Hd 1 Ne Demek ?

Telefonunuzu kullanırken daha önce orada olmayan hd+1 yazısını fark ettiniz ve neden telefonumda hd+ yaziyor diye düşünüyorsunuz. Öncelikle endişelenmenizi gerektiren herhangi bir şey yok. Bu telefonunuzda yer alan bir özelliktir ve sorun değildir. Bu yazımızda hd 1 ne demek tüm detaylarıyla açıklayacağız.

Hd+1 Ne Demek Nasıl Kapatılır ?

hd 1 ne demek

Öncelikle hd 1 ne demek sorusunu cevaplandıralım. Telefonunuzda gördüğünüz hd+1 simgesi Volte özelliğinin aktif olduğunu gösterir. Volte daha kaliteli telefon aramaları yapabilmenizi sağlayan bir teknolojidir. Sesisniz 4.5 g teknolojisi ile iletirilir. Eğer aradığınız kişinin telefonu da Volte özelliğini destekliyorsa daha net telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Cızırtı ve arka plan gürültüsü problemini daha az yaşarsınız. Fakat bazı kullanıcılar bu teknolojinin görüşmenin kesilmesine sebep olduğunu da söylemekteler. Muhtemelen 4.5 g kapsama alanı ile ilgidir. Ek olarak Volte teknolojisi ile aramalar daha hızlı bağlanır. Yani aramaya dokunduğunuzdan aradığınız kişinin telefonun çalmaya başlaması arasında yer alan süre daha kısa olur. Özetle hd 1 ne demek sorusunun cevabı budur.

Hd+1 Kapatma

telefonda hd+1 ne demek

Volte özelliği tamamen ücretsiz olduğundan dolayı kapatmanızı gerektiren herhangi bir sebep bulunmuyor. Fakat gene de isterseniz kapatabiliyorsunuz. Telefon görüşmelerinizde sesin kesik kesik gelmesi gibi sorunlarınız varsa hd+1 özelliğini kapatmanızı önerebiliriz.

  • Turkcell : IPTAL HDSES yazın ve 2200 a gönderin
  • Türk Telekom : IPTAL VoLTE yazın ve 5555 e gönderin
  • Vodafone : Herhangi bir kod bulunmuyor. Müşteri hizmetlerini arayıp söylemeniz gerekli

Bunlara ek olarak telefonunuzun ayarlarında da volteyi kapatabilirsiniz. Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar yolunu izleyin ve Volte aramalarını özelliğini kapatın. Bu ayar sizin telefonuz da başka yerde de olabilir. Bu yüzden ayarlar uygulamanızda arayarak bulabilirsiniz. Genellikle sim kart ayarlarının içindedir. Türk telekom mobil uygulamasını kullanarak da bu özelliği kapatıp açabilirsiniz.

Hd 1 Ne Demek Hakkında Sonuç Ve SSS

telefonda hd ne demek

Bu makalemizde telefonda hd+1 ne demek tüm detaylarıyla anlattık. Konuyla ilgili sorularınız veya eklemek istedikleriniz varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra bunları da okumanızı öneririz ;

VoLTE kapalı olursa ne olur?

Volte kapatılırsa telefon aramalarınızın kalitesi volte açık olmadığı zamanlara geri döner. Eğer volte ile görüşme yapmaya alıştıysanız bu farklılık sizi rahatsız edebilir.

Yorum yapın