Telefon Pdf Açmıyor [3 Çözüm]

Telefon pdf açmıyor problemi yeni telefon satın alanların çokça karşılaştığı bir problemdir. Çünkü Android telefonlar dahili bir pdf okuyucu ile gelmezler. Pdf dosya paylaşımında en çok kullanılan dosya uzantısı olduğundan dolayı bu sorunu hemen çözmek gereklidir. Pdf dosyalarını açamayan bir telefon sürekli bilgisayar başında olmanıza sebep olur. Bu yazımız da telefon pdf dosyasını açmıyor sorununu nasıl çözebileceğinizi anlattık.

Android Pdf Açılmıyor

Bu sorunun 3 temel sebebi vardır. Bu sebepler şunlardır:

 • Telefonunuz da yüklü bir pdf okuyucusu yok
 • İndirdiğiniz pdf dosyası bozuk
 • Çok yüksek boyutlu bir pdf dosyasını açmaya çalışıyorsunuz. Telefonunuzun gücü indirdiğiniz dosyayı açmaya yetmez ise telefon pdf açmıyor sorunu oluşur.

Pdf Okuyucu İndirin

telefon pdf açmıyor
android pdf görüntüleyici

Telefon pdf dosyasını açmıyor sorunun en yaygın çözümü bir pdf okuyucu indirmektir. Google play mağazasını açın ve PDF Okuyucu yazın veya bu linke tıklayarak direk uygulama sayfasını açabilirsiniz. Simple Design Ltd. tarafından geliştirilen bu uygulama 1 milyondan fazla indirmeye ve 4.8 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahiptir. Bu uygulama ile pdf dosyalarını okumaktan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Önemli bulduğunuz yerleri vurgulama aracı ile işaretleyebilir, not ekleyebilir ve dosya için arama özelliğiyle istediğiniz bölümü hızlıca bulabilirsiniz.

Ayrıca daha rahat okuyabilmeniz için yatay ve dikey görüntüleme modları bulunmaktadır. Küçük yazıları daha iyi görebilmeniz için yakınlaştırma desteği de sunmaktadır. Geç saatlerde okuma yapanlar için de arka planı siyah yapan gece modu bulunuyor. Gözlerinizin yorulmaması için bu modu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Uygulamayı tanıttığımıza göre telefon pdf açmıyor çözümü adımlarına geçelim:

 • Uygulamayı indirin ve kurun
 • Telefonunuzun uygulamalar bölümünden kırmızı ikona sahip olan pdf okuyucu uygulamasını bulun ve dokunun
 • Uygulama açılınca gelen ekranı devam et butonuna basarak geçin
 • Dosyalarınıza erişimi izni verin
 • Uygulama otomatik olarak telefonunuz da yüklü olan tüm pdf dosyalarını size gösterecek. Çok fazla pdf yüklü ise üst tarafta yer alan Sırala: yazısına tıklayarak sıralama yöntemini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dosya ismini biliyorsanız sağ üstte yer alan arama ikonuna basarak ismiyle pdf dosyasını bulabilirsiniz. Görüntülemek istediğiniz pdf dosyasına dokunarak açın
 • Android pdf açılmıyor sorununuz şimdi çözülmüş olmalı
 • Üstte saydığımız özelleştirmeleri yapmak istiyorsanız alt bölümde yer alan Görünüm modu butonuna basın. Dikey ve yatay modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca gece ve sayfa modlarını da etkinleştirebilirsiniz.
 • Düzenle modundan ise altını çizme, üstünü çizme, fosforlu kalemle çizme ve not ekleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Bu uygulama telefon pdf açmıyor sorununu çözebilse de telefonunuzdan pdf dosyası oluşturabilmenizi sağlamıyor.

Android’de Pdf Oluşturma

cep telefonunda pdf dosyası açılmıyor
telefonda pdf dosyası açılmıyor

Pdf dosyaları ile aktif çalışan bir insansanız dosyaları okumanın yanında pdf dosyası oluşturmaya da ihtiyacınız vardır. Telefonunuz da pdf dosyası oluşturarak bilgisayar arama derdinden kurtulabilirsiniz. Öncelikle Google play mağazası üzerinden PDF oluşturucu uygulamasını ücretsiz indirin. Wonder Apps Valley tarafından geliştirilen bu uygulama 500 binden fazla indirmeye ve 5.3 değerlendirme puanına sahiptir. Uygulama sayesinde resim ve metin ekleyerek pdf dosyaları oluşturtabilirsiniz. Ayrıca bir resim dosyasını hızlıca pdf dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bu uygulama pdf dosyası oluşturmanın yanında dosyaları düzenleme ve okuma özelliklerine de sahiptir. Kameranız ile çektiğiniz bir belgenin metinleri kolayca pdf dosyasına aktarabilirsiniz.

Pdf Kaynaklı Oluşan Telefon Pdf Açmıyor Sorunu

Eğer üstte yer alan iki uygulama da bu sorunuzu çözmediyse sorunun kaynağı büyük ihtimalle indirdiğiniz pdf dosyasıdır. Pdf dosyasını bilgisayarda açmayı deneyin. Eğer orada da açılmıyor ise bozuk bir pdf dosyası indirmişsiniz demektir. Mümkünse farklı bir kaynaktan değilse aynı kaynaktan tekrar indirin. Eğer bilgisayarınızda açılan dosya telefonda açılmıyor ise telefon pdf açmıyor problemi yüksek pdf boyutundan kaynaklanıyor olabilir. Pdf dosya boyutu küçültücü araçlarını kullanarak dosya boyutunu küçültmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak pdf dosyasını sadece metin haline getirmekte sorunu çözebilir.

Bu yazımızda telefon pdf açmıyor sorunun nasıl çözülebileceğini anlattık. Konu ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden iletebilirsiniz. Bu yazımızdan sonra Tif Uzantılı Dosya Açma Android yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi Pdf Açılmıyor

Xiaomi telefonlarda pdf dosyalarını açabilmek için bir pdf okuyucusu indirmeniz gerekmektedir

Samsung Telefon Pdf Açmıyor

Samsung marka android telefonlar dahili bir pdf okuyucu ile gelmezler. Sorunu çözmek için android de pdf açma adımlarını okumalısınız

Cep telefonunda PDF dosyası nasıl açılır?

Cep telefonunuzda pdf dosyası açabilmek için iyi bir pdf okuyucusuna ihtiyacınız vardır. Ücretsiz uygulamalar sayesinde telefonda pdf açabilirsiniz

Samsung telefonda PDF nasıl yapılır?

Samsung marka android telefonlarda pdf dosyaları pdf dosya oluşturma uygulamaları indirilerek yapılabilir.

Android’de PDF nasıl açılır?

Android işletim sistemi doğrudan pdf dosyası açmayı desteklemek. Android’de pdf dosyaları açabilmek için google play üzerindne uygulama yüklemeniz gerekmektedir

Yorum yapın