Telefonda Video Boyutu Küçültme Uygulamaları [5 Adet ]

Android telefonlar teknolojinin ilerlemesiyle profesyonel çekimler için bile kullanılabilecek kameralara kavuştu. Bu gelişen kalite artışıyla beraber çektiğimiz videoların boyutu da arttı. Çok fazla video çekmeyi seven kişiler ise yükse video boyutlarından dolayı depolama ve paylaşım sorunu yaşamaya başladı. Bu yüksek kaliteli videolar insanların telefonda video boyutu küçültme uygulamaları aramasına sebep oldu. Bu yazımızda sizlere Android için en iyi video boyutu küçültme uygulamalarını paylaşacağız. Bu uygulamalar ile isterseniz depolamama sorununuzu çözebilir, isterseniz WhatsApp için video boyutu küçültme işlemini yapabilirsiniz. Uygulamaların Google play sayfalarına isimlerine dokunarak ulaşabilirsiniz.

1-Panda Video Sıkıştırıcı [Telefonda Video Boyutu Küçültme]

android video sıkıştırma uygulaması
Panda ile video sıkıştırın

Video boyutu küçültme uygulaması listemizin ilk sırasını 10 milyon ve üzeri indirmeyle 4.8 puanına sahip Panda uygulaması hak ediyor. Bu uygulama en acemi kullanıcının bile anlayabileceği basit bir arayüze sahip. Uygulamayı açıp gerekli izinleri verdikten sonra galeriden sıkıştırmak istediğiniz videoyu seçin. Uygulama 2. Aşamada size sıkıştırma seçenekleri sunacak. İstediğiniz sıkıştırma seçeneğini seçebilirsiniz. Unutmamanız gereken şey ise çok düşük dosya boyutunun kalite kaybı anlamına gelmesidir. Ayrıca daha düşük video boyutu istemek videonuzun işlenme süresini artıracaktır. İşte video boyutu küçültme Android telefonlarda bu kadar kolay. Panda uygulaması video küçültme işlemini çok iyi yapmakla beraber herhangi bir video düzenleme aracı sunmamaktadır. Videonuzu düzenlemeniz de gerekiyorsa diğer uygulamalara bakmalısınız.

2-VidCompact

android video boyutu küçültme uygulaması

WhatsApp için video boyutu küçültme uygulaması arıyorsanız VidCompact ihtiyacınızı giderecektir. Bu uygulama sayesinde internette paylaşacağınız videoların boyutu küçülterek veri ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Google play üzerinden ücretsiz indirebileceğiniz bu uygulama 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.3 puana sahip. Diğer uygulamalardan farklı olarak basit video düzenlemelerini de destekliyor. Videonuzun boyutunu küçültürken kırpabilir, hızını değiştirebilir ve ses dosyasına dönüştürebilirsiniz. Toplu sıkıştırma özelliğini kullanarak tek tek video sıkıştırma derdinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca ses dosyalarınızı da sıkıştırarak daha fazla veri tasarrufu yapabilirsiniz.

3-Compress Video Size Compressor

android telefonlarda video boyutu küçültme
Kolayca video sıkıştırın

Telefonda video boyutu küçültme arayışınız devam ediyorsa Inverse.AI tarafından geliştirilen bu uygulamayı denemenizi öneririz. Ayrıntılı bir video boyutu küçültme uygulaması olan Compressor hedeflediğiniz dosya boyutuna göre video küçültme işlemini yapabiliyor. Useful bölümünden paylaşım yapacağınız platforma göre tavsiye edilen boyutu görebilirsiniz. Gene aynı bölümden Hızlı mod ve yavaş mod tercihinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz veri tasarrufu ise yavaş modu, zamanınız yok ise hızlı modu seçmenizi öneririz. Compressor uygulaması birden fazla videoyu aynı anda sıkıştırmayı da destekliyor. Ama bu işlemin telefonunuzu zorlayacağını unutmayın. Son olarak sıkıştırmadan önce video kalitesini ön izleyebilme özelliğiyle Compressor, başarılı bir android video sıkıştırma programı.

4-Video Kompresör: Çok Hızlı

telefonda video boyutu küçültme
Video kompresör uygulamasının ara yüzü

Telefonda video boyutu küçültme uygulamaları listemizin 4. sırasında Video Kompresör var. Mobileldea tarafından geliştirilen bu uygulama 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.8 değerlendirme puanına sahip. Bu uygulama sayesinde videolarınızı %95’e kadar sıkıştırabilirsiniz. Ne kadar sıkıştırma oranı kullanırsanız videonuzun boyutu ve kalitesinin ne olacağını sıkıştırma işleminden önce görebilirsiniz. Diğer uygulamalardan farklı olarak bu uygulama da canlı görüntü ile sıkıştırma oranını ayarlayabilirsiniz. Daha fazla alan kazanmak için videonuzun sesini çıkarabilir ve bazı kısımlarını kesebilirsiniz. Büyük bir videoyu sıkıştıracaksanız uygulamayı arka planda çalıştırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu uygulama ile defalarca sıkıştırma yöntemiyle 1 gb olan videoyu 50 mb boyutuna kadar indirebilirsiniz.

5-Video Compressor – Reduce Size

RaySaar Technologies tarafından geliştirilen bu uygulama diğerlerine göre daha az bir indirme sayısına sahip olsa da 4.8 kullanıcı puanı aldığı için telefonda video boyutu küçültme listemize dahil oldu. Uygulama herkesin anlayabileceği basit bir sıkıştırma ekranı sunuyor. Videonuzu seçtikten sonra large, medium, small, tiny ve email seçeneklerinden birine dokunarak kolayca sıkıştırabilirsiniz. Videoyu paylaşacağınız yere göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Email seçeneği video boyutunu çok küçültecek ama görüntü kalitesini bozacaktır.

Bu yazımızda sizlere telefonda video boyutu küçültme nasıl yapılır anlattık. Sizin en başarılı bulduğunuz android video sıkıştırma programı hangisi ? Yorumlar bölümünden telefon da video sıkıştırırken kullandığınız uygulamayı tavsiye edebilirsiniz. Bu yazımızı beğendiyseniz Magisk Manager Nedir ? ve en gercekci araba oyunlari mobil yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Telefonda Video Boyutu Küçültme SSS

Video dosya boyutu nasıl küçültülür?

Video boyutunu video sıkıştırma uygulamaları ile küçültebilirsiniz. Bu uygulamalar az oranlı sıkıştırmaları kalite kaybı olmadan yapabilmektedir.

Video boyutu nasıl ayarlanır?

Video boyutunu ayarlarken video sıkıştırma seçeneklerinden sıkıştırma oranını değiştirmeniz gerekmektedir. Daha küçük boyut daha fazla kalite kaybı anlamına gelir.

Yorum yapın