Telefonum Gizliden Arıyor Nasıl Çıkarılır ? [5 Çözüm]

Telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır diye soranlar için bu yazımızda gizliden aramayı kapatmayı anlatacağız. Numara gizleme, operatörler tarafından numarasını aradığı kişilerle paylaşmak istemeyenlere verilen bir hizmettir. Operatörler aynı zamanda gizliden gelen aramayı kabul etmeme seçeneği de sunduğundan her numarayı gizliden arayamazsınız. Birini aradığınızda gizli numaradan arama kabul etmiyor sesini duyuyorsanız numaranızı gizleme seçeneği aktif halde demektir. Bu seçeneği bir kere aktifleştirip daha sonra kapatmayı unutmuş olabilirsiniz. Gizli numara hakkında bilgi verdikten sonra telefon herkesi özelden arıyor sorunun çözümünü anlatmaya başlayabiliriz.

Gizliden Arama Kapatma Yöntemleri

gizliden arama kapatma

Telefonunuzun gizliden araması operatör veya telefon kaynaklı olabilir. Bunu anlamak için öncelikle operatör ayarlarını kontrol etmelisiniz. Turkcell kullanıyorsanız internet sitesine veya uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesabım>ayarlar>çağrı ayarları yolunu izleyin. Buradan numara gizleme ayarını kontrol edin. Türk telekom ve bimcell gibi türk telekom altyapısını kullananlar için giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünden numaramı gizle seçeneğini açıksa kapatın. Vodafone kullanıcıları da 7048’e CLIR KAPAT yazıp sms atarak kapatabilirler. Operatör kaynaklı telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır sorusunun cevabı bu kadardı. İlgili ayarı bulamadıysanız müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.

Eğer operatör kaynaklı bir sorun yoksa telefonunuzun gizliden aramasını kapatmak için telefon ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Her marka ve model farklı ayar arayüzüne sahip olduğundan dolayı yazımızda en popüler markalar için anlatım yapacağız. Yazımızda telefonunuzun markasını bulamazsanız internette marka adı + gizli arama kapatma şeklinde arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır

telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır
Xiaomi arayan kimliği

Telefona ayarlarından gizli numarayı kapatma anlatımına en popüler android telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi markası ile başlıyoruz. Birazdan yazacağımız ayarlar eğer xiaomi güncelleme yapıp değiştirmezse hem mi hem redmi model serisi için geçerlidir. Bütün Xiaomi marka akıllı telefonlar için şu adımları izleyin :

 1. Numara tuşladığınız yeşil arka planlı rehber uygulamasını açın
 2. Numara tuşlama bölümünde sol alt köşede yer alan 3 çizgi butonuna basın(* tuşunun altında olan)
 3. Açılan menüde ayarlara dokunun
 4. Gelişmiş ayarlara dokunun
 5. En alta inin ve arayan kimliğine dokunun
 6. Buradan tekrar arayan kimliğine dokunun
 7. Açılan menüden Ağ varsayılan veya numarayı gösteri seçin
 8. Ağ varsayılan operatörünüzün ayarı neyse o demektir. Numarayı göster seçerseniz bu ayarı değiştirmeden gizli arama yapamazsınız. Ona göre karar verin

Telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır sorusunun cevabı Xiaomi kullanıcıları için bu kadardı. Bu işlemden sonra tekrar arama yaparak kontrol edin

Samsung Gizli Numara Kapatma

samsung gizliden arıyor
Samsung özelden arama kapatma

Samsung marka bir android telefon kullanıyorsanız tüm modellerde gizliden aramayı kapatmak için şu adımları takip edin :

 • Ayarlara uygulamasını açın ve uygulama ayarlarına girin
 • Arama>Diğer ayarlar yolunu izleyin
 • Buradan arayanın kimliğini göster ayarını varsayılan ağ veya numarayı göster olarak seçin

Samsung marka telefonlarda telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır problemini bu şekilde çözebilirsiniz.

İphone Gizliden Aramayı Kapatma

Ios işletim sistemine sahip apple marka bir telefon kullanıyorsanız telefon ayarlarınızdan gizliden aramayı kapatabilirsiniz

 • Ayarlar uygulamasından telefon ayarlarına girin
 • Aramalar bölümüne dokunun
 • Numaramı göster ayarını açık hale getirin

Huawei Gizliden Arıyor Sorununu Çözme

Huawei marka telefonlarda telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır diye araştırıyorsanız ve sorun operatör kaynaklı değil ise şu adımları izleyin :

 • Reberi açın
 • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunun
 • Açılan menüden ayarlara dokunun
 • Aşağıya kaydırıp gelişmiş ayarlara basın
 • Buradan arayan kimliğine basarak numarayı göster veya varsayılan ağ yapın

Bu yazımızda tüm operatörler ve bazı markalar için telefonum gizliden arıyor nasıl çıkarılır anlattık. Eğer telefonunuzun markası burada yer almıyorsa da bu yöntemleri test edebilirsiniz. Çünkü bütün android telefonların ayarları birbirine benzerdir. İlk olarak rehber uygulamasına girip sağ üst köşede üç nokta var mı kontrol edin. Eğer varsa büyük ihtimalle arama ayarlarına oradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz :

Telefonda gizliden nasıl aranır?

Telefonunuzla bir numarayı gizliden aramak için numarayı tuşlamadan önce başına *31# yazın. *31# 0511 111 1111 gibi yazdıktan tek seferlik numaranızı gizleyerek arama yapmış olacaksınız.

Gizliden aramak suç mudur?

Numara gizleme hizmeti her operatör tarafından verilir ve numaranızı gizlemek suç değildir. Fakat gizliden aramak suç işlerseniz bulunamayacağınız anlamına gelmez. Normal arama yaparken geçerli olan kanunlar gizliden aradığınızda da geçerlidir.

Özel numarayı savcılık bulabilir mi?

Evet, gizliden yapılan aramalarda arayanın kimliği operatörde kayıtlıdır. Savcılık operatörden talep ederse bu bilgiler operatör tarafından verilir.

Özel numara ne anlama gelir?

Özel numara telefon numarasının gizli olduğu anlamına gelir. Her operatörde telefon numaranızı aramalarda gizleyebilir veya hattınızı gelen gizli aramalara kapatabilirsiniz.

“Telefonum Gizliden Arıyor Nasıl Çıkarılır ? [5 Çözüm]” üzerine bir yorum

Yorum yapın