Telefonu Hoparlör Olarak Kullanma 2023

Arızalı bir hoparlör ile bilgisayar kullanmak bilgisayardan alacağınız verimi çok fazla düşürür. Bir video izlemek bile sesleri net duyamayacağınızdan dolayı tüm keyfinizi kaçırabilir. Bilgisayarın hoparlör arızasını tamir ettirmek veya yenilemek ise masraflı bir seçenektir. Eğer bir android cihaza sahipseniz bu sorunu tek kuruş ödemeden çözebilirsiniz. Bazı uygulamalar sayesinde telefonu hoparlör olarak kullanma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bu yöntemi denemeniz için arızalı bir hoparlöre sahip olmanız şart değil. Telefonunuzun ses kalitesi bilgisayarınızdan daha iyiyse de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun bu yazımızda telefonu bilgisayar hoparlörü olarak kullanma yollarını tüm ayrıntılarıyla anlattık.

Soundwire ile Telefonu Hoparlör Olarak Kullanma

android telefonu hoparlör olarak kullanma
telefonu bilgisayarda hoparlör olarak kullanma

Windows ve Linux işletim sistemli bilgisayarınızdan android telefonunuza ses aktarmak için ücretsiz Soundwire uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama 1 milyondan fazla indirme ile en popüler telefonu hoparlör yapma uygulamalarından biridir. Android 1.5 gibi çok eski android sürümlerini bile destekler. Böylece kenarda duran eski telefonlarınızı hoparlör olarak kullanabilirsiniz. Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve 44.1 / 48 kHz streo ses kalitesini destekler. Uygulamanın kötü yanı ise telefonu usb ile hoparlör olarak kullanma seçeneği bulunmamasıdır. Soundwire sadece wifi üzerinden ses aktarımı yapabilir. Usb ile ses aktarabilmek için diğer uygulamanın bölümünü okumalısınız.

>İlk olarak bilgisayarınızı açın ve bu adrese tıklayarak işletim sisteminize uygun sürümü bilgisayarınıza indirin ve kurun. Güvenlik duvarı uyarısı gelirse erişme izin verin.

> Soundwire uygulamasını Google play üzerinden bu linke tıklayarak indirin.

>Bilgisayarınızı ve telefonunuzu aynı wifi ağına bağlayın

>Bilgisayar ve telefon uygulamalarını açın

>Bilgisayarınızdan youtube videosu gibi bir ses kaynağı açın bilgisayar uygulamasının audio source bölümünde göründüğünden emin olun. Görünmüyorsa kendiniz seçin

>Telefon uygulamasından server yazan kutunun yanındaki aşığa ok butonuna dokunun ve görünün adresi seçin. Bir adres görünmüyorsa Server kutusunun üstünde yer alan logoya çift dokunun.

> Telefonu bilgisayar hoparlörü olarak kullanma adımlarını başarıyla tamamladınız. Eğer seste gecikmeler ve kopmalar yaşıyorsanız telefon uygulamasında sağ üst köşede bulunan üst noktaya basarak ayarları açın. Buradan audio buffer size seçeneğine dokunarak k değerini düşürün. Bu işlem ses kalitesini düşürecek ama gecikme sorununu çözecektir.

AudioRelay ile Telefonu Hoparlör Yapma

android telefonu bluetooth hoparlör olarak kullanma
telefonu hoparlör olarak kullanma android

Eğer wifi yerine telefonu usb ile hoparlör olarak kullanma seçeneğini tercih ediyorsanız AudioRelay uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama hem wifi hem usb ile ses aktarımını desteklemektedir. Usb ile ses aktarmak ses kalitesini artıracak ama hareket özgürlüğünüzü kısıtlayacaktır. Eğer telefonunuzu hoparlör olarak bilgisayarınızın yanında tutacaksanız usb seçeneğini tavsiye ederiz. AudioRelay Windows, linux ve mac işletim sistemlerini desteklemektedir.

>Resmî sitesinden AudioRelay bilgisayar yazılımını indirin.

>Gerekli izinleri vererek kurulumu gerçekleştirin

> AudioRelay uygulamasını telefonunuza indirin

>Bilgisayar ve telefon uygulamaları açıkken telefonunuzu bilgisayarınıza usb kablo ile bağlayın. Android telefonunuzda usb hata ayıklama (USB debugging) açık değilse açın.

> AudioRelay mobil uygulamasından USB tethering bölümünü bulu ve ayarları açın. Buradan USB seçeneğini etkinleştirin.

>Mobil uygulamadan server bölümüne gelin ve buradan bilgisayarınızı seçin.

>Bilgisayar yazılımında telefonunuzun adı Connections bölümünde görünüyorsa bağlantı başarılı demektir.

>Artık bilgisayarınızda açtığınız her ses telefonunuzun hoparlöründen gelecek.

Bu yazımızda telefonu hoparlör olarak kullanma yöntemlerini anlattık. Konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ek olarak bu yazımızdan sonra Cep Telefonu Kamerasından Usb Kamera Yapılabilir Mi ? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

“Telefonu Hoparlör Olarak Kullanma 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın