En İyi Katlanabilir Telefon Modelleri [Bilmeniz Gereken 7 Model]

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, telefon üreticileri de yeni ve heyecan verici cihazlar piyasaya sürüyorlar. En iyi katlanabilir telefon hangisi şeklinde arama yapan insanların kafası karışık. Aslında belli başlı marka ve modeller var.  Katlanabilir modellerin müşteri kitlesi ise farklı. Son dönemlerde popüler olan katlanabilir telefon modelleri, meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Biz de bu yazıda en iyi katlanabilir telefon hangisi sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Önce bu telefonları tanıyalım. Katlanabilir telefonlar, ekranın büyük bir kısmını kaplayan esnek bir ekran kullanır. Bu ekranlar, telefonun katlandığı yerde bükülebilir ve daha küçük bir boyuta sığdırılabilir. Bu, telefonların daha taşınabilir hale gelmesini sağlar.

katlanabilir telefon modelleri

Şu anda piyasada bulunan en iyi katlanabilir telefonlar arasında Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip 5G, Huawei Mate Xs ve Motorola Razr yer alıyor. Tüm bu cihazlar, Android işletim sistemiyle çalışıyor.

En iyi katlanabilir telefon modeli kullanım ve ihtiyaç alanına göre kişisel tercihlere bağlıdır. Samsung Galaxy Z Fold 2, büyük ekranı ve üstün performansıyla öne çıkıyor. Huawei Mate Xs, 5G bağlantısı ve yüksek kaliteli kameralarıyla dikkat çekiyor. Motorola Razr, nostaljik bir tasarıma sahip olmasıyla öne çıkıyor. Genel olarak 2023 yılı için en iyi katlanabilir telefon modelleri şöyle listeleniyor:

  • Huawei Mate X3
  • Oppo Find N2
  • Samsung Galaxy Z Fold 4
  • Samsung Galaxy Z Flip 4
  • Xiaomi Mix Fold 2
  • Huawei Mate Xs 2
  • Huawei P50 Pocket

Katlanabilir Telefon Hangi Marka Alınmalı?

katlanan telefon

Tabi ki kendini ispatlamış olan markalara yönelmenizi tavsiye ediyoruz.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, katlanabilir telefonlar da hayatımıza girdi. Bu cihazlar hem daha taşınabilir hem de daha büyük bir ekrana sahip olma konforu sunuyorlar. Ancak, hangi markanın katlanabilir telefonunu almanız gerektiği konusunda kararsızsanız, makalemizi okumaya devam edin.
Yukarıda listelediğimiz cihazlar, yüksek performans ve büyük ekranlar sunuyor. Ancak, fiyatları cep yakacak kadar yüksek.

En iyi katlanabilir telefon kavramının sınırı yok. Modellerin teknik donanımlarının kalitesi arttıkça, fiyatlar da yükseliyor. Seçim tabi ki kişisel tercihlerinize göre değişebilir.

2023 En İyi Katlanabilir Telefon Modelleri

MarkaModel
Huawei Mate X3
Huawei P50 Pocket
Huawei Mate Xs 2
Oppo Find N2
Samsung Galaxy Z Fold 4
Xiaomi Mix Fold 2
Katlanabilir telefon modelleri tablosu

Modellere geçmeden önce şunu hatırlatalım; katlanabilir telefon satın alırken, marka ve model seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor. Bu cihazlar oldukça pahalı olduğu için, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurarak size en uygun seçeneği belirlemelisiniz.

Huawei Mate X3

katlanabilir akıllı telefon

Bu cihaz 240 gr ağırlığa sahip ve OLED ekran matrisini kullanıyor. Yüksek çözünürlüklü ekranı 7.86 inç büyüklükte. Kare hızı ise 120 Hz yani saniyede 120 kez yenileme yapabildiği için görüntüler daha canlı ve parlak.

Oppo Find N2 model

katlanır ekran telefon

7.1 inç ekranı katlanabilir olan bu makine de yüksek çözünürlük sunarken sadece 235 gram ağırlığa sahip olarak tasarlandı. 1550 nit parlaklık derecesi 1.790x 1921 p çözünürlük desteği var. Bu cihaz da 120 Hz frekansında çalışan bir ekran taşıyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4

katlanır telefon modelleri

İşte bu model kusursuz bir telefon. 7.6 inç ekran ve dinamik AMOLED ekran matrisi ile gelen makine 1812 x 2175p çözünürlük sunabiliyor. Kamera işlemci ve işletim sistemi gibi ayırt edici özellikleri de cabası. Paraya kıyarım diyorsanız tercihiniz bu model olsun.

Samsung Galaxy Z Flip 4

187 gram ağırlığa sahip olan bu makinede 6.7 inç ekran var. HDR10 Plus ve 1200 nit parlaklıkla birlikte 1080x2461p çözünürlük kalitesi var.

Xiaomi Mix Fold 2

En iyi katlanabilir cep telefonu kategorisinde yer alma hakkı kazanan bir diğer cihaz. 1915x2161p çözünürlük destekli OLED ekran taşıyan bu canavar, 262 gram ağırlık çekiyor.

Huawei Mate Xs 2

Yine en iyi katlanabilir telefon tavsiyesi arayanlar için tavsiye edilmeye hak kazanan bir makine daha. 6.5 inç olen ekran ve 1175x2481p çözünürlük desteği ile gelen cihaz 255 gram ağırlık çekiyor. Bu yazıyı yazdığımız sırada 50 bin TL fiyatı olduğunu da belirtelim.

Bu yazımızda en iyi katlanabilir telefon modelleri arayan kullanıcılar için seçtiğimiz telefonları listeledik. Siz katlanabilir telefon modelleri arasından hangisini seçeceksiniz ? Yorum bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra android telefonlarla ilgili şu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz;

En iyi katlanabilir telefon hangisi?

Katlanabilir telefon modelleri arasında hangisinin en iyi olduğunu sadece siz karar verebilirsiniz. Çünkü herkesin ihtiyacı olan özellik farklıdır. Oyun performansı mı arıyorsunuz yoksa kamera mı ? Tercihinizi buna göre yapmalısınız

Katlanabilir telefon kullanışlı mı?

Katlanabilir telefonlar uzun süren arge çalışmaları sonucu üretildiğinden dolayı son derece kullanışlıdır. En büyük sorunları ise normal modellere göre daha kalın bir yapıya sahip olmalarıdır.

Neden katlanabilir telefon?

Katlanabilir telefonların en büyük avantajlarından biri, kullanıcılara daha büyük bir ekran sağlayarak, izlenmesi daha rahat ve keyifli bir deneyim sunmasıdır. Ayrıca, bu telefonlar daha kompakt bir boyuta katlanarak, daha az yer kaplar ve cebinizde veya çantanızda rahatlıkla taşınabilir.

Katlanabilir telefon modelleri hakkında kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Katlanabilir_akıllı_telefon

Yorum yapın