Mobil Açık Dünya Oyunları 2023

Mobil açık dünya oyunları kendilerine ait kurguları ile oyuncuların en sevdikleri oyunların arasında yer almaktadır. Mobil oyunların tasarımlarının her geçen gün daha iyi hale geliyor olması oyuncuların mobil oyunlardan çok daha fazla keyif almasını mümkün hale getiren bir etken olurken, mobil açık dünya oyunlarının oldukça uzun bir listeye sahip olduğunu da dile getirmek gerekir.

Arcane Legends

online açık dünya oyunları mobil
en iyi açık dünya oyunları mobil

Arcane Legends, Spacetime Studios tarafından 2012 yılında Windows, iOS, Android ve Google Chrome için yayınlanan bir 3D açık dünya oyunudur.

Bu oyunda rol yapma oyunları oynayabilir, karakterler geliştirebilir, evinizi tasarlayıp hayvanları besleyebilir ve  onlarla birlikte maceradan maceraya gidebilirsiniz. 3 ana sınıf ve onlarca beceriye sahip olan oyun, oyuncular tarafından en sık tercih edilen açık dünya oyunlarından biri olarak bilinmektedir.

Arcane Legends’da altın toplayıp eşyalar alabilir, ölümcül düellolara ve çeşitli askeri etkinliklere katılabilirsiniz. Dağlar, çöller, kırlar, ormanlar ve mağaralar keşfedilmeyi beklemektedir.

Don’t Starve: Shipwrecked

en iyi mobil açık dünya oyunları
açık dünya mobil oyunlar

Düşük sistemli açık dünya oyunlarına güzel bir örnek olan Don’t Starve: Shipwrecked, tekneyle okyanuslarda geziniyor ve tropik adalarda yaşıyor. Adalarda yaşamak kolay değil çünkü zorlu yaşam koşullarıyla mücadele etmek zorundasınız. Bu oyunda aç kalmamak için adalardan ve denizlerden yiyecek toplamanız gerekmektedir.

Evil Lands

İnternet bağlantısı yani çevrimiçi olarak kullanan açık dünya çok oyunculu bir oyun olan Evil Lands, kötü topraklarda gizlenen canavarları ve ejderhaları bulup öldürmek üzerine tasarlanmış bir açık dünya oyunudur. Bu oyun en iyi açık dünya oyunları mobil seçeneklerden biri olarak bilinmektedir.

Oyun içerisine karakterinizi seçebilir ve görevleri tamamlamak ve dünyayı kötülüklerden kurtarmak için diğer oyuncularla işbirliği yapabilirsiniz.

Sihirli yerleri ve orman benzeri zindanları yağmalayabilirsiniz. Çeşitli haritalar, ganimetler, yükseltilebilir beceriler, karakter sınıfları, sürükleyici görevler ve 3D görseller sizi çağırıyor.

Forsaken World: Gods and Demons

En iyi açık dünya oyunları mobil olarak oynanmak istendiğinde pek çok kişinin aklına Forsaken World: Gods and Demons gelmektedir. Bu fantastik rol yapma oyununda inanılmaz hazineler avlayabilirsiniz. Bir ejderhanın inini ele geçirebilir, kayıp eşyaları arayabilir ve balık yakalayabilirsiniz. Calindor’un geleceği sizin ellerinizde. Büyücüler, elfler, ruhlar, savaşçılar ve vahşi hayvanlarla takılmak bu oyunda mümkündür.

Forsaken World: Gods and Demons’ın açık dünya ve hayatta kalma oyunları listelerinde kendine yer bulması tesadüf değildir. Çevrenizdeki oyuncularla etkileşime geçmek için acele edin, mallarınızı ve kaynaklarınızı zenginlik için değiştirin, rakiplerle savaşın ve Calindor’da özgürce dolaşın.

Genshin Impact 

Genshin Impact’te yedi farklı ülke ile karşılaşacaksınız. Açık dünya ve RPG oyunları denilince akla gelen ilk oyunlardan biridir. Bu ulusların her biri farklı bir unsurla ilişkilendirilir ve farklı bir tanrı tarafından yönetilir. Teyvati adlı bir evrende karakterlerinizi savaşlara hazırlamanız gerekiyor.

Dağlara tırmanmak, manzaraları görmek ve nehirleri geçmek bu oyunun birer parçasıdır. Etrafta dolaşan perilere ve garip yaratıklara dikkat edin. Teyvati’nin yedi unsuru vardır: ateş, buz, doğa, elektrik, rüzgar, su ve toprak.

 Bu elementler birleştiğinde çeşitli reaksiyonlar meydana gelir. Örneğin su ve ateş sayesinde buharlaşma sürecine şahit olabilirsiniz.

Life After

Yelken açmak ve sis, kir ve fırtına denizlerini fethetmek istiyorsanız bu oyun sizin için eşsiz bir seçenek olabilir. Bu açık dünya hayatta kalma oyunu, zombi karakterleri insan görünümlü zombilere dönüştürür. Açık dünya oyunları mobil seçenekler arasında bulunan bu oyun oldukça beğenilmektedir.

Bataklıklar, çöller, karlı dağlar, sahiller, ormanlar ve şehirlerle dolu kocaman bir dünya sunan bu yapımda zombi saldırılarını savuşturmalı ve sığınağınızı inşa etmelisiniz. Hayatta kalmak için arkadaş edinmelisiniz.

Sky: Children of the Light 

Açık dünya oyunları mobil seçenekleri arasında bulunan bu oyunun özü bulutların üzerine çıkmak, çevrenizdeki insanlarla iletişim kurmak, bir enstrüman çalmak ve gökyüzüne ulaşmaktır. MMORPG’leri ve açık dünya oyunlarını seviyorsanız, Heaven: Children of the Light’ta dünyayı keşfetmek, hazineler bulmak, karanlık dünyalara dalmak ve  ruhları kurtarmak için bu oyundan yana tercih yapabilirsiniz.

En İyi Strateji Oyunları Mobil listemizde yer alan oyunları da denemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın