En İyi 5 Resim Çizme Uygulaması

Telefon için resim çizme uygulaması kullanarak mobil cihazınızda sanat eserleri oluşturabilirsiniz. Uygulama çeşitliliği sayesinde ister amatör isterseniz profesyonele olun, size hitap edecek bir uygulama bulabilirsiniz. Resim çizmeye yeni başladıysanız ekipmanlara para harcamak yerine bu uygulamalarla kolayca pratik yapabilirsiniz. Bu uygulamalar her akıllı telefon ve tablette çalışsa da daha fazla verim alabilmeniz için geniş ekranlı bir tablet kullanmanızı öneririz. Ayrıca bir dokunmatik ekran kalemi satın almanız sizin için daha iyi olacaktır. Listemizde yer alan tüm uygulamaları indirmek ücretsizdir. İnsanlığın en eski uğraşlarından biri olan resim çizmeyi mobil cihazınızda yapmak için hazırsanız en iyi 5 resim çizme uygulaması listemize başlayalım.

1-Adobe Illustrator Draw

resim çizme uygulaması
en iyi çizim uygulamaları

Listemizin ilk sırasında çizim programı denildiğinden ilk akla gelenlerden olan Illustrator programının mobil versiyonu var. Adobe tarafından geliştirilen Illustrator Draw, kullanıcılardan 10 milyondan fazla indirme ve 4,3 puan almış. Uygulamanın 64 kat yakınlaştırma yapabilme özelliği ayrıntılı çizimler yapmak isteyenler için harika görünüyor. Aynı bilgisayarda olduğu gibi katmanlı çizim özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Eğer mobil uygulama bir nokta da yeterli gelmemeye başladıysa yaptığınız çalışmayı psd dosyası olarak çıkarabiliyor ve bilgisayarınızda çalışmaya devam edebiliyorsunuz. Bu uygulama sayesinde logo, karikatür hatta çizgi roman bile yapabilirsiniz. Bilgisayarda Adobe programlarını kullanıyorsanız telefonunuz içinde indirmenizi öneririz.

2-Sketchbook

resim çizme programı
tablet resim çizme programı

100 milyondan fazla indirme almış olan sketchbook çoğu kimse tarafından en iyi resim çizme uygulaması olarak görülür. Çünkü hem amatör hem profesyonel çizerlere hitap eden bir ara yüzü vardır. Uygulama içerisinde yer alan her fırça ihtiyacınıza göre kişileştirilebilir. Ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen sizi çizim yaparken reklamlar ile rahatsız etmez. Dikkat dağıtmayan ara yüzü ve reklamsız olması sayesinde saatlerce çiziminize odaklanabilirsiniz. İçinde yer alan cetveller ve kılavuzlar ile resminizi profesyonelce çizebilirsiniz. Geniş renk desteği sayesinde istediğiniz tonu kolayca oluşturup çiziminizi renklendirebilirsiniz.

3-Dotpict

En iyi 5 resim çizme uygulaması listemizin 3.sırasında diğerlerinden farklı bir uygulama yer alıyor. Eğer pixel çizimler yapmak istiyorsanız diğer uygulamalarla uğraşmadan sadece bu amaç için geliştirilmiş Dotpict uygulamasını kullanmalısınız. Dotpict LLC tarafından geliştirilen bu uygulama 1 milyon indirmeye ve 4.3 kullanıcı değerlendirmesine sahip. Bu uygulama ile pixel resim çizmenin yanında yaptığınız resmi diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve başkalarının çizimlerini inceleyebilirsiniz. Çizecek bir fikriniz yoksa günlük görevleri çizerek toplulukla paylaşabilirsiniz. Dotpict uygulamasının bir diğer güzel yanı ise animasyon yapabilme imkânı sunmasıdır. Pixel resminizi hareketlendirerek gif animasyonuna dönüştürebilirsiniz. Pixel sanatını seviyorsanız Dotpict uygulamasını hemen denemelisiniz.

4-ibis Paint X

ibis Paint 1500 den fazla fırça özelleştirmesiyle en gelişmiş çizin uygulamalarından biridir. Bu zamana kadar 280 milyondan fazla indirme ve 4.5 puan almıştır. Daha profesyonelce çizim yapabilmeniz için katman ve cetvel özelliklerini ücretsiz olarak sunar. ibis Paint X, 27 render modu, 80 filtre, 1000’den fazla yazı tipi ve 46 ekran moduna sahiptir. Uygulamayı yeni kullanmaya başladıysanız resmi youtube kanalından eğitimlerini izleyerek uygulamayı kullanmayı öğrenebilirsiniz. Uygulamanın ücretli sürümü ile daha fazla seçenek açılsa da ücretsiz sürümü de çizim yapmak için yeterli araçlara sahiptir.

5-PaperColor

En iyi 5 resim çizme uygulaması listemizin son sırasında PaperColur uygulaması var. 10 milyondan fazla indirme almış olan bu uygulama kullanıcılardan 4.1 puan kazanmış. Bu uygulama gerçek cizim deneyimini olabildiğince hissettirmeye çalışan uygulamalardan biridir. Çiziminizi özelleştirebilmek için size farklı fırça türleri sunar. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği amatör çizer dostu olmasıdır. Uygulamanın yarı saydam modu sayesinde bir fotoğrafı yarı saydam olarak çalışmanıza ekleyebilirsiniz. Bu yarı saydam fotoğrafın üzerinden geçerek çizim alıştırması yapabilirsiniz. Uygulamanın kötü yanı ise yakınlaştırma konusunda iyi olmamasıdır. Çok ayrıntılı çizimler yapmak istiyorsanız bu uygulama yerine Illustrator Draw kullanmalısınız. PaperColor uygulama içi satın alımlar sunsa da amatör çizerler için yeterince ücretsiz araçları sunuyor.

Bu makalemizde en iyi 5 resim çizme uygulaması listemizi paylaştık. Sizin en beğendiğiniz uygulama hangisi? Yorum bölümünden paylaşarak diğer okuyuculara yardımcı olabilirsiniz. Bu yazımıza ek olarak 3d çizimde yapmak istiyorsanız en iyi 5 android 3d çizim programı listemize de bakmanızı tavsiye ederiz.

Resim Çizme Uygulaması Hakkında SSS

Ücretsiz çizim programları nelerdir?

Ücretsiz çizim programları arasında draw, sketchbook, papercolor uygulamaları yer alır.

Çizim için hangi uygulama?

Çizim için uygulama seçimini amatör veya profesyonel olmanıza göre seçmenizi öneririz. Amatörseniz paperColar profesyonelseniz ibis Paint X uygulamasını kullanabilirsiniz.

Yorum yapın