Samsung İnternet Durduruldu Hatası [3 Çözüm]

Samsung internet durduruldu hatası android işletim sistemiyle çalışan samsung marka tablet ve telefon kullanıcılarının yaşadığı bir sorundur. Samsung internet tarayıcısı, tüm samsung telefonlarda yüklü olarak gelir. Basit ve kullanıcı dostu olan bu uygulama bazen sebepsizce sorun çıkarabilir. Siz uygulamayı kullanmasanız bile arka planda çalışabileceğinden ekranınıza aniden hata mesajı çıkartabilir. Samsung internet uygulamasının çıkardığı sorunlardan sıkıldıysanız bu yazımızın tamamını okumalısınız. Sizler için samsung internet durduruldu hatası nasıl çözülür tüm detaylarıyla anlattık.

Samsung İnternet Durduruldu

Bu hatayı çözmek için 3 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler her seviyeden telefon kullanıcısının yapabileceği basitliktedir. Bir yöntemi denemeden önce yöntemlerin tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Hazırsanız anlatmaya başlayalım.

1-Eklentileri ve Gelişmiş Özellikleri Kapatın

samsung internet durduruldu hatası
telefonda internet durduruldu hatası

Samsung internet tarayıcınıza eklediğiniz eklentiler veya etkinleştirdiğiniz deneysel özellikler samsung internet durduruldu hatası almanızın sebebi olabilir. Eklentiler her ne kadar hayatınızı kolaylaştırsa da telefonunuza uyumlu olmayanları yazılımsal hatalara sebep olur. Eklentilerin tamamını devre dışı bırakarak sorunu çözmek için şu adımları takip edin;

 • Samsung internet tarayıcısını açın
 • Sağ alt köşede bulunan üç çizgiye dokunun
 • Açılan menüden eklentilere dokunun
 • Burada açık olan bir eklenti varsa üzerine bir kere basarak devre dışı bırakın

Eklentilerden sonra etkinleştirdiyseniz deneysel özellikleri de devre dışı bırakmanızı tavsiye ederiz.

 • Üç çizgiye tekrar dokunun ve ayarlara basın
 • Buradan alt sıralarda bulunun Laboratuvar ayarına dokunun
 • Siteleri karanlık temaya zorla gibi deneysel özellikler açık durumdaysa kapatın

2-Verileri Temizleyin

samsung j3 internet durduruldu hatası
samsung j7 prime internet durduruldu hatası

Üstte anlattığımızı yapmanıza rağmen samsung internet durduruldu hatası almaya devam ediyorsanız bu yöntemi denemenizi tavsiye ederiz. Tarayıcınızın verilerini temizlemek tarayıcınıza kayıtlı hesaplarınızı, arama geçmişinizi ve yer imlerinizi de sileceğinden bu verileri ihtiyacınız olmadığından emin olmalısınız. Yapacağınız işlemden sonra samsung internet tarayıcınız telefonu yeni almışsınız gibi olacak.

 • Telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın
 • Buradan uygulama ayarlarına girin
 • Samsung internet uygulamasını listeden bulun ve dokunun
 • İlk olarak aşağıda yer alan menüde bulunan zorla durdur seçeneğine basarak uygulamayı kapatın
 • Daha sonra Depolama bölümüne dokunun
 • Buradan verileri temizle butonuna basın
 • Telefonunuzu yeniden başladın ve sorunu kontrol edin

3-Tarayıcı Kaldırın

Samsung internet durduruldu hatası karşınıza çıkmaya devam ediyorsa tarayıcıdan kurtulmayı düşünebilirsiniz. Google play mağazasını açın ve aramaya Samsung Tarayıcı yazın. Samsung Internet Browser isimli uygulamaya dokunarak mağaza sayfasını açın. Buradan kaldır butonuna basın. Uygulamayı kaldırmadan önce sizin için önemliyse, tarayıcıya kayıtlı hesaplarınızı ve yer imlerinizi başka yere kaydetmeyi unutmayın. Eğer bu uygulamayı kullanmayı seviyorsanız yükle butonuna tekrar basarak yükleyebilirsiniz.

Tarayıcı sistem uygulaması olarak gözüküyor ve silinmiyorsa arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz. Pil tasarrufu ayarlarından samsung internet uygulamasının arka plan etkinliklerini kısıtlamanız yeterlidir.

Bu yazımızda samsung internet durduruldu hatası nasıl çözülür anlattık. Eğer konuyla ilgili aklınıza takılan bir soru varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bu yazıdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz;

Samsung internet nasıl yüklenir?

Samsung internet tarayıcısını samsung uygulama mağazasından veya google play mağazasından yükleyebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir ve milyarlarca kez indirilmiştir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde yüksek değerlendirme puanları almıştır.

Yorum yapın