Para Kazandıran Uygulamalar [Çok Kazandıran 13 Uygulama]

Telefonunuzda para kazandıran uygulamalar kullanarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar size gerçek bir iş gibi kazanç sağlamasa da öğle yemeğinizi veya faturalarınızı ödeyebilir. Eğer öğrenciyseniz veya evde çok boş vaktiniz oluyorsa türkiye de para kazandıran uygulamalar listemizi sonuna kadar okumalısınız. Sizler için yüzlerce uygulamayı inceledik ve en iyi 13 uygulamayı seçtik. Her bir uygulamanın ismini google play veya apple app store da aratarak indirebilirsiniz.

İnternetten Para Kazandıran Uygulamalar

telefonda para kazanma

Listemize başlamadan önce para kazandıran uygulamalar hakkında bir uyarı yapmamız gerekiyor. Bu kategoride gerçekten para ödemesi yapan uygulamalar olduğu gibi dolandırıcı uygulamalar da bulunuyor. Biz bu listeyi yaparken yeterince incelesek de bazı uygulamalar zamanla ödeme yapmamaya başlayabilir. Bu yüzden bir uygulamayı kullanmadan önce mutlaka son yorumlarını incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu yazıdan yer alan herhangi bir uygulamaya kazanç garantisi vermiyoruz. Kendi araştırmanızı yapmalısınız. Böylece vaktinizi boşa harcamış olmazsınız. Uyarımızı yaptığımıza göre artık listeye başlayabiliriz.

1-Google Ödüllü Anketler

para kazandıran uygulamalar

Google tarafından geliştirilen bu uygulamayı her android telefon kullanıcısının indirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Uygulama bu zamana kadar 500 milyondan fazla kez indirilmiş ve kullanıcılardan 4.6 puan almış. Google ödüllü anketler adından da anlaşılacağı üzere anket sorularını cevaplamanız karşılığında ödül kazanıyorsunuz. Kullanıcıların yorumuna göre, genellikle günde 1 adet anket geliyor ve bu anketten 1-5 tl arası kazanabiliyorsunuz. Uygulama ödemeyi google play kredisi olarak verdiğinden dolayı hediye kazandıran uygulamalar kategorisine giriyor. Bu yüzden ücretli uygulamalar veya android oyunlarda eşyalar satın alabilmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

2-Toloka: Ek gelir

türkiye de para kazandıran uygulamalar

Gerçek para kazandıran uygulamalar listemize Yandex tarafından geliştirilen Toloka uygulaması ile devam ediyoruz. Bu uygulama ile evde veya seyahat ederken görev yapıp para kazanabilirsiniz. Kazandığınız parayı papara hesabınıza kolayca aktarabilirsiniz. 10 milyondan fazla kez indirilen Toloka uygulaması, kullanıcılardan 4.3 puan almış. Uygulama içerisinde yer alan görevler yazım hatalarını bulma, internet sitesinin kategorisini belirleme gibi yandex arama motorunu geliştirme amaçlı oluyor. Ayrıca bir binaya gidip fotoğrafını çekme gibi çevrimdışı harita görevleri de mevcut. İlk başta gelen eğitim görevlerini tamamlamanız gelecekte olan kazancınızı çok etkiliyor. Bu yüzden eğitim görevlerini dikkatlice hata yapmadan tamamlamalısınız. Eğitimi geçseniz bile para kazandıran görevlerde yaptığınız hatalar bir süre sonra görev alamamanıza sebep olabiliyor.

3- Param Olsun

gerçek para kazandıran uygulamalar

Sosyal medya hesaplarını kullanarak para kazanabileceğimiz uygulamalar arıyorsanız kesinlikle bu uygulamayı denemelisiniz. Cüneyt Çalışır tarafından geliştirilen bu görev uygulaması kullanıcılardan 100 binden fazla indirme almış. Bu uygulama sayesinde sosyal medyadan para kazanabilmek için ünlü olmanıza hiç gerek yok. Uygulama içerisinde yer alan gönderi beğenme, video izleme, profili takip etme gibi görevleri yaparak kolayca para kazanabiliyorsunuz. Param Olsun uygulaması uzun süredir aktif ve kullanıcıları tarafından ödemeleri yaptığına dair olumlu yorumlar almış. Tiktok, instagram, youtube, twitter gibi sitelerde etkileşim yaparak günlük 20-50 tl arası kazanabilirsiniz. Güvenilir para kazandıran uygulamalar arıyorsanız Param Olsun tam size göre.

4-Bounty – Anket Yap ve Kazan

android telefondan para kazan

Twentify Teknoloji tarafından geliştirilen Bounty uygulaması google play mağazasında 1 milyondan fazla indirme ve 4.1 kullanıcı değerlendirmesi ile yer alıyor. Uygulama anket ile kazanma imkanı sunsa da asıl parayı ziyaret görevlerinde verdiğinden dolayı görev yaparak kazandıran uygulamalar kategorisine koyabiliriz. Bounty uygulaması ile şirketlerin denetleme görevlerini yaparak para kazanabiliyorsunuz. Örneğin bir benzin istasyonunu ziyaret ederek tuvaletlerin temizliğini raporlamanız isteniyor. Bazı görevler kısa raporlar isterken bazıları çalışanlara soru sorma gibi vakit alan geribildirimler isteyebiliyor. Merkezi bir yerde oturuyorsanız ve yürümeyi seviyorsanız bu uygulamayı denemenizi tavsiye ederiz. Eğer işletme yoğunluğunun düşük olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, uygulama size yeterince görev vermeyecektir.

5-Letgo: İkinci El Al ve Sat

android para kazanma

İkinci el ürün satış uygulaması olan letgo, türkiye de para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulama 100 milyondan fazla indirmeye sahip ve bu indirme sayısı letgo’yu Türkiye’nin en büyük 2. el uygulaması yapıyor. Bu uygulama sayesinde evinizde yer alan kullanmadığınız eşyaları ücretsiz ilan açarak satabilirsiniz. Letgo uygulamasının milyonlarca kullanıcısı bulunduğundan dolayı her türden eşyanız için bir alıcı bulabilirsiniz. Eğer ticari zekanıza güveniyorsanız buradan ürün alıp satarak kar elde edebilirsiniz. Hızlıca nakit elde etmek isteyenlere bu uygulamayı denemesini tavsiye ederiz.

6-Para Kazan Bilgi Yarışması

Lobster Game Studios geliştirilen bu uygulama sayesinde online bilgi yarışmalarına katılarak para kazanabiliyorsunuz. Her rakibinizi yendiğinizde bir miktar puanını ganimet olarak alıyorsunuz. Yeterli puan toplayınca, puanlarınızı paraya çevirip çekebiliyorsunuz. Uygulama bu özelliğiyle gerçek para kazandıran uygulamalar kategorisinde yer alıyor. Para kazan bilgi yarışması uygulaması kim milyoner olmak ister programıyla aynı sistemi kullanıyor. Önünüze gelen soruyu 4 şıktan birini seçerek cevaplıyorsunuz. Joker sistemi sayesinde zorlandığınız soruları pas geçebilirsiniz. Oyunun puan sisteminin rakibe dayalı olması ise oyunu çok rekabetçi kılıyor. Eğer bilgi yarışmalarının hayranıysanız ve bilginize güveniyorsanız bu uygulamayı indirmenizi mutlaka tavsiye ederiz.

7-Armut

Fiziksel işler yaparak para kazanabileceğimiz uygulamalar var mı diye merak edenler için listemizin 7. sırasında Armut uygulaması bulunuyor. Armut, 2000’den fazla kategorisiyle Türkiye’nin en büyük hizmet platformu olarak uygulama mağazalarında yer alıyor. Bu uygulamada özel ders, temizlik, nakliyat, tamir, boyama gibi işleri yaparak para kazanabilirsiniz. Herhangi bir konuda ustalığınız varsa Armut uygulamasını indirip size uygun bir kategori var mı bakmanızı tavsiye ederiz. Uygulamanın 1 milyondan fazla indirmesi olduğundan dolayı size uygun bir iş ilanı bulma ihtimaliniz yüksek.

8-Sweatcoin

sweatcoin para kazanma

İnternetten para kazandıran uygulamalar listemizin 8.sırasında sweatcoin uygulaması yer alıyor. Sweatco Ltd tarafından geliştirilen bu uygulamanın 50 milyondan fazla indirmesi ve 4.4 kullanıcı değerlendirme puanı mevcut. Bu uygulama ile para kazanabilmek için yürümeniz gerekiyor. Ne kadar çok yürüyüş yaparsanız o kadar çok sweatcoin kazanıyorsunuz. Bu kazandığınız sweatcoinler hediye çeklerine veya kuponlara dönüştürülebiliyor. Düzenli yürüyüş yapan biriyseniz ve adımlarınızın paraya dönmesini istiyorsanız sweatcoin uygulamasına bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Hiç yürüyüş yapmayan ama yapmak isteyen biriyseniz de bu uygulama size motivasyon sağlayabilir.

9-Dolap – İkinci El Alışveriş

Listemizin 9.sırasında en popüler ikinci al alış-satış sitesi olan Dolap uygulaması bulunuyor. Trendyol tarafından geliştirilen bu uygulama sayesinde kullanmadığınız eşyaları kolayca satıp paraya dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın anlaşmalı kargo özelliği sayesinde daha uyguna kargo gönderebiliyorsunuz. Ayrıca dolap club ile satış yaptıkça çeşitli avantajlara sahip oluyorsunuz. İkinci el eşya satarak para kazandıran uygulamalar arıyorsanız Dolap uygulamasını da denemenizi öneririz.

10-Havucum – Online Anket

Anket doldur para kazan uygulaması olan Havucum ile yazımıza devam ediyoruz. Havucum uygulaması size uygulamaya girdiğiniz bilgilere göre anketler gönderiyor ve bu anketleri tamamlamanız karşılığında ödeme yapıyor. Yorumlar da yazılanlara göre uygulamanın anket gönderme sıklığı düşük. Bu yüzden kazanç konusunda çok bir şey beklemeden telefonunuzda yüklü durmasını tavsiye ederiz. Bu uygulamayı damlaya damlaya göl olur düşüncesiyle kullanabilirsiniz.

11-Midas

Para kazandıran uygulamalar listemize bir borsa uygulaması olan Midas uygulamasını da eklemek istedik. Bu uygulamanın diğerlerinden farklı olarak para kaybetme riskini de içerdiğini unutmamalısınız. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerir ve para kazanmanıza da para kaybetmenize de sebep olabilir. Borsa da işlem yapmayı biliyor ve risklerin farkındaysanız bu uygulama ile ABD ve Türkiye borsasında alım-satım yapabilirsiniz.

12-Bionluk – Yetenekli Freelancer

Eğer evinden çalışarak para kazanmak istiyorsan Bionluk uygulaması tam sana göre. Bionluk bilgi teknolojileri tarafından geliştirilen bu uygulama google play mağazasında 100 binden fazla indirme ve 4.5 kullanıcı değerlendirme puanı almış. Uygulama içerisinde yer alan 64 kategoriden biri sana uygunsa hemen ilanlarını yayınlayıp freelancer kariyerine başlayabilirsin.

13-Artıway

Para kazandıran uygulamalar listemizin son sırasında alışveriş yaparken kazanç sağlayabileceğiniz Artıway uygulaması bulunuyor. Bu uygulama ile internet üzerinden yaptığınız alışverişlerden cashback (nakit iadesi) alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey alışverişlerinizi bu uygulama üzerinden yapmak. Uygulamanın fırsatlar sekmesinden kampanyaları takip edip ürünleri daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Güvenilir para kazandıran uygulamalar listemizin sonuna geldik. Siz hangi uygulama ile telefonunuzda para kazanıyorsunuz ? Bu listeye eklemek istediğiniz bir uygulama var mı ? Yorum bölümünden fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Daha fazla para kazandıran uygulamalar için şu listelerimizi de okumanızı öneririz;

Para Kazandıran Uygulamalar Hakkında SSS

Yazımızın bu bölümünde internette para kazandıran uygulamalar araması yapan kullanıcıların sık sordukları soruları cevaplandıracağız. Konuyla ilgili aklınıza soru kalmaması için bu bölümü de okumanızı tavsiye ederiz. Eğer sorunuz burada cevaplanmadıysa yorum bölümünden sorunuzu iletebilirsiniz.

Hangi uygulamalardan para kazanılır?

Telefonunuzda para kazanabileceğiniz onlarca uygulama var. Akıllı telefonunuzda görev yaparak, anket doldurarak, alım-satım yaparak, video izleyerek para kazanabilirsiniz. Sizler için listelediğimiz uygulamalar arasından yapabileceğiniz bir tanesini seçmenizi öneririz.

Google Play parası nasıl kazanılır?

Google play parası kazanmak için google ödüllü anketler uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz. Basit anket sorularına cevap vererek uygulama veya oyun satın alabileceğiniz google play parası kazanabilirsiniz.

Yorum yapın