Telefon Yere Düşerse Ne Olur ?

Telefon yere düşerse ne olur? Sorusu, telefonunu düşüren ve telefon ile ilgili sorun yaşayan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Eğer akıllı telefonunuz yere düştüyse ve açılmıyor ise ilk olarak ekrandan şüphelenmeniz gerekir. Çünkü pek çok telefon kullanıcısı son zamanlarda telefonunun yere düştüğünü ve ardından ekranının açılmadığını söylemektedir. Bazen de telefonların ekranları açılmamasına rağmen ses geldiği görülmüştür. Bu durum problemin ekranda olduğunu göstermektedir.

Telefona ne olduğunu öğrenmek için ilk olarak hangi parçanın zarar gördüğü düşünülmelidir. Akıllı telefonlar yere düştüğünde genellikle ekran hasar görmektedir. Ekran kırılabilir ya da çatlayabilir. Bunun sonucunda ekran bir daha açılmaz ve tamamen siyah olur. Yani telefon düşünce ekran siyah olduğu için telefonunuzun açılıp açılmadığını anlamayabilirsiniz. Telefonunuzun açıldığını anlamak için çıkan seslere dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ekranı komple siyah olsa da telefondan hala ses geliyor olabilir.

Yere Düşen Telefon Nasıl Açılır?

Yere düşen telefon nasıl açılır? Sorusu telefonunu düşüren ve telefonunu açamayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Akıllı telefonlar yere düştüğünden ilk olarak ekranından hasar almaktadır. Ekranın düşme zeminine göre kırılması ya da çatlaması mümkündür. Bunlardan herhangi biri olmasa bile telefon açılmasına rağmen ekranı siyah kalabilir. Bu durumda ekranınızın değişmesi gerekebilir. Bunun için alanında uzman olan birinden yardım almalısınız ve telefonunuzu uzman bir teknik servise götürmelisiniz. Teknik serviste yapılan incelemeler ve kontrollerin ardından alanından uzman olan teknisyen ekip değişimi sağlayacaktır.

Telefon Yere Düştü Açılmıyor

Telefon yere düştü açılmıyor ise telefonunuzun ekranı hasar almış olabilir. Bunu teyit etmek için telefonunuzu teknik servise götürmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Teknik serviste yapılan incelemeler ile telefonunuzun neresinde problem olduğu tespit edilecektir. Ardından problemin çözülmesi için gerekli olan malzemeler temin edilecektir ve telefonunuzun sorunu giderilecektir.

Telefonunuzun sorunu ekranda değil ise teknik servis bunu tespit edecektir. Ancak bu şikayet ile gelen kişilerin çoğunda ekran sorunu görülmektedir. Ekran sorunu oldukça basittir ve ekranın değiştirilmesi ile çözülmektedir. Bunların yanı sıra ekran değiştirme işlemi her telefoncuda yapılacak tarzdan bir işlem değildir. Güvendiğiniz firmaları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Telefon Düştü Ekran Gitti
Telefon yere düştü ekran gitti
diyorsanız, telefonunuzun ekranı kırılmış ya da çatlamış olabilir. Bu durumda telefonunuzu tekrar kullanabilmek için teknik servisten yardım almanız gerekir. Teknik serviste yapılan incelemeler sonrasında uzman teknisyenler sorununuzu çözecektir.

Akıllı telefonlarda ekran değiştirme süresi servisin yoğunluğuna göre 30 dakika sürmektedir. Bunların yanı sıra ekran değişimi yapılırken içerisinde yer alan fotoğraf, video, oyun ve oyun gibi yer alan uygulamaların hiçbiri silinmemektedir. Diğer yandan telefonda ekran değişimi sırasında her zaman son teknoloji ekipmanlar ve donanımlar ile çalışılmaktadır. Bu sayede telefon hiçbir şekilde zarar görmez ve genel olarak tüm işlemler müşterinin gözü önünde yapılır.

Telefon Düştü Açılmıyor

Telefon düştü açılmıyor ise telefonunuzun ilk olarak ekranını incelemelisiniz. Ekranınız kırılmış ya da çatlamış olabilir. Bu durumlarda biri olmasa bile ekranınız zarar görmüş ve açılmıyor olabilir. Bu nedenle telefonunuzu teknik servisine götürerek kontrol ettirmeniz daha mantıklı olacaktır.

Teknik serviste yapılan incelemeler ve kontroller ile telefonunuza ne olduğu anlaşılacaktır. Bu işlemlerin ardından alanında uzman kişiler telefonunuza gerekli işlemleri uygulayacaktır. Telefonunuzun ekranı değişecek ise bu işlem en fazla yarım saat ya da bir saat sürecektir. Ancak diğer türlü bir problem var ise teknik servis size telefonunuzun ne zaman tamir edileceği hakkında bilgilendirecektir.

Bu yazımızda telefonunuz yere düşerse ne olur anlattık. Telefonunuz suya düştü ise Telefon Suya Düştü Açılmıyor yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın