Teşhir Telefon Alınır Mı ?

Teşhir telefon alınır mı sorusuna yanıt olarak evet alınabilir cevabını verebiliriz. Ancak, teşhir telefonlar genellikle daha ucuz olabilir ve daha eski modeller olabilir. Ayrıca, teşhir telefonların garantisi olmayabilir veya daha kısa bir garanti süresine sahip olabilirler. Teşhir telefonları satın almadan önce, ürünün ne kadar eski olduğunu, hangi özelliklere sahip olduğunu ve ne kadar garanti süresinin olduğunu mutlaka sorgulamakta fayda vardır.

Teşhir Ürünü Telefon Alınır Mı ?

“Teşhir ürünü” terimi, bir ürünü başkaları tarafından görülebilecek ve potansiyel olarak satın alınabilecek şekilde gösterme veya sunma eylemini ifade eder. Bu, ürünü bir rafa veya vitrine koyarak fiziksel bir mağazada veya ürünü bir web sitesinde veya bir e-ticaret platformunda öne çıkararak çevrimiçi olarak da yapılabilir. Kapalı kutu ürünlere göre daha uygun fiyatlı oldukları için teşhir telefonlar tercih edilebilir. Sergilenen telefonlar, kapalı telefonlardan %5 ila %10 daha ucuza mal olabilir, bu da onları daha erişilebilir hale getirir. Teşhir telefonlar bu nedenle çok düşük bir maliyetle kullanılabilir. Bu ürünler sizin için kullanılmış 2. el telefonlardan daha iyi bir seçenek olabilir. Bu, teşhir öğelerinin her zaman açık ve şarj olurken bile sürekli ve aktif olarak kullanıldığı anlamına gelmez. Bu nedenle teşhir ürünleri, kullanılmış telefonlarda bulunan dokunmatik ekran veya genel telefon sorunlarının yaşanmayacağı garantisini verir. Bu yanıt teşhir ürünü telefon alınır mı sorusu ile baş başa kalmış bireyler için açıklayıcı bir cevabı içermektedir.

Teşhir Cep Telefonu Alınır Mı

Mağazalarda mevcutta bulunan veya yeni ürünleri sergilemek için ürünler paketinden çıkarılarak stant veya vitrinlere yerleştirilir. Bireylerin daha yakından inceleyebilmesi için yapılan bu işleme tabi olan ürünler “teşhir ürün” adı altında da anılmaktadır. Kullanılmış ürünlerden ziyade bu ürünler kullanılmamış olup yalnızca sergilenmek amaçlı kendi kutu/ambalajından çıkarılarak yapılır. Teşhir cep telefonu alınır mı sorusu ise çevremizden sıklıkla duyabileceğimiz bir sorudur. Teşhir cep telefonu kapalı kutu telefonlara göre daha uygun fiyatlı satılmaktadır. Teşhir ürün alırken sorulması gereken birkaç soru ise;

  • Ürünün bütün aksesuarları mevcut mu?
  • Ürünün kozmetik ve donanımsal durumu iyi mi?
  • Önceden iadesi yapılmış bir ürün mü?
  • Ürünün fiyatı teşhir ürün olmasına karşın fiyatı düşük mü?

Teknosa Teşhir Telefon Alınır Mı

Teknosa teşhir telefon alınır mı dediğimizde aklımıza direkt bu tarz kurumsal bir işletmeden kapalı kutusunda bulunan ürün yerine vitrinlerde sergilenen ürünü satın almanın ne kadar doğru olabileceğidir. Eğer satın alacağınız Teknosa mağazası büyük bir avm içinde veya kalabalık bir caddede yoğun bir müşteri sirkülasyonuna sahip ise bu mağazalarda bulunan teşhir telefonu almak çok da sağlıklı olmayabilir. Çünkü yoğun mağaza ziyaretinde birçok kişi satın almayı düşündüğünüz teşhir telefona birçok kez dokunmuş, işletim sistemi üzerinde olumsuz ayarlar yaparak telefona zarar vermiş veya mağaza çalışanlarının farkında olmadan kılcal hasarlara sebep olmuş olabilirler. Teşhir telefonu almadan önce sorulması gereken en önemli soru ise bu telefonun ne kadar zamandır sergilendiğidir. Eğer bahsetmiş olduğum mağazalarda bile olsa üzerinden uzun zaman geçmedikten sonra bu telefonları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Telefon Teşhir Ürünleri Alınır Mı

Telefon teşhir ürünleri alınır mı kapsamında cihazın kendisini ve aksesuarlarını kapsayabilir. Kutudan çıkan parçalar ya da ürünün düzgün çalışması için gerekli olan şeyler artık aksesuar olarak düşünülebilir. Teşhir bir akıllı telefon satın alırken, bazı akıllı telefonların kutuları ile birlikte gelen şarj cihazı, kulaklık veya koruyucu kılıf gibi çevre birimlerinin de dahil olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Sadece teşhir ürünü alıyor olsanız bile, üreticinin malla birlikte müşteriye sağladığı tüm aksesuarlara sahip olma hakkınız da vardır. Ürünü satın aldığınız bayi, sergilenen ürünle birlikte bu tür aksesuarları içermiyorsa, ürünü satın almayın veya bir seçenek olarak ödeyeceğiniz tutar üzerinden mutlaka bir indirim isteyin.

Bu yazımızdan sonra Android Telefon Nasıl Hızlandırılır? yazımızı okumanızı öneririz.

Yorum yapın