Telefona İndirdiğim Müzikler Çalmıyor [Çözüm]

Müzik olmadan bir hayat düşünemeyiz. Sevdiğimiz müziklerin hep yanımızda olsun isteriz. Bu yüzden internetten telefonlarımıza dinlemek istediğimiz müzikleri indiririz. Bazı zamanlar ise telefona indirdiğim müzikler çalmıyor sorununu yaşayabilir. Bu da bütün moralimizi bozabilir. Ama merak etmeyin indirdiğim şarkılar açılmıyor sorunu çözümü olan bir sorundur. Bu yazımızda telefona indirdiğim müzikler çalmıyor probleminin nasıl kolayca çözülebileceğini anlattık. Müzik dinleme keyfine geri dönmeniz için hemen başlayalım.

Telefona indirdiğim müzikler çalmıyor

Bu sorunun temek iki kaynağı vardır. Bunlardan ilki indirdiğiniz dosyanın sorunlu olması, diğeri ise telefonunuzun dosyayı desteklemesidir.

Farklı Bir Müzik Oynatıcı İndirin

android müzik çalmıyor
telefona indirdiğim müzikler oynatılmıyor

Telefonunuzda yer alan dahili müzik oynatıcısı indirdiğiniz müziği desteklemiyor olabilir. Bu sorunu çözmek için farklı bir müzik çaları ücretsiz indirebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz InShot Inc. Tarafından geliştirilen Müzik Çalar uygulamasını indirmenizdir. 100 milyondan fazla indirmeye sahip bu uygulamanın 4.8 gibi muazzam bir puanı var. Uygulama mp3, MIDI,AAC,APE,FLAC,WAV gibi tüm bilinen müzik uzantılarını destekliyor. Ayrıca müzik kalitenizi artırabilmeniz için dahili ekolayzır desteği de sunuyor. Sizin eklemenize gerek olmadan telefonunuzda yer alan tüm müzik dosyalarını tespit edebiliyor. Tespit ettiği şarkıları albüm ve sanatçıya göre kategorilendirebiliyor. İndirdiğim şarkılar açılmıyor sorununuz bu uygulama ile çözülmezse sorun kesinlikle müzik dosyasından kaynaklıdır.

Müzik Dosyasını Değiştirin

İndirdiğiniz müzikler indirilirken oluşan internet bağlantısı sorunlarından dolayı hatalı olarak inebilir. Müziği aynı yerden stabil bir bağlantı ile indirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa farklı bir müzik indirme uygulaması kullanmanız gereklidir. Android’de Müzik İndirme makalemize giderek size uygun uygulamayı bulabilirsiniz. Sizler için 5 adet tamamen ücretsiz telefona müzik indirme uygulaması listeledik. Beğendiğiniz uygulama ile çalışmayan müzik dosyasını tekrar indirin. Bu yöntem hatalı dosyadan kaynaklanan sorununuzu kesinlikle çözecektir.

İndirdiğim müzikler müzik çalara gelmiyor

telefon müzik uygulaması çalışmıyor
indirdiğim şarkılar açılmıyor

Müzik dinlemeyle ilgili en büyük ikinci sorun indirdiğim müzikler müzik çalara gelmiyor veya play muzik çalmıyor sorunudur. Bu sorunu çözmek için şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

>Telefonunuzu yeniden başlatın. Bazen telefonunuzda geçici sorunlar oluşabilir. Bu sorunları çözmek için telefonunuzu kapatın ve açın.

>Verileri temizleyin. Uygulamayı uzun süredir kullanıyorsanız biriken verilen sorunlara sebep olmuş olabilir. Telefon ayarlarınızdan uygulama ayarlarını bulun ve müzik çalar uygulamasının ayarlarına girin. Buradan ilk olarak durdurmaya zorla butonuna basın. Daha sonra ise güncellemeleri kaldır butonuna basarak uygulamayı ilk haline döndürün. Son olarak verileri temizle butonuna basın. Nu işlemler telefonunuzla yüklü gelen müzik çalar uygulamasını fabrika çıkış sürümüne döndürecektir. Uygulamayı açın ve bir süre bekleyin. Telefonunuzda yer alan tüm müzikleri taradıktan sonra indirdiğim müzikler müzik çalara gelmiyor sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun gene çözülmemiş ise üstte paylaştığımız müzik çalar uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz. Play muzik çalmıyor sorununa ek olarak Google play müzik uygulamasına Google hesabınızla tekrar giriş yapmanızı öneririz.

Bu yazımızda telefona indirdiğim müzikler çalmıyor probleminin nasıl çözülebileceğini sizlere anlattık. Eğer konuyla ilgili sorularınız veya eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümünden iletebilirsiniz.  Ayrıca telefonunuz da sesin az çıkması problemini yaşıyorsanız Telefonumun sesi az çıkıyor ne yapmalıyım? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın