En İyi Hikayeli Mobil Oyunlar [2023]

Telefonlarda multiplayer oyunlar daha popüler olsa da mobil cihazlarda iyi bir hikaye moduna sahip oyun arayan insan sayısı da az değil. Bu insanlar için hikayeli mobil oyunlar bulmak biraz zor çünkü mobil oyun kültürü hızlı oynanış üzerine gelişmiştir. Ayrıca iyi bir hikâyeye sahip bir oyunu yapmak maliyetlidir ve mobil oyun üreten küçük geliştiriciler bu maliyeti karşılayamazlar. Google play mağazasını açtığınızda hep basit oyunlarla karşılaşmanızın sebebi budur. Siz oyun mağazasında saatlerini harcamayın diye sizler için en iyi mobil hikayeli oyunlar listesini hazırladık. Bu listemiz için oyunları seçerken ücretsiz olarak indirilebilmesine ve yüksek puana sahip olmasına dikkat ettik. Yeni maceralara dalmaya hazırsanız listemize başlayalım.

1-LONEWOLF

hikayeli mobil oyunlar
hikaye ve secim tabanlı oyunlar mobil

Android hikayeli oyunlar listemizin ilk sırasında FDG Entertainment tarafından gelişitirilen ve 100 milyon indirmeyle 4.7 değerlendirme puanı alan Lonewolf oyunu yer alıyor. Bir keskin nişancının hikayesini oynayacağınız bu oyunda pc oyunlarını aratmayan gerçekçi oyun fiziği bulunuyor. Oyunun hikayesi 30 görevden oluşuyor ve 5 saatten fazla sürüyor. Hikâye anlatımı görevlerin ara sahnelerinde yer alan çizimlerle desteklenmiş. Oyun 20’den fazla silah ve bu silahları deneyebileceğiniz atış poligonları sunuyor. Hikâyenin yanında oyun içinde yer alan mini oyunları da deneyebilirsiniz. Oyun çok gerçekçi bir ses atmosferine sahip olduğundan dolayı iyi bir kulaklıkla oynamanızı tavsiye ederiz. Ek olarak oyunun yapımcısı Google play sayfasında bu oyunun çocuklar için uygun olmadığını belirtiyor.

2-Life is Strange

Seçim tabanlı oyunlar mobil
İnternetsiz hikayeli Mobil Oyunlar

Hikayeli mobil oyunlar listemizin 2. sırasında oyuncular arasında çok popüler olan Life is Strange oyunu bulunuyor. SQUARE ENIX tarafından geliştirilen bu oyun 5 milyondan fazla indirmeye ve 4 puana sahip. Life is Strange kısa zamanı bir miktar geri alabilen bir kızın hikayesini anlatıyor. Oyunda karakterinizle yapığınız seçimler hikâyenin gidişatına etki ediyor. Bu özelliği sayesinde oyunun hikayesini farklı sonları görmek için tekrar tekrar oynayabiliyorsunuz.

3-Unholy Adventure: Mystery

android hikayeli oyun

Macera ve gizem kategorisinde mobil hikayeli oyunlar arıyorsanız Unholy oyununu deneyebilirsiniz. Geliştiricisi Dali games olan bu oyun 500 binden fazla indirmeye ve 4.7 gibi harika bir puana sahip. Oyunda yaşadığı şehirdeki gizemleri çözmeye çalışan Peter isimli karakteri oynuyoruz. Oyun 2d hd grafiklere sahip ve zorlu bulmacalar sunuyor. Çeşitli mekanlarda bulmacaları çözerek gizemleri aydınlatmaya çalışıyoruz. Oyunun kötü yanı ise kısa bir oynanış süresine sahip olmasıdır. Tek bir otobüs veya uçak yolculuğunda bitirmelik bir oyun arıyorsanız bu oyunu deneyebilirsiniz.

4-The Walking Dead

android tek kişilik oyun

Zombi temalı oyunları seviyorsanız aynı isimli diziden uyarlanma bu oyunu kesinlikle oynamalısınız. Dizi uyarlaması android hikayeli oyunlar kategorisinde yer alan bu oyun serisinin Part 1 ve Part 2 olmak üzere iki oyunu bulunuyor. Oyunda yaptığınız seçimler oyunun gidişatını değiştirebiliyor. Oyunun resmi bir Türkçe dil desteği olmasa da gönüllüler tarafından yapılan Türkçe yamayı internette bulabilirsiniz.

5-Forgotton Anne

Hikayeli mobil oyunlar listemizin 5. Sırasında başka bir 2d platform oyunu bulunuyor. Oyun mobil oyunlarda pek karşılaşılmayan grafiklere sahip. Bulmacaları çözerek unutulmuş topraklarda ilerlerken karakterinizin yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz. Oyunun hikayesi diyalog seçimlerinize göre değişiyor. Bu yüzden oyunu anlayarak oynamanız gerekiyor. Hitcents tarafından geliştirilen bu oyun 500 binden fazla indirmeye ve 4.5 değerlendirme puanına sahip.

Bu makalemizde en iyi hikayeli mobil oyunlar listesini yayınladık. Sizin telefonunuzda oynamayı en çok sevdiğiniz hikayeli oyun hangisi? Yorum bölümünden tüm okuyucularla paylaşabilirsiniz. Eğer daha fazla mobil oyun arıyorsanız Mobil Hayatta Kalma Oyunları listemizi de mutlaka okumalısınız.

Yorum yapın