Mobil Hayatta Kalma Oyunları [En İyi 10 Oyun]

Hayatta kalma oyunları, oyuncular arasında her platformda büyük bir popülerlik kazanmıştır. Bu heyecan verici kategoride, zombilerden kaçma maceralarından dinozorlarla dolu dünyalarda hayatta kalmaya kadar geniş bir tema yelpazesi bulunmaktadır. Her bir mobil hayatta kalma oyunu, kendine has temalarıyla öne çıksa da, temelde karakterinizi sıfırdan başlayarak geliştirme üzerine kurulu bir yapı sunar. Bu rehberimizde, Survivor deneyimini akıllı telefonlarında yaşamak isteyen oyunseverler için özenle seçilmiş mobil hayatta kalma oyunları listesini sunuyoruz.

Android/IOS Hayatta Kalma Oyunları

Bu listedeki tüm oyunlar ücretsiz olarak indirilebilir ve her biri karakter gelişimi üzerine yoğunlaşan benzersiz özellikler sunar. Battle Royale tarzı oyunları bu listede bulamayacaksınız, çünkü odak noktamız tamamen hayatta kalmaya dayalı oyunlarda. Listemiz, hem çok oyunculu hem de internetsiz oynanabilen en iyi hayatta kalma oyunlarını kapsıyor. Eğer siz de mobil hayatta kalma oyunları ile unutulmaz maceralara atılmak istiyorsanız, listemize hemen göz atmaya başlayın.

1-Prey Day: Survival – Craft & Z

zombi hayatta kalma oyunları
en iyi hayatta kalma oyunları

Online hayatta kalma oyunları mobil arıyorsanız zombi temalı bu oyunu denemelisiniz. Prey Day, mobil cihazlara tam uyumlu 3.şahıs bakış açısıyla oyuncularına ister tek başına ister arkadaşlarıyla oynayabilecekleri felaket sonrası maceralar sunuyor. Bu oyunda kaynakları toplamak, silah ve araçlar yapmak ve hayatta kalmak için barınaklar inşa etmek zorundasınız. Hikaye modunda ilerleyip güçlendikten sonra açık dünya pvp de diğer oyuncularla savaşabilirsiniz. Diğer oyuncularla mücadele ederken aynı zamanda zombilerle de savaşacağınızdan dolayı her zaman dikkatli olmalısınız. İsterseniz bir klana katılıp diğer oyuncularla ittifak yapabilirsiniz. Büyük bir şehir haritasında riskli yerleri keşfederek değerleri kaynakları ele geçirmelisiniz. Zombi temalı mobil hayatta kalma oyunları istiyorsanız bu oyunu hemen indirin.

2- Raft Survival – Ocean Nomad

ücretsiz hayatta kalma oyunları
survival oyunlar

En iyi android hayatta kalma oyunları listemizde 100 milyondan fazla indirilmiş oyunculardan 4.4 puan almış Raft Survival oyunu var. Raft, bir sal üzerinde hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyundur. Bu oyunda yaşadığınız salın üzerinde inşat yapabiliyor ve yeni yerler keşfedebiliyorsunuz. Salınızı inşa ederken de her an saldırabilen köpek balıklarına karşı da dikkatli olmalısınız. Ayrıca sizi hayatta tutan ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz gerekiyor. Oyun fps bir bakış açışıyla oynanıyor. Oyunun hem tek oyunculu hem çok oyunculu versiyonları bulunuyor. Bu oyun hayatta kalma oyunları internetsiz kategorisinde kesinlikle en iyi hikâye deneyimine sahip.

3-Dawn of Zombies: Survival

Online mobil hayatta kalma oyunları arayışınızda, dikkate değer bir seçenek olarak DoZ (Dawn of Zombies) oyununu önerebilirim. DoZ, 100 milyondan fazla indirme sayısı ve 4.5 yıldızlık etkileyici bir değerlendirme puanı ile dikkat çekiyor. Bu oyun, kıyamet sonrası bir dünyada zombilere, mutantlara ve açlıkla mücadele eden karakterleri canlandırmanıza olanak tanıyor. Oyun, hiçbir şeye sahip olmayan bir karakter olarak başlayıp, kendinizi koruyacak gelişmiş bir sığınak inşa etmeye çalıştığınız bir yapıya sahip. DoZ, sadece online modu ile değil, aynı zamanda yüzlerce görev ve düzinelerce hikaye karakteri ile de öne çıkıyor.

Bu görevleri tamamlamak, hem değerli ödüller kazanmanıza hem de oyunun zengin hikayesini keşfetmenize yardımcı oluyor. Oyun, ayrıntılı bir craft (üretim) sistemine sahip ve 150’den fazla üretim şeması sunuyor. Özellikle Türkçe dil seçeneği sunması, İngilizce bilmeyen oyuncular için büyük bir avantaj. Eğer mobil hayatta kalma oyunlarına ilgi duyuyorsanız ve dil seçeneği sizin için önemliyse, DoZ kesinlikle denemeniz gereken bir oyun.

4-LOST in BLUE

En iyi android hayatta kalma oyunları listemizin 4. sırasında Lost in Blue oyunu var. Bu oyun mobil cihazlarda en iyi terk edilmiş ada da hayatta kalma deneyimi sunuyor. Pvp veya Pve modlarından birini seçerek ister diğer oyuncularla savaşabilir isterseniz barışçıl bir şekilde iş birliği yapabilirsiniz. Ada da keşif yaparak karakterinizin yeteneklerini geliştirebilir ve projelerinizde kullanabileceğiniz ender malzemeleri bulabilirsiniz. Oyun çok ayrıntılı bir üs geliştirme mekaniğine sahip. Üssünüz içinde tarım yapabileceğiniz alanlar, eşya üretmek için çalışma tezgâhları ve okçu kulesi gibi savunma binaları inşa edebilirsiniz. Oyunun yorumlarına bakarsanız bu oyun en iyi survival oyunları arasında gösterilir.

5-Minecraft

mobil hayatta kalma oyunları

Mobil hayatta kalma oyunları listemizde, yılların geçmesine rağmen popülerliğini koruyan efsanevi bir oyunu es geçmek olmaz: Minecraft. Google Play Mağazası’nda 10 milyondan fazla indirilme ve ortalama 4.5 kullanıcı değerlendirme puanı ile Minecraft, bu kategorideki en sevilen oyunlardan biri. Minecraft, hayatta kalma modunda kendinizi sınamanıza olanak tanırken, yaratıcı modda ise sınırsız imkanlar sunarak eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor.

Aktif bir internet bağlantısı ile arkadaşlarınızla oynamanın keyfini çıkarabilir ya da yüzlerce farklı oyun modu sunan sunuculara katılabilirsiniz. Minecraft’ta yapabileceklerinizin sınırı yok; bu da onu mobil hayatta kalma oyunları arasında daima popüler bir seçenek yapmaya devam ediyor. Minecraft’ın bu kategorideki popülerliğinin sona ermesi pek mümkün görünmüyor.

6-State of Survival: Zombie War

mobil hayatta kalma oyunları

State of survival zombi temalı mobil hayatta kalma oyunları arayanlar için harika bir oyun. FunPlus International tarafından geliştirilen SOS: ZM 50 milyondan fazla kez indirilmiş ve kullanıcılardan oralama 4.5 puan almış. Oyunda hayatta kalanlarla beraber bir sığınak inşa ediyor ve sığınağınızı geliştiriyorsunuz. Şehirde yer alan zombileri temizledikçe haritada yeni yerler açabiliyorsunuz. Oyun sadece hikaye moduyla da sınırlı değil. İsterseniz PVP modunda da mücadelenize devam edebiliyorsunuz.

7-Last Fortress: Underground

online hayatta kalma oyunları mobil

Bu zamana kadar hep yerin üstünde oynadığımız mobil hayatta kalma oyunları listeledik. Artık yer altı sığınağımıza geçmenin zamanı geldi. Last Fortress oyununda terk edilmiş bir sığınığı keşfeden bir ekibin lideri olarak oynuyorsunuz. Bu yer altı sığınağını yaşanılabilir bir yere çevirmeniz ve zombilere karşı mücadele etmeniz gerekiyor. Sığınağınızda hayatın durmaması için kaynakları verimli kullanmalısınız. Last fortess yer altı sığınağı yönetmek isteyenler için her istenen mekaniği sunuyor.

8-Frozen City

en iyi hayatta kalma oyunları mobil

Mobil hayatta kalma oyunları listemizin sekizinci sırasında, dondurucu soğuklarda hayatta kalma mücadelesini yaşayacağınız “Frozen City” yer alıyor. Century Games tarafından geliştirilen bu oyun, 5 milyondan fazla indirme sayısı ve ortalama 4.4 kullanıcı değerlendirme puanı ile dikkat çekiyor. Frozen City’de, kıyamet sonrası dünyada kalan tek şehir yöneticisi olarak görev alıyorsunuz. Soğuk kıyamet koşullarında şehrinizi yeniden inşa etmek ve dışarıda hayatta kalanları bir araya getirmek zorundasınız. Zombi temalı oyunlardan sıkıldıysanız ve barınak inşa etmeye odaklanan mobil hayatta kalma oyunları arıyorsanız, Frozen City tam size göre. Bu oyun, klasik hayatta kalma unsurlarını yeni bir perspektifle sunarak, mobil oyun deneyiminizi zenginleştirecek.

9-WinterCraft: Hayatta Kalma

en iyi mobil hayatta kalma oyunları

WinterCraft ile üşümeye devam ediyoruz. WinterCraft mobil hayatta kalma oyunları arasında birinci şahış oynama mekaniği ile öne çıkıyor. Bilgisayar ve konsollarda popüler olan The Long Dark oyunun mobil versiyonu diyebiliriz kendisine. Bu oyunda ucu bucağı gözükmeyen ormanda dondurucu soğukta hayatta kalmaya ve görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Oyun içinde kaynak toplama işine gerçekten özen gösterilmiş. Dondurucu soğukta ölmemek için odun toplayıp yakmalı ve yiyecek bulmak için avlanmalısınız. Bu oyunda sizi öldürebilecek olan tek şey soğuk değil. Her an karşınıza çıkabilecek ayı ve kurtlara karşı da kendinizi savunmalısınız .

10-Wasteland Hikayesi RPG

en iyi android hayatta kalma oyunları

Mobil hayatta kalma oyunları listemizin son sırasında, benzersiz grafik ve oynanış tarzıyla öne çıkan “Wasteland” bulunuyor. Lunarite Studio tarafından geliştirilen bu oyun, listemizdeki diğer oyunlardan farklı olarak 2D pixel grafiklere sahip. Wasteland, nükleer felaketin ardından kıyamet sonrası çorak arazilerde geçen bir keşif macerasını konu alıyor. Bu oyunda, yeni yerler keşfederken bir yandan da çeşitli görevleri tamamlıyorsunuz.

Bir RPG (Rol Yapma Oyunu) olan Wasteland, karakter gelişimi konusunda oldukça detaylı bir deneyim sunuyor. Oyuncular, oyun süresince 76 farklı karakter becerisini geliştirebiliyorlar. Eğer mobil hayatta kalma oyunları içinde, farklı bir grafik stili ve derin RPG öğeleri arıyorsanız, Wasteland kesinlikle denemeniz gereken bir oyun.

Mobil Hayatta Kalma Oyunları Hakkında Sonuç

Bu yazımızda mobil hayatta kalma oyunları listemizi yayınladık. Sizin en sevdiğiniz android survival oyunu nedir? Yorumlarda diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz daha fazla oyun keşfetmek için bu yazımızdan sonra bu oyun tavsiyesi yazılarımızı da okumanızı öneririz ;

Yorum yapın