Mobil Rpg Oyunlar En İyi 2023

Kısaca rpg olarak adlandırılan rol yapma oyunları, oyun dünyasında her zaman popüler olmuştur. Bir rpg oyununda karakterinizi başlangıç seviyesinden alıp zirveye taşıyabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde bilgisayar ve konsollarda oynadığımız kalitede oyunları telefonlarımızda da oynayabiliyoruz. Mobil rpg oyunlar sayesinde küçük telefon ekranına saatlerce sürecek maceraları sığdırabilirsiniz. Bu yazımızda en iyi mobil rpg oyunları sizin gibi rpg severler için listeledik. Bu listede yer alan oyunların tamamı ücretsiz olarak indirilebilir ve yüksek değerlendirme puanına sahiptir. Ayrıca her türden oyuncuya hitap edebilmek için listemize hem online hem internetsiz oyunları dahil ettik. Saatlerce süren maceralara atılmanı bekletmemek için hemen listemize başlıyoruz.

1-Evil Lands: mobil rpg oyunlar

adam geliştirmeli oyunlar
mobil karakter geliştirme oyunları

Listemizin ilk sırasında online rpg oyunları mobil kategorisinde liderliğe oynayan Evil Lands var. Rage Quit tarafından geliştirilen bu oyun 10 milyondan fazla indirmeye sahip. Konsol seviyesinde grafiklere sahip bu fantastik dünyada haritayı keşfetmek bile saatlerinizi alacak. Sıfırdan başladığınız karakteriniz ile canavarları, ejderhaları ve bossları yenerek zirveye tırmanacaksınız. Görevlerinizi tamamlayıp karakterinizi geliştirdikten sonra, diğer oyunculara meydan okuyarak gücünüzü gösterebilirsiniz. Her karakterin farklı sınıf becerileri bulunduğundan dolayı size en uygun karakteri seçerek oyun zevkinizi katlayabilirsiniz. İsterseniz dünyanın her yerinden oyuncularla tanışıp birlikte savaşabilirsin. Evil lands oyuncularına Coop ve Pvp olmak üzere iki farklı oyun modu sunuyor. Eğer en iyi rpg android oyunları arıyorsan bu fantastik dünyayı kesinlikle denemelisin.

2-Eternium

android level kasmalı oyunlar
en iyi roleplay oyunları

Listemizin ikinci sırasında internetsiz rpg oyunlar Android arayanlar için Eternium oyunu var. Making Fun tarafından geliştirilen bu oyun 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.7 gibi muazzam bir değerlendirme puanına sahip. Diablo oyununa benzeyen bu oyunun kontrolleri telefonlar için harika bir şekilde optimize edilmiş. Eternium diğer mobil oyunların aksine oyuncularını herhangi bir satın alım yapmaya asla mecbur bırakmıyor. Oyunun hikayesinin tamamını para ödemeden bitirebilirsiniz. Ayrıca bazı ek indirmeler yaptıktan sonra Eternium oyununu hiç internet bağlantısına ihtiyaç durmadan oynayabilirsiniz. Büyücü, savaşçı ve Ödül avcısı sınıflarından birini seçerek oynanışı kendi tarzınıza uygun olarak özelleştirebilirsiniz. Hikâye moduna sahip mobil rpg oyunlar arıyorsanız Eternium ilk terchiniz olmalı.

3-Genshin Impact

En iyi mobil rpg oyunları listemize her oyuncunun en az bir kere ismini duyduğu anime tarzı grafikleriyle popüler olan macera rpg türünde Genshin Impact oyunu var. COGNOSPHERE tarafından geliştirilen bu oyun 50 milyondan fazla indirmeye ve 4.3 değerlendirme puanına sahip. Teyvat isimli fantastik açık dünya haritasında kayıp kardeşini arayan bir karakterin hikayesini oynuyoruz. Oyun, ana hikayesinin yanında sizi saatlerce oyalayacak eğlenceli yan görevlerde sunuyor. Genshin Impact dünyası yedi farklı elementten oluşuyor ve bu elemenler farklı stratejilerle savaşabilmenizi sağlıyor.Oyunun en kötü yanları ise fazla depolama alanı istemesi ve oyuncuyu çok para harcamaya yönlendirmesi. Anime tarızını seviyorsanız ve online rpg oyunları mobil arıyorsanız bu oyun tam size göre.

4- Questland – mobil rpg oyunlar

En iyi rpg android oyunları listemizin 4.sırasında orta çağ tarzı sıra tabanlı oyunları sevenler için Questland bulunuyor. Gamesture tarafından geliştirilen bu oyun 5 milyondan fazla indirme ve 4.8 değerlendirme puanına sahip. Questland’da yüzlerce görünüm arasından karakterinizin dış görünüşünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sürükleyici hikayesini bitirdikten sonra pvp moduna girerek kendinizi diğer oyunculara karşı savaşarak test edebilirsiniz. Gelişmiş teçhizat özelleştirme sistemi ile silahlarınızı kendi tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz. Yüzlerce farklı görev ve etkinlik sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. İnternetsiz rpg oyunlar android istiyorsanız bu oyuna bir şans vermenizi öneririz.

Bu yazımızda en iyi mobil rpg oyunlar listemizi paylaştık. Sizin en sevdiğiniz android rpg oyunu nedir ? Telefonunuzda oyun oynamayı seviyorsanız ek olarak Online Korku Oyunları Mobil listemize de bakmanızı öneririz. 

Yorum yapın