Google Yeni Resim Arama Özelliğini Test Ediyor

Google Fotoğraflar, google şirketinin en başarılı android uygulamalarından biri. Platform düzenli olarak yeni güncellemeler alıyor ve fotoğraflarınızı iyileştirmek için sayısız özellik sunuyor. Fotoğraf görüntüleme uygulamaları ile ilgili oyunun kurallarını en çok değiştiren şey muhtemelen, tıpkı metin içinde arama yapar gibi içinde belirli nesneler, yerler veya kişiler bulunan resimleri görüntülemenize olanak tanıyan arama becerisidir. Google bu beceriyi, Google Lens ile web’de benzer sonuçları arama seçeneğiyle uzun süre kullandı. Yakın zamanda daha gelişmiş arama seçeneklerinin de fotoğraflar uygulamasına gelmesi bekleniyor.

Bazı telefonlar için Google Fotoğraflar, resim görüntüleyicide Google Lens düğmesini bulundurmayı bıraktı. Bunun yerine yeni bir genel arama kısayolu kullanmaya başladı. Bu kısayola tıkladığınızda bir kişinin fotoğrafı yükleyerek o kişinin bulunduğu tüm fotoğrafları tespit edebilirsiniz.

Şu anda, bu yeni arama deneyimi yalnızca birkaç kişi tarafından kullanılabilen sınırlı bir test gibi görünüyor. Tek umudumuz Google’ın bu testi başarılı bulması ve daha yaygın bir şekilde kullanıma sunması, zira bu deneyim sadece Google Lens’i kullanma seçeneğine sahip olmaktan çok daha kullanışlı.

Siz yeni fotoğraf arama özelliğiyle ilgili ne düşünüyorsunuz ?

Yorum yapın