En İyi Matematik Uygulamaları [5 Harika Uygulama]

Matematik uygulamaları sayesinde akıllı telefonunuz ile matematik öğrenmeyi daha eğlenceli ve kolay bir hale getirebilirsiniz. Teknoloji sayesinde matematiğin zor ve sıkıcı olduğu günler eskide kaldı. Günümüzde matematik için en büyük probleminiz ise matematik uygulamaları arasından hangisini seçmeniz gerektiğiniz. Sizler için google play mağazasında yer alan matematikle ilgili uygulamaları inceledik ve en iyilerini seçtik. Listemizde hem matematik öğrenmeye yardımcı uygulamalar hem de matematik çözen uygulamalar bulunuyor. Uygulamaların çoğunluğu android ve iphone cihazlara indirilebiliyor. Hazırsanız en iyi 5 matematik uygulamaları listesine geçelim.

1-Photomath

matematikle ilgili uygulamalar

Listemizin ilk sırasında en popüler matematik çözen uygulama olan photomath bulunuyor. Photomath, Inc. tarafından geliştirilen bu uygulama kullanıcılardan 100 milyondan fazla indirme ve 4.5 değerlendirme puanı almış. Bu uygulama sayesinde çözemediğiniz sorular için öğretmen peşinde koşmaktan kurtulabiliyorsunuz. Sorunuzun çözümlerini adım adım görmek için sorunun fotoğrafını uygulama ile çekmeniz yeterli. İsterseniz hesap makinasıyla veya elinizle çizerek de uygulamaya soru çözdürebilirsiniz. Photomath en basit matematik sorularını da mühendislik sorularını da çözebiliyor. Çözümü için grafik çizilmesi gereken soruları da destekliyor. Aradığınız sorularınızı çözebilen matematikle ilgili uygulamalar ise Photomath kesinlikle ilk denemeniz gereken uygulama.

2-Desmos Grafik Hesap Makinesi

matematik uygulamaları

Matematik uygulamaları listemize gelişmiş bir grafik hesap makinesi ile devam ediyoruz. Desmos inc tarafından geliştirilen bu uygulama kullanıcılardan 5 milyondan fazla indirme ve 4.8 puan almış. Bu uygulama sayesinde grafiksel çizim gereken matematik problemlerini akıllı telefonunuzda çözebilirsiniz. Desmos uygulaması regresyondan türeve kadar her türlü matematiksel grafiği destekliyor. Çizdiğiniz grafikleri hesabınıza kaydedip başka cihazlardan da erişebiliyorsunuz. Ayrıca bir fonksiyonda tablo oluşturma ve dağılım grafiği üretme özellikleri de uygulamaya eklenmiş. Desmos, matematik uygulamaları arasında en iyi grafik çizim özelliklerine sahip.

3-Math | Riddle and Puzzle Game

matematikle ilgili uygulamalar

Math problem çözme yeteneklerini geliştirmek için matematik uygulamaları arayanlar için harika bir uygulama. Black games tarafından geliştirilen Math bu zamana kadar 10 milyondan fazla kez indirilmiş. Kısaca bu uygulama, matematik bulmacaları ve zorlu sorular sunarak kullanıcıların zihinsel yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Uygulamanın tasarımı oldukça kullanıcı dostu ve kolay anlaşılır. Kullanıcıların ilerlemelerini takip etmelerine olanak tanıyan bir puanlama sistemiyle de birlikte geliyor. Bu, kullanıcıların ne kadar geliştiğini görmelerine ve kendilerini geliştirmeleri gereken alanları belirlemeleri için çok yardımcı olan bir özellik. Uygulama kullanıcının matematik bilgisini ölçmesini sağlamak için her seviye atladıkça soruları zorlaştırıyor. Matematik alanında seviyenizi görmek için bu ücretsiz uygulamayı denemenizi öneririz.

4-Matematik Oyunları: Math Games

matematik çözen uygulama

Çocuklar için matematik uygulamaları arasından en beğenileniyle yazımıza devam ediyoruz. Rv AppStudio tarafından geliştirilen Matematik Oyunları uygulaması google play mağazasında 10 milyondan fazla indirmeyle yer alıyor. Uygulama, çocuğunun matematik becerilerini geliştirmek isteyenler için ideal bir seçenek. Matematik oyunları, farklı yaş gruplarına yönelik birden fazla seviyede matematik soruları sunuyor. Sorular arasında temel matematik işlemleri ve cebirsel denklemler gibi geniş bir yelpaze bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca kendi seviyelerine uygun özelleştirilmiş seçeneklere de sahip olabiliyorlar.

Görsel açıdan, uygulamanın tasarımı oldukça sade ve kolay anlaşılır. Renkler uyumlu ve okunabilir bir font kullanılmış. Reklamlar bulunmakla birlikte, sıklık olarak çıkmadıkları için rahatsızlık verici değiller. Çocuğunuz için bir matematik uygulaması arıyorsanız Math Games iyi bir tercih olacaktır.

5-Maple Calculator: Math Solver

Bir başka soru çözüm uygulaması olan Maple Calculator ile matematik uygulamaları listemizi bitiriyoruz. Bu uygulama, kullanıcıların karmaşık matematiksel problemleri hızlı ve doğru bir şekilde çözmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış. Uygulama, hem temel matematik işlemlerini hem de ileri düzey matematik konularını kapsayan geniş bir yelpazeye sahip. Ayrıca maple calculator, son derece sezgisel bir arayüze sahip ve kullanımı oldukça kolay. Kullanıcılar, uygulamayı açıp sorularını yazarak veya fotoğrafını çekerek çözümlere ulaşabiliyorlar. Soruların çözümünün yanında 2d ve 3d görselleştirme işini de harika yapıyor.

Bu yazımızda farklı kategorilerden en iyi 5 matematik uygulamasını paylaştık. Sizin en sevdiğiniz uygulama hangisi oldu ? Bu listeye dahil olmasını istediğiniz uygulama var mı ? Yorum olarak yazabilirsiniz. Daha fazla uygulama keşfetmek istiyorsanız şu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz;

Yorum yapın