Telefondan Silinen Videoları Geri Getirme [3 Yöntem]

Günümüzde sosyal medya üzerinden video paylaşımının çok yaygın olması sebebiyle telefonumuzla her gün yeni bir video kaydetmek sıradan bir eylem haline geldi. Bu kadar çok video içinde bazı videoları yanlışlıkla silmemiz veya bir sistem hatası sonucu silinmesi ise normal bir durumdur. Videonuz silindi diye endişelenmenize hiç gerek yok, kurtarmanın çeşitli yolları mevcut. Bu yazımızda telefondan silinen videoları geri getirme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Anlattığımız yöntemler her seviyeden kullanıcının yapabileceği yöntemlerdir.

Telefondan silinen videoları geri getirme uygulamalarını denemeden önce galerinizi ve google drive hesabınızı kontrol etmenizi öneririz. Galerinizi açın ve üç noktaya dokunarak geri dönüşüm kutusuna gidin. Videolarınız bu bölümde bulunuyor olabilir. Burada yoksa google drive uygulamasını açarak dosyalarınıza göz atın. Videolarınızın otomatik yedeklenmesi açık ise drive hesabınızda bulabilirsiniz. Her iki yerde de yoksa kurtarma uygulamalarına ihtiyacınız var demektir.

Silinen video dosyaları nereye gider?

telefondan silinen videoları geri getirme
Samsung silinen videolar

Eğer telefonunuzun veya kullandığınız galeri uygulamasının geri dönüşüm kutusu özelliği var ise öncellikle orayı kontrol etmenizi öneririz. Bazı telefonlar iki kere düşünmenizi sağlamak için videolarınızı önce geri dönüşüm kutusuna yollar. Bu bölümde videonuzu buldaysanız kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz ama videonuzu tamamen sildiyseniz ve göremiyorsanız biraz uğraşmanız gereklidir. Galerinizde göremediğiniz videolar disklerin yapısı gereği tamamen silinmez ve özel araçlarla geri getirilebilir. Telefonunuzu sıfırlamanız ve silinen video üzerinden zaman geçmesi bu ihtimali çok azaltır. .Bu yüzden kurtarma işlemini en kısa sürede başlamak gerekir. Son olarak galeri senkronizasyonunuz açıksa videolarınız Google drive hesabınıza yüklenmiş olabilir. Hesabınıza giriş yapıp kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Silinen videolarla ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra telefondan silinen videoları geri getirme yöntemlerine başlıyoruz.

Android Telefon’da Uygulama ile Video Kurtarma

silinen videoları geri getirme uygulaması

Android silinen videoları geri getirme rootsuz kolayca gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Ücretsiz bir uygulama indirerek videoları geri getirmeyi deneyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz 10 milyondan fazla indirme almış deleted video recovery uygulamasını kullanmanızdır. Uygulamanın puanı düşük olsa da işe yaradığına dair binlerce kullanıcı yorumunu okuyabilirsiniz.

>Google Play üzerinden Deleted video recovery uygulamasını indirin ve dosyalarınıza erişim izni verin.

>Ana sayfada Restore butonuna dokunun.

>Açılan reklamı geçin ve restore deleted videos seçeneğine dokunun

>Tekrardan reklamı kapatın ve uygulamanın işini tamamlamasını bekleyin

>Tarama tamamlandığında uygulama size bulduğu dosya sayısını gösterecek, Show deleted files butonuna dokunarak devam edin.

>İşte tüm videolarınız klasörlere ayrılmış şekilde burada!

>Bu uygulama size sadece silinen videolarınızı göstermez, telefon hafızasında bulabildiği tüm videoları gösterir. Bu yüzden silinen videolarınızı klasörleri gezip bulmanız gerekli.

>Kurtarmak istediğiniz videolarınızı seçtikten sonra Restore now butonuna dokunun.

> Telefondan silinen videoları geri getirme işlemini tamamladınız. Artık videonuzu galerinizde görebilirsiniz.

Bilgisayar ile Video kurtarma işlemi nasıl yapılır?

bilgisayar ile silinen videoları geri getirme

Üstte yer alan yöntem sizin için çalışmadı veya telefonunuz hasarlı durumdaysa android silinen videoları geri getirme işlemini bilgisayarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Wondershare tarafından geliştirilen Dr.Fone uygulaması bu işi yapabilen en iyi uygulamadır. Bu uygulama videolarınızın yanında mesajlarınızı, rehberinizi ve daha fazlasını da kurtarma yeteneğine sahip. Ayrıca 6000’den fazla Android telefonu destekliyor. Bu uygulamanın negatif yönü ise ücretli olması. İsterseniz ödeme yapıp videolarınızı kurtardıktan sonra,7 gün boyunca iade garantisini kullanarak paranızı geri alabilirsiniz. Kurtarabileceği dosyaları ise ücretsiz göstermektedir.

