Numarasız Mesajlasma Uygulamaları [2023]

Whatsapp günümüzde en popüler mesajlaşma uygulamasıdır ve kullanıcıya ihtiyacı olan tüm özellikleri sunar. Fakat whatsapp herhangi bir numara olmadan kullanılamaz ve numaranızı her zaman mesajlaştığınız kişiye gösterir. Bu durum veri gizliliğine önem verenler için kötüdür. Bu sorunu numarasız mesajlasma uygulamaları kullanarak çözebilirsiniz. Ayrıca her telefon kullanıcısının sim kartı bulunmaz. Eğer bir sim kartı olmadan telefon kullanıyorsanız anonim mesajlaşma uygulamaları sayesinde wifi ağlarına bağlanarak iletişim kurabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için telefon numarası istemeyen mesajlaşma uygulamaları listesini paylaştık.

Telefon Numarası İstemeyen Mesajlaşma Uygulamaları

Bu listede yer alan tüm numarasız mesajlasma uygulamaları ücretsizdir ve hem android hem ios telefonlara indirilebilirler. Uygulama isimlerini Google play store veya app store da aratarak indirilebilirsiniz. Kendinize en uygun uygulamayı seçebilmeniz için tüm uygulamaların açıklamasını okumanızı öneririz.

1-Telegram

numarasiz mesajlasma uygulamalari
numarasız konuşma programları

Anonim sohbet uygulamaları listemizin ilk sırasında 1 milyardan fazla indirme ile bu kategorinin en popüler uygulaması olan Telegram bulunuyor. Telegram uygulamasına kaydolmak için numara gerekmektedir ama bu numaranız mesajlaştığını kişi ile paylaşılmaz. Uygulamayı indirdikten sonra sol panelden ayarları açın ve buradan gizlilik ve güvenlik ayarlarına dokunun. Gizlilik menüsü altında yer alan Telefon numarası ayarını Hiç kimse olarak ayarlayın. Profil resmini kapatma gibi diğer gizlilik ayarlarını da isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Daha sonra tekrardan sol paneli açın ve numaranız altında yer alan kullanıcı adına dokunun. Buradan kendinize bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Anonim mesajlaşma için buradan yer alan kullanıcı adınızı içeren linki başka birine göndermeniz yeterlidir. Linke tıklayan size mesaj gönderebilir.

2-Skype

telefon numarasız mesajlaşma programları
numarasız mesajlaşma programı

Microsoft tarafından geliştirilen ve en eski anonim chat uygulamaları arasında yer alan Skpe mobil cihazlar içinde kullanılabilir. Her Windows cihaza kurulu gelen bu uygulama milyarlarca insan tarafından bilinir. Skype video görüşme uygulaması olarak tasarlansa da mesajlaşma özellikleri diğer uygulamalardan kötü değildir. Kaydolmak için sadece e-posta hesabı yeterli olduğundan dolayı numarasız mesajlasma uygulamaları kategorisinde yer alır. Bir sim kartınız yoksa bu uygulamaya e-posta ile kaydolabilir ve tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Aynı telegram uygulamasında olduğu gibi sizinle iletişime geçmek isteyen kişiler bunu kullanıcı adınızla yapabilir. Skype ile gif, çıkartma, resim ve video gönderebilirsiniz.

3-Kik — Messaging & Chat App

numarasız mesajlasma uygulamaları
Sim kartsız mesajlasma uygulamaları

Kik, telefon numarası istemeyen mesajlaşma uygulamaları arasında 100 milyondan fazla indirme ile popülerdir. Bu uygulamaya sadece e-posta adresiniz ile kolayca kaydolabilirsiniz. E-posta adresiniz asla diğer kullanıcılar ile paylaşılmaz. Tüm anonim chat uygulamaları gibi Kik uygulaması da sadece kullanıcı adınızı paylaşarak mesajlaşma imkânı sunar. İsterseniz tanıdığınız kişilerle grup konuşması oluşturabilir isterseniz herkese açık gruplara katılarak anonim konuşabilirsiniz. Bu gruplar aynı ilgi alanına sahip insanlara ulaşmanız için etiketlerle ayrılmıştır. Kik ile mesajlaştığınız kişiye resim, video ve gif gönderebilirsiniz. Diğer uygulamalardan farklı olarak herkese açık canlı yayınlar yapabilirsiniz. Bu uygulamanın kötü yanı ise web ve masaüstü sürümlerinin bulunmamasıdır.

4-Discord

Telefon numarası istemeyen uygulamalar
Telefonda hat olmadan mesajlasma

Oyuncular için geliştirilmiş olsa da kaydolmak için numara istememesiyle discord anonim sohbet uygulamaları arasında yer alır. 100 milyonda fazla kullanıcıya sahip bu uygulamayı hem telefonunuzda hem bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra size verilen # ile başlayan üye numarasını konuşmak istediğiniz kişiye vererek hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz birden fazla kişiyle aynı anda konuşmak ise ücretsiz bir discord sunucusu açabilir veya herkese açık bir sunucuya katılabilirsiniz. Gelişmiş sunucu ayarları sebebiyle discord numarasiz mesajlasma uygulamalari arasında önemli bir yer tutar. Mesajlaşmanın yanında bu uygulama ile düşük gecikmeli ses ve video yayınları da yapabilirsiniz. Konuşmak istediğiniz kişi oyun oynamayı seven biriyle büyük ihtimalle discord hesabı vardır.

5-LINE

Numarasız mesajlasma uygulamaları listemize 500 milyondan fazla indirme almış line uygulaması ile devam ediyoruz. Bu uygulama telegram ile benzer özelliklere sahiptir. Numaranız ile kaydolduktan sonra profilinizden bir kullanıcı adı oluşturabilir ve numaranızın mesajlaştığınız kişi tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz. Line, mobil cihazlara ek olarak bilgisayarınızda da kullanılabilir. Grup görüntülü arama seçeneği ile birden fazla kişi ile aynı anda görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Grup mesajlaşmaları ise 200 kişiye kadar destekler. Görüntülü konuşma sırasında bazı cihazlarda canlı efekt ve filtreler kullanabilirsiniz. Line, diğer uygulamalarda olan tüm kişisel mesajlaşma özelliklerini destekler. Mesajlaştığınız kişiye kolayca ses kaydı, gif, hareketli çıkarma, fotoğraf ve video gönderebilirsiniz.

6-Wire

Wire, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, dosya paylaşımı gibi özellikler sunan bir numarasız mesajlaşma uygulamasıdır. 2014 yılında, Skype’ın kurucularından biri tarafından kurulmuş olan Wire, özellikle end-to-end şifreleme özelliğiyle numarasız mesajlasma uygulamaları arasında popülerlik kazanmıştır. Bu uygulama, kullanıcılara yüksek güvenlikli bir mesajlaşma deneyimi sunar. Uygulamanın end-to-end şifreleme özelliği, mesajlarınızın yalnızca alıcısı tarafından okunmasını sağlar ve bu sayede gizliliğinizi korur. Ayrıca, uygulama, mesajlarınızın otomatik olarak silinmesini sağlayan özelliği sayesinde, özellikle hassas bilgileri içeren mesajlarınızı daha güvenli hale getirir.Wire, ayrıca kullanımı kolay arayüzü ve hoş tasarımıyla dikkat çeker. Basit ve minimalist bir tasarıma sahip olan uygulama, kullanıcıların uygulamayı hızlı bir şekilde kullanmasını sağlar.

Sonuç olarak, Wire, yüksek güvenlikli bir mesajlaşma deneyimi sunan, kullanımı kolay, minimalist bir tasarıma sahip bir uygulamadır. Uçtan uca şifreleme özelliği, otomatik mesaj silme özelliği ve ücretsiz konferans özelliği gibi özellikleriyle numarasız mesajlasma uygulamaları arasından milyonlarca kullanıcının tercih ettiği bir uygulamadır

7- Facebook Messenger

Numarasız mesajlasma uygulamaları listemizin 7. sırasında messenger uygulaması var. Facebook Messenger, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, Facebook hesabı olan herkesin kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Facebook Messenger, kullanıcılarına anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, dosya paylaşımı, para transferi ve oyun oynama gibi birçok özellik sunar. Facebook Messenger uygulamasını diğer uygulamalardan farklı kılan şey milyarlarca insanın Facebook hesabına sahip olması nedeniyle uygulamanın dünya genelindeki insanlarla kolayca iletişim kurmanıza olanak tanımasıdır. Ayrıca uygulama, birden fazla kişiyle aynı anda sesli ve görüntülü görüşmeler yapmanıza olanak tanıyan bir grup sohbeti özelliği de sunuyor.

8-Google Chat

Google tarafından gelişitirlen google chat uygulaması sadece gmail hesabıyla kullanılabildiğinden numarasız mesajlasma uygulamaları listemizde bulunuyor. Geliştirilme amacı iş ekipleri için bir mesajlaşma uygulaması olsa da kişisel görüşmelerini içinde kullanabilirsiniz. Uygulamanın en avantajlı yanı tüm google sistemiyle uyumlu çalışmasıdır. Bu chat uygulaması sayesinde google dökümanlar da bulunan dosyalarınızı hızlıca paylaşabilirsiniz. Özellikle iş amaçlı biriyle görüşmeniz gerekiyorsa ve numaranızı paylaşmak istemiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Google chat kullanıcılardan 10 milyondan fazla indirme ve 3.9 değerlendirme puanı almış.

9-Signal 

Numarasız mesajlasma uygulamaları listemizin son sırasında Signal uygulaması bulunuyor. Signal, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından ücretsiz olarak kullanılan, güvenilir bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama ile yüksek netlikte iletiler gönderip alabilir, sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Signal Protocol™ adlı açık kaynak kodlu uçtan uca şifreleme teknolojisi ile sohbetleriniz her zaman güvendedir. Gizlilik, Signal’in en önemli özelliğidir ve her mesaj, her arama her zaman şifrelenir.

Signal, yavaş bir bağlantıda bile mesajların hızlı ve güvenli bir şekilde gönderilmesi için optimize edilmiştir. Uygulama tamamen bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluştur ve kullanıcılar tarafından desteklenmektedir. Reklam ve takip yoktur.

Bu makalemizde numarasız mesajlasma uygulamaları listemizi yayınladık. Sizin en sevdiğiniz uygulama hangisi? Yorum bölümünden konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şu yazılarımızı da okuyabilirsiniz ;

Numarasız Mesajlasma Uygulamaları Hakkında SSS

Yazımızın bu bölümünde internette numarasız mesajlasma uygulamaları arayan kullanıcıların sık sordukları soruları cevaplandıracağız. Aklınızda bir soru kalmaması için bu bölümü de okumanızı tavsiye ederiz. Eğer aklınıza takılan soru bu bölümde yok ise sorunuzu yorum yazarak iletebilirsiniz.

En güvenli mesajlaşma programı hangisi?

Telefon için en güvenli mesajlaşma programları Signal ve Telegram uygulamalarıdır. Bu uygulamalar mesajların şifrelenmesi konusunda çok iyidir. Ayrıca kullanıcı gizliliğine çok dikkat ederler. Güvenli bir mesajlaşma uygulaması arıyorsanız bu ikisini kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ın yerine ne kullanabilirim?

Android telefonunuzda WhatsApp yerine kullanabileceğiniz birkaç alternatif mesajlaşma uygulaması var. Signal, Telegram ve Viber gibi uygulamalar, kullanıcılar arasında güvenli ve şifreli mesajlaşma sağlar. Bunların yanı sıra, Facebook Messenger, Skype ve Google Hangouts gibi popüler uygulamalar da tercih edilebilir.

Anlık mesajlaşma uygulaması nedir?

Anlık mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların internet bağlantısı üzerinden gerçek zamanlı olarak mesajlar gönderip alabilecekleri yazılım araçlarıdır. Bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar, herhangi bir mesajlaşma ücreti ödemeden dünya genelindeki diğer kullanıcılarla mesajlaşabilirler.

Signal nedir güvenilir mi?

Signal, şifreli mesajlaşma ve internet telefonu hizmeti sunan bir uygulamadır. Signal, açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için daha az güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılım riskine sahiptir. Kullanıcılar, Signal’in gizlilik ve güvenlik özellikleri sayesinde güvenli bir şekilde mesajlaşabilirler.

T me ne demek?

t me şeklinde bir link görüyorsanız bu link telegram uygulamasına aittir. Biri size t me linki attıysa sizinle telegram profilini paylaşmıştır. O linke tıklayarak paylaşan kişi ile mesajlaşabilirsiniz. Sizde başkalarına telegram profilinizin linkini numaranızı vermeden paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın