Motorola’nın ilk 2.nesil Snapdragon 8 telefonu Aralık ayında çıkıyor

Motorola’nın bu yılın başlarındaki amiral gemisi telefonu Edge Plus, üst düzey bir Qualcomm işlemci de dahil olmak üzere en iyi Android telefonlarda görmeyi beklediğimiz niteliklere sahip. Beklenen Moto X40’ın Qualcomm’un en yeni ve en iyi Snapdragon 8 Gen 2 SoC’si ve bir telefonda kullanabileceğinizden daha fazla RAM ile bu mirası ileriye taşıması bekleniyor. Bir dizi sızıntı ve söylentinin ardından, şimdi bu yeni nesil Moto amiral gemisinin Aralık ayında resmi olarak tanıtılacağını öğreniyoruz.

IT Home tarafından paylaşıldığı üzere (91Mobiles aracılığıyla) ana şirket Lenovo, bir sonraki Motorola amiral gemisinin Aralık ayında piyasaya çıkacağını doğruladı. Beklediğimiz gibi, Moto X40 diğer pazarlara gelmeden önce ilk olarak Çin’de resmiyet kazanacak. Başka yerlerde Edge 30 Pro olarak satışa sunulan Moto Edge Plus’a benzer şekilde Motorola, X40’ı global çıkışı için yeniden adlandırabilir ve muhtemelen Edge markasıyla piyasaya sürebilir.

Bu lansman penceresini ilk kez duyuyor olsak da, telefonun kendisi zaten neredeyse tamamen sızdırıldı. TENAA listelemesi yalnızca tüm teknik özellikleri değil, aynı zamanda donanımın bazı gerçek fotoğraflarını da ortaya çıkardı (Fonearena aracılığıyla). Arkadaki kare kamera çıkıntısı ve öndeki kavisli ekranıyla bu telefon açıkça tanınabilir bir Motorola telefonu.

Moto X40 (model numarası XT2301-5) 144Hz 1080p OLED ekrana, 68W’da şarj olması beklenen 5000mAh bataryaya ve üçlü kamera dizisine sahip olacak gibi görünüyor. İki adet 50MP birincil ve ultra geniş kamera Edge Plus’takine benzer görünürken, yeni bir 12MP kamera 2MP derinlik sensörünün yerini alacak. Bunun yanı sıra, telefonun 512GB depolama alanı ve IP68 derecesi ile eşleştirilmiş 18GB RAM sunacağı söyleniyor. Kutudan Android 13 ile çıkmasını bekleyebilirsiniz.

Yorum yapın