Telefondan USB ye Müzik Atma [3 Yöntem]

Telefondan usb ye müzik atma yöntemleri sayesinde telefonunuzda dinlendiğiniz favori şarkılarınızı usb belleğe aktarabilirsiniz. Bu usb belleği arabanızın medya oynatıcısına takarak telefonunuzda yer alan müzikleri arabanızın hoparlörleriyle dinleyebilirsiniz. Bu yazımızda telefonunuza indirdiğiniz müzikleri nasıl usb belleğinize aktarabileceğinizi anlatacağız. Bunu yapmak için 3 yöntem bulunmaktadır. Bu yazımızda anlattığımız tüm yöntemler her seviyeden kullanıcının yapabileceği basitliktedir.

Telefondan Flaşa Müzik Atma

Telefonunuzda yer alan müzikleri flash belleğinize kablolu veya kablosuz olarak aktarabilirsiniz. Bu yöntemler için bir bilgisayara ihtiyacınız vardır. Eğer bir bilgisayarınız yoksa telefondan usb ye müzik atma için dual bellek denilen usb belleklere ihtiyacınız var. Bu kısa bilgilendirmeyi yaptıktan sonra 3 yöntemi de detaylıca açıklayacağız.

1-Telefona Uyumlu Flash Bellek Kullanın

telefondan usb ye müzik atma
telefondan flash belleğe müzik nasıl atılır

Telefondan usb ye müzik atma yöntemlerinin başında telefona uyumlu usb bellek kullanmak gelir. Herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan müziklerinizi belleğe atabilir ve arabanızda çalabilirsiniz. En hızlı müzik aktarma yöntemi budur. Üstte yer alan resimde görebildiğiniz gibi bu belleklerin çift ucu vardır. Küçük olan type-c uyumlu telefonlar için, büyük olan ise bilgisayarlar içindir. Bu bellekleri dual usb satın al, telefon uyumlu usb bellek, type-c usb bellek gibi aramalarla bulup satın alabilirsiniz. Bu türden bir usb belleğiniz varsa telefondan flaşa müzik atma için şu adımları takip edin;

 • Google play mağazasından Google Files isimli dosya yöneticisini indirin
 • Uygulamayı açın ve gerekli izinleri verin
 • Usb belleğin küçük olan type c ucunu telefonunuza takın
 • Google files uygulamasından müziklerinizi bulun
 • Taşımak istediğiniz müziklerin üzerine basılı tutarak seçin sağ üst köşede yer alan üç noktaya basın
 • Açılan menüden Şuraya kopyalaya basın
 • Taktığınız usb belleği seçerek işlemi tamamlayın

Eğer mevcut bir usb belleğiniz varsa ve yenisini almak istemiyorsanız OTG kablo kullanabilirsiniz. OTG kablo usb belleğinizi telefonunuza bağlayabilmenizi sağlar. Belleği bir otg dönüştürücü ile bağladıktan sonra yukarıda yer alan adımları takip edin.

2-USB Kablo ile Aktarma

flash a şarkı nasıl yüklenir
flaşa müzik atma

Eğer bir bilgisayarınız ve usb kablonuz varsa telefondan usb ye müzik atma işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde iki kere aktarım yapacağımızdan dolayı işlem daha uzun sürecektir. İşleme başlamadan önce bilgisayarınızda müzikleriniz için yeteri kadar yer olduğundan emin olmalısınız.

 • İlk olarak usb kablo ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın
 • Bağladığınızda telefonunuza gelen bildirime dokunarak USB bağlantısını dosya aktarımı için kullan seçeneğine dokunun
 • Bilgisayarınızın cihazlar ve sürücüler bölümünden telefonunuzun ismine tıklayın
 • Buradan telefonunuzun dosyaları arasından müziklerinizi bulun
 • İstediğiniz müziklerin tamamını seçip kopyalayın ve masaüstünüze veya yer alan diskinize yapıştırın
 • Telefonunuzu çıkarıp usb belleğinizi takın ve bilgisayarınıza aktardığınız müzikleri kopyalayıp usb belleğinize yapıştırın

Eğer bilgisayarınızda 2 adet boş usb girişi var ise telefonunuzla usb belleğinizi aynı anda bilgisayarınıza takabilirsiniz. Bu şekilde takabiliyorsanız direk telefondan usb belleğinize müzikleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Böylece telefondan usb ye müzik atma işlemini daha hızlı gerçekleştirmiş olursunuz.

3-Bulut Depolama Kullanın

android usb ye müzik atma
Google drive ile dosya paylaşımı

Telefonda Para Kazanmak İçin 8 Uygulama

Android telefonunuz ile para kazanmak istiyorsanız sizin için en iyi 8 uygulamayı listelediğimiz yazımıza bakmanızı öneririz. Başlığa dokunarak yazıya gidebilirsiniz.

Eğer usb kablonuz ve telefon uyumlu usb belleğiniz yoksa bulut depolama ile telefondan usb ye müzik atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem için bir bilgisayara ve sınırsız internet bağlantısına ihtiyacınız var. İnternet bağlantınız yavaşsa bu yöntem ile aktarmak uzun sürecektir. Hazırsanız şu adımları takip edin;

 • Telefonunuza Google drive uygulamasını Google play üzerinden indirin
 • Uygulamayı açın ve + butonuna basın
 • Açılan seçeneklerden yükleye dokunun
 • İstediğiniz müzikleri seçtikten sonra tamam yazısına basın
 • Yüklemenin bitmesi için bir süre bekleyin
 • Bilgisayarınızdan https://www.google.com.tr/drive/ adresine gidin ve telefonda kullandığınız gmail hesabı ile giriş yapın
 • USB belleğinizi bilgisayarınızı takın
 • Drive hesabına yüklediğiniz müzikleri usb belleğinize indirin

Bu yazımızda 3 adet telefondan usb ye müzik atma yöntemini anlattık. Eğer telefondan flaşa müzik atma ile ilgili bir sorunuz veya takıldığınız bir adım varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz;

Telefonla USB bağlantısı nasıl yapılır?

Telefonunuza usb bellek takabilmeniz için type c uyumlu bir flash bellek almanız gerekmektedir. Uyumlu bir belleği taktıktan sonra google files uygulamasını indirip belleğinizle kolayca dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Pc den flash belleğe müzik nasıl atılır?

Belleğinizi bilgisayarınıza takın ve gelen bilgilendirme ekranında dosyaları görüntüle seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye müziklerini kopyalayıp yapıştırın.

“Telefondan USB ye Müzik Atma [3 Yöntem]” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba flash bellegin ince ucunu telefona takıyorum telefon goruyor flashi ama sarkilari sectigimde suraya kopyala dediğimde flash bellegi gormuyor. Dahili depolama ve SD card secengi çıkıyor. Usb çıkmıyor. Ne yapmam lazim

  Cevapla
  • Merhabalar, Google Files gibi farklı bir dosya yöneticisi kullanarak kopyalamayı deneyebilirsiniz. Dosya yöneticisini açın müzikleri basılı tutarak seçin ve kopyala yapın. Daha sonra dosya yöneticisinden usb belleği seçip yapıştırın.

   Cevapla

Yorum yapın