>Resmî sitesinden Windows bilgisayarınıza indirin ve kurulumunu yapın.

>Uygulamayı çalıştırdıktan sonra gelen ekrandan Android seçeneğine tıklayın.

>Recover Android Data bölümüne tıklayın

>Usb kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve ekran kilidini açın.

>Uygulamanın size gösterdiği şekilde telefonunuzdan Usb Hata Ayıklamayı aktif hale getirin.

>Telefonunuzdan gelen isteğe onay verin.

>Geliştirici seçeneklerinden Usb üzerinden yüklemeye onay verin.

>Bilgisayar uygulamasından sadece Videos seçeneğine tik atın.

>Bir süre bekledikten sonra karşınıza bulunan videolar çıkacak

>Telefondan silinen videoları geri getirme işlemini yapmak istediklerinizi seçip Recover butonuna tıklayın.

Sd Kartta Bulunan videoları kurtarma İşlemi nasıl yapılır?

ücretsiz silinen videoları android'de geri getirme

Eğer videolarınız harici bir sd kartta bulunuyorsa android silinen videoları geri getirme rootsuz ve ücretsiz bir işlemdir. Öncelikle bilgisayarınıza ücretsiz Recuva uygulamasını indirin ve kurun. Kurulum işlemi sırasında reklam yazılımı indirmemek için gereksiz tikleri kaldırmayı unutmayın.

>Uygulamayı çalıştırın ve next butonuna tıklayın.

>Video seçeneğini seçin ve ilerleyin.

>Telefonunuzu usb ile bilgisayara bağlayın veya sd kart okuyucunuz varsa sd kartınızı bilgisayara takın.

>In a specific location bölümünden sd kartınızın konumunu seçin ve ilerleyin.

>Eğer videonuzu sileli çok olduysa Enable Deep Scan seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçenek tarama süresini artıracak ama daha iyi bir tarama yapacaktır

>Tarama işlemi bittikten sonra kurtarmak istediğiniz videolarınızı seçin ve recover butonuna basın.

>İşlemi başarıyla tamamladınız. Unutmayın, bu seçenek sadece sd kartlar için geçerlidir. Malesef bu uygulama telefonunuzun dahili hafızasını tarayamaz.

Aradığım videoyu bu yöntemlerle bulamadım ne yapmalıyım ?

Eğer silinen videoyu geri getirme Android üzerinde başarısız olduysa, daha derin tarama yapabilmeniz için cihazınızı rootlamanız gerekli. Root erişimi açık bir telefon kullanıyorsanız DiskDigger uygulaması ile derin tarama yaparak daha fazla videoyu bulabilirsiniz. Bu makaleyi okuduktan sonra şu linklere de bakmanızı öneririz :

Telefondan Silinen Videoları Geri Getirme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Makalemizin son bölümünde telefondan silinen videoları geri getirme araması yapan insanların sık sorduğu soruları cevaplandırdık. Konuyla ilgili tüm detayları öğrenmek için mutlaka bu bölümü de okumalısınız. Eğer sorunuz bu bölümde yer almıyorsa yorum bölümünden sorunuzu sorabilirsiniz.

Telefoncular silinen videoları geri getirebilir mi?

Android telefonda silinen videoları geri getirebilmek için telefonculara gitmenize hiç gerek yok. Bu yazımızda anlattığımız yöntemler ile silinen videoları kendiniz geri getirebilirsiniz.

Cep telefonundan silinen fotoğraf ve videolar geri getirilebilir mi?

Evet, sildiğiniz videoların üzerinden çok uzun zaman geçmediyse veya telefonu formatlamadıysanız getirebilirsiniz. Ek olarak oto yedekleme açık ise google drive sayesinde çok uzun süre sonra bile getirebilirsiniz.

Telefonun geri dönüşüm kutusu var mı?

Çoğu android telefonun galerisinde geri dönüşüm kutusu mevcuttur. Telefonunuzun galerisine girin ve sağ üst köşede yer alan üç noktaya basın. Açılan menüden çöp veya geri dönüşüm kutusuna basarak video ve fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz.

Eski videolarımı nasıl bulabilirim?

Android telefonunuzda eski videolarınızı galerinizin geri dönüşüm kutusuyla, google drive gibi yedekleme uygulamalarıyla veya ücretsiz kurtarma yazılımlarıyla bulabilirsiniz.

“Telefondan Silinen Videoları Geri Getirme [3 Yöntem]” üzerine 2 yorum

Yorum yapın