Google Play Sunucu Hatasına 4 Çözüm

Sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın hata mesajını alıyorsanız bu yazımızın tamamını okumalısınız. Bu hata mesajı özelikle telefonu yeni formatladıktan sonra google play mağazasından bir şey indirmeye çalışınca görülür. Nadir olarak durduk yere de görülebilir. Bu hata mesajını almanız telefonunuzu bozduğunuz anlamına gelmez.

Android Market Bir Sunucu Hatası Oluştu

Sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın hatasının tek bir çözümü yok ve birinde çalışan çözüm sizde çalışmayabilir. Bu sebeple yazımızda bilinen tüm çözümleri anlattık. Burada anlattığımız her çözüm her seviyeden telefon kullanıcısının evde tek başına uygulayabileceği basitliktedir.

1-Yeniden Başlatın

sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın
android market bir sunucu hatası oluştu

Telefonunuz uzun süredir hiç kapanmadıysa sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın hatası gibi yazılımsal hatalar verebilir. Bu hata mesajını ilk defa görüyorsanız geçici bir hata olma ihtimalini değerlendirmelisiniz. Telefonunuzu güç tuşuna basarak kapatın ve 1 dk bekledikten sonra tekrar açın. Google play uygulamasına girmeyi tekrar deneyin. Hata mesajı gelmeye devam ediyorsa diğer yöntemleri deneyin.

2-Verileri Temizleyin

google play store sunucudan bilgi alınırken hata oluştu
google play bir sorun oluştu

Google play mağazasının verilerini temizlemek genellikle bu uygulama kaynaklı sorunları çözer. Sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın hatasını çözmek için şu ayarları izleyin;

  • Telefonunuzun ayarlarını açın
  • Yüklü uygulamalara veya uygulama ayarlarına dokunun
  • Buradan google play store uygulamasına dokunun
  • Durmaya zorla butonuna basarak uygulamayı durdurun
  • Verileri temizle butonuna basın
  • Google play mağazasını kullanmaya tekrar deneyin
  • Eğer hata mesajı gelmeye devam ediyorsa Güncellemeleri Kaldır butonuna basın

Bu işlemler sonrası sorununuz büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

3-Alternatif Mağazaları Kullanın

Eğer üstte yer alan yöntemler sonrası sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın hatasını almaya devam ediyorsanız farklı uygulama mağazaları kullanabilir veya apk olarak internetten indirebilirsiniz. En İyi Play Store Benzeri Uygulamalar yazımızı okuyarak alternatif mağazaları keşfedebilirsiniz. Bu mağazalardan da aynı google play mağazasından olduğu gibi kolayca uygulama ve oyun indirebilirsiniz.

4-Format Atın

Sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın mesajını telefonunuzu sıfırladıktan sonra almaya başladıysanız tekrardan sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Telefonu sıfırlama işlemi sırