Samsung Android 14 İçin Sabırsız

Samsung, Android 14’ün kullanıma hazır olmasının Android 13’ün kullanıma hazır olmasından bile daha hızlı olmasını istiyor

Samsung, kullanıcılara güncellemelerin nasıl ulaştırılması gerektiğini hemen hemen her markaya göstermeye devam ediyor.Samsung markasının telefonları ve tabletleri, Google’ın kendi Pixel telefonlarıyla birlikte Android 13’ü alan ilk birkaç Android cihaz arasında yer aldı. Görünüşe göre Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin Android 13 üzerinde durmaya niyeti yok ve tekrardan bir üstünlük savaşına girmeyi planlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde gelecek yılki Android 14 güncellemelerini, Android 13 ve son derece özelleştirilebilir One UI 5’i dünyanın dört bir yanındaki Samsung kullanıcılarına sunduğundan daha hızlı sunma arzusunu dile getirdi.

Samsung’un One UI 5 sunumu, Google’ı Unicode 15 emoji’yi desteklemeye zorladı ve kısa süre önce amiral gemisi Galaxy S22 serisinin güncellemeyi almasından sadece birkaç gün sonra bütçe segmenti Galaxy A52’ye ulaştı. Şirket, Galaxy A32 ve Tab S7 gibi diğer cihazların çoğunun yıl sonuna kadar (9to5Google aracılığıyla) güncellenmesi gerektiğini bildiriyor.

Samsung, 2023’te kendini aşmayı ve Android 14 güncellemelerini daha da hızlı sunmayı planladığını söyledi. Bunu nasıl yapmayı planladığına dair pek fazla ayrıntıya sahip değiliz ama Samsung Google ile çalışmaktan ve One UI 6 ile sözünü yerine getirmek için kullanıcı geri bildirimlerinden en iyi şekilde yararlanmaktan bahsediliyor. Şirket, Google’ın Android 13’ü piyasaya sürmesinden sonra One UI 5’in ne kadar hızlı bir araya geldiği konusunda biraz övünüyor — diğer Android OEM’LERDEN ve hatta Samsung’un önceki yazılım güncellemelerinden çok daha hızlı.

One UI 5 güncellemelerinin zamanında ve hızlı bir şekilde yayınlanması, Samsung’un cihazlarını en yeni yazılımı çalıştırmaya devam etme taahhüdü hakkında çok şey söylüyor. Önümüzde ki aylardan Samsung’un yeterince kararlı olup olmadığını göreceğiz. Daha fazla android dünyasına dair haber için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum yapın