Paket Yükleyici Sürekli Olarak Duruyor [4 Çözüm]

Paket yükleyici sürekli olarak duruyor hatası telefonuna yeni bir oyun veya uygulamayı apk olarak yüklemeye çalışan android kullanıcılarının karşılaştığı bir hatadır. Bildiğiniz gibi android işletim sitemini Ios’dan ayıran en önemli şey mağaza dışı uygulama yüklenebilmesidir. Fakat bu hata android kullanıcılarının apk dosyalarını kurmasını engellemekte. Bu yazımızda paket yükleyici sürekli olarak duruyor sorunun nasıl çözülebileceğini tüm detaylarıyla anlatacağız. Konuyu daha iyi anlamak için yazının tamamını okumanızı tavsiye ederiz.

Paket Yükleyici Hatası Android

paket yükleyici sürekli olarak duruyor

Paket yükleyici sürekli olarak duruyor hatası birden fazla sebepten kaynaklanabileceği için aşağıda yer alan herhangi bir çözüm yöntemi sizin sorununuzu çözebilir bu yüzden sırayla hepsini denemenizi öneririz.

Basit Çözümler

apk paket yukleyici

Telefonunuzda oluşan geçici sorunları yeniden başlatarak çözebilirsiniz. Telefonunuzun güç tuşuna basılı tutun ve yeniden başlat seçeneğine dokunun. Telefonunuz kapanıp açıldıktan sonra uygulama yüklemeyi tekrar deneyin. Eğer gene paket yükleyici sürekli olarak duruyor hatasını aldıysanız indirdiğiniz apk dosyası sorunlu olabilir. Farklı bir siteden indirmeyi denemelisiniz. Son olarak telefonunuzda en güncel android sürümünün bulunduğuna emin olmalısınız. Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem Güncelleme bölümünden telefonunuz için son güncellemeleri kontrol edin.

Paket Yükleyici Verilerini Temizleyin

paket yükleyici uygulaması

Paket yükleyici uygulamasının verilerini temizlemek sorununuzu çözebilir. Telefonunuzun ayarlarını açın ve Uygulama listesini bulun (Yüklü uygulamalar veya uygulama ayarları isminde olabilir). Eğer varsa sağ üst köşede yer alan üç noktaya basarak Sistem uygulamalarını göster (Veya tüm uygulamaları göster) seçeneğini seçin. Şimdi üst tarafta yer alan arama çubuğuna “Paket Yükleyici” yazın. Çıkan uygulamaya dokunun. Uygulamanın ayarları açılınca “Verileri temizle” seçeneğini bulun ve o butona basın. Verileri başarıyla temizledikten sonra apk dosyasını kurmayı tekrar deneyebilirsiniz.

Alternatif Uygulama Yükleyici Kullanın

Paket yükleyici hatası android

Eğer sorununuz çözülmediyse alternatif bir paket yükleyicisi kullanabilirsiniz. APK Installer by Uptodown uygulamasını google play üzerinden indirin ve açın. Install apps seçeneğine dokunun ve kurmak istediğiniz apk dosyasını seçin ve kurulum işlemini başlatın. Bu uygulama da işinize yaramazsa Split APKs Installer (SAI) isimli uygulamayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzu Formatlayın

Paket yükleyici sürekli olarak duruyor sorununuz yukarıda yer alan herhangi bir yöntemle de çözülmediyse son olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Bunu yapmak telefonunuzda yer alan tüm verileri sileceğinden dolayı mutlaka verilerinizi yedeklemelisiniz. Telefonunuzu formatlamak için ayarlar uygulamasını açın ve en üstte yer alan arama çubuğuna Fabrika verilerine sıfırla yazın ve çıkan sonuca basın. Buradan telefonu sıfırlamak istediğinizi şifrenizi girerek onaylayın ve işlemi başlatın. Telefonunuz tekrar açıldığında yeni almışsınız gibi olacak. Bu işlem zahmetli olduğundan dolayı kurmak istediğiniz oyun/uygulama sizin için önemliyse yapmanızı öneririz.

Paket Yükleyici Sürekli Olarak Duruyor Hakkında Sonuç Ve SSS

Bu yazımızda paket yükleyici çalışmıyor sorunu yaşan android kullanıcılarının sorunu nasıl çözebileceklerini anlattık. Eğer konuyla ilgili eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra bunları da okumanızı öneririz;

Android paket yükleyici nedir?

Android telefonlarda paket yükleyici, telefonunuza apk dosyalarını yüklemenizi sağlayan sistem uygulamasıdır.

Yorum yapın