçtikten sonra sağ alt köşede bulunan Select butonuna basın

Eğer dosyanız bozuk değilse tif dosyası açma android işlemi başarıyla tamamladınız. Bu uygulama ile dosyanızı düzenleyemeyeceğiniz unutmayın. Bu uzantıya sahip dosyaları düzenlemek için bir bilgisayara ihtiyacınız var.

File Viewer İle Tif Dosyasını Telefonda Açma

tiff dosyası açma mobil
.tif android

Üstte yer alan yöntem sürekli bu dosya uzantılarıyla çalışıyorsanız çok vaktinizi alır. Gelişmiş bir dosya yöneticisi indirerek tiff dosyası açma mobil cihazlarda daha hızlıca yapılabilir. Bir dosya yöneticisi kullanarak bu dosya uzantılarını açabilmek için şu adımları takip edin:

>Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak File Viewer for Android uygulamasını indirin

>Continue butonuna basarak tanıtımı atlayın

>Continue with ads seçeneğiyle ücretsiz olarak devam edin

>Tekrardan mavi butona basarak istediği erişim iznini verin

>Tif ve tiff uzantılı dosyalarını bu uygulama ile bulun ve tek dokunuşla açın

Diğer uygulama ile her açmak istediğiniz dosya için tekrar dosya yolu seçmeniz gerekirken bu uygulama sayesinde tif uzantılı dosya açma android işletim sisteminde hızlıca yapılabilir. Dosyayı açtıktan sonra geri tuşuna basarak hemen diğer dosyayı açabilirsiniz.

Bu makalemiz de tif uzantılı dosya açma android telefon ve tabletlerde nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla anlattık. Eğer konu ile ilgili aklınıza takılan bir şey varsa yorum bölümünden iletebilirsiniz. Bu yazımızdan sonra Android’de Müzik İndirme yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın