En İyi 7 Matematik Sorusu Çözen Uygulama

Bu içerikte matematik sorusu çözen uygulama listesini okuyacaksınız.

Matematik öğrenim hayatında her sene çıkan ve her zaman öğrencileri zorlayan bir derstir. Bir de size çözemediğiniz sorularınızı açıklayabilecek birilerine sahip değil iseniz matematik dersini anlamak daha da zordur. Sadece okul değil iş hayatımızda da çözemediğimiz matematik problemleriyle karşılaşıyor ve bize yardımcı olacak birilerini arıyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde matematik öğrenmenin zor olduğu bu dönemi kapatmamıza az kaldı. Bu yazımızda sizlere soruyu çek cevabı gelsin kolaylığında en iyi matematik sorusu çözen uygulama listesini paylaşacağız. Bu uygulamalar sayesinde tekrar çözemediğiniz bir matematik sorusuyla karşılaştığınızda, tek yapmanız gerek telefonunuzu çıkarıp fotoğrafını çekmek olacak. Ayrıca bu uygulamalar sadece cevabı vermek yerine adım adım çözümünü göstererek soruyu daha iyi kavramanızı sağlıyor.

1-Photomath

100 milyondan fazla indirmesiyle Photomath matematik sorularını çözen uygulama ücretsiz denildiğinde ilk akla gelen uygulama oluyor. Bu uygulamayla ister probleminizi kameranızla taratabilir isterseniz bilimsel klavyesiyle kendiniz girebilirsiniz. Photomath en basit matematik işlemlerinden en karmaşık işleme kadar, her seviyeyi kolayca çözebiliyor. Ayrıca bu matematik sorusu çözen uygulama ayrıntılı çözümleri gösterebilme özelliğinin yanında özel animasyonlarla çözümü görselleştirebilme yeteneğine de sahip. Son olarak fonksiyonları grafiğe dökebilme yeteneği bu uygulamayı öne çıkarıyor. Ayrıca bazı temel özellikleri internetsiz kullanılabilmesini destekliyor.2,83 milyon değerlendirmeyle 4.5 puana sahip bu uygulama kesinlikle ilk denemeniz gereken soruyu çek cevabı gelsin uygulaması.

2. Microsoft Matematik Problemi

android matematik sorusu çözen uygulama

Ücretsiz matematik sorusu çözen uygulama arayışınız devam ediyorsa listemizin ikinci sırasında yer alan Microsoft tarafından geliştirilen bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu uygulama ile sorunuzun cevabını fotoğrafını çekerek, bilimsel hesap makinasına girerek veya parmağınızla yazarak alabilirsiniz. Gelişmiş grafik bölümüyle sorunuzu görselleştirebilirsiniz. Ayrıca sorularınızı çözmenin yanında günlük sınavlar ve önerilen eğitim videoları ile matematik bilginizi geliştirmenizi sağlıyor.10 milyondan fazla indirmeye ve 4.3 puana sahip bu uygulamayı denemenizi öneririz.

3. Socratic by Google

telefonda mat sorusu çözme uygulaması

Teknoloji devi Google tarafından geliştirilen bu matematik soru çözücü ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ayrıca diğerlerinden farklı olarak reklam içermiyor ve matematik dışında bir çok dersi destekliyor. Örneğin bir fizik sorusunu uygulamaya taratarak çözebilirsiniz. Google yapay zekâsı metine dökülmüş soruyu algılayıp gerekli işlemi yapabiliyor. Test ettiğimiz bir fizik sorusunun cevabını göstermenin yanında gerekli formülleri de açıklayarak takdirimizi kazandı. Uygulamanın kötü yanları ise Türkçe desteğinin bulunmaması ve soru girme yolunun bir tane olmasıdır. Dil desteğinin olmamasından dolayı İngilizce bilmeyenler için zor kullanılabilir olsa da Socratic denemeye değer bir matematik sorusu çözen uygulama.

4. Mathway

telefon da matematik sorusu çözme

Mathway basit işlemlerden trigonometriye kadar destekleyen ücretsiz bir matematik soruları çözen uygulama. Sizinle paylaştığımız tüm uygulamalar gibi çözüme ulaşmak için tek yapmanız gereken matematik problemini kameranızla taramak veya bilimsel klavye ile yazmak. Saniyeler içerisinde Mathway size doğru çözümün adım adım gösterilişini verecektir. Ayrıca gereken sorular için grafik desteği de sunmaktadır. Uygulamanın eksi yanı ise Socratic gibi Türkçe dil desteğine sahip olmamasıdır. Ücretsiz olarak indirilip kullanılabilse bile ileri seviyede soru çözümlerinin açıklamaları için ücretli bir üyelik almanızı zorunlu tutuyor. Eğer diğer uygulamalardan istediğiniz verimi alamadıysanız bu uygulamanın ücretli versiyonunu test edebilirsiniz.

5. Maple Calculator: Math Solver

Ücretsiz matematik sorusu çözen uygulama listemize 1 milyondan fazla indirmeye ve 4.5 değerlendirme puanına sahip Maple Calculator uygulaması ile devam ediyoruz. Eğer diğer saydığımız uygulamalar size basit geliyor ve istediğiniz gelişmiş bir arayüz ise bu uygulama tam size göre. Maple Calculator kullanıcılarına diğer uygulamalarda yer almayan gelişmiş 2d ve 3d görselleştirmeler sunuyor. En güçlü matematik yapay zekasına sahip olduğunu iddia eden bu uygulama profesyonel bir arayüz arayanlar için biçilmiş bir kaftan. Tabi bu kadar gelişmiş arayüzün tamamının bedava olmasını bekleyemeyiz. Uygulama size ücretsiz çözümler sunsa da ileri seviye çözüm aşamaları için üyelik satın almanızı istiyor.

6.Kunduz – YKS LGS Soru Çözümü

matematik sorusu çözen uygulama
Kunduz soru çözdürme uygulaması

En iyi 7 matematik sorusu çözen uygulama listemizin 6.sırasında farklı bir uygulama var. Buraya kadar listede yer alan tüm uygulamalar yapay zeka ile çözüm yaparken kunduz ile sorularınızı o alanda uzman insanlara sorabiliyorsunuz. Eğer diğer uygulamaların yaptığı çözümleri anlamıyorsanız kunduz ile gerçek bir uzmandan destek alarak soruyu daha iyi kavrayabilirsiniz. Uygulama 20 binden fazla eğitmen sayısı ile sorularınıza yarım saat içinde çözüm garantisi verebiliyor. Uygulamayı isterseniz reklam izleyerek ücretsiz kullanabilir isterseniz sınırsız soru aboneliğini satın alabilirsiniz. Premium abonelik alırsanız soru çözümlerine ek olarak konu anlatım videolarına, ünite tarama testlerine ve Türkiye geneli yapılan online deneme sınavlarına katılabiliyorsunuz. Aradığınız gerçek insanlarla matematik sorusu çözen uygulama ise bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz.

7-Gauthmath

En karmaşık matematik problemlerini çözebilen Gauthmath uygulaması ile en iyi 7 matematik sorusu çözen uygulama listemizin sonuna geldik. GauthTech tarafından geliştirilen bu uygulama kullanıcılardan 10 milyondan fazla indirme ve 4.2 puan almış. Bu uygulama ile içinde açıklama metni içeren soruların bile adım adım çözümlerini görebilirsiniz. Geliştiricilere göre Gauthmath 1 milyardan fazla soru tipini destekler.

En İyi Borsa Uygulamaları [5 Adet]

Android telefonunuzda kullanabileceğiniz borsa uygulamaları mı arıyorsunuz ? Sizin için en iyi 5 yatırım uygulamasını seçip listeledik. Mutlaka bu yazımıza da bakın.

Matematik Sorusu Çözen Uygulama İle İlgili SSS

Matematik sorularını çözen uygulama var mı?

Evet, matematik sorularını ücretsiz uygulamalar ile sadece kameranızla taratarak çözdürebilirsiniz.

PhotoMath hangi soruları çözüyor?

Photomath en basit matematik sorusundan en karmaşık soruya kadar çözebiliyor. Eğer çözemediği sorular olursa listemizde bulunan diğer uygulamaları deneyebilirsiniz.

Matematik sorularını çözen uygulama ücretsiz listemizin de sonuna geldik. Sizin en başarılı bulduğunuz matematik uygulaması hangisi ? Yorumlarda kişisel tecrübelerinizi yazarak insanlara yardımcı olabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra En Gerçekçi Araba Oyunları Mobil ve paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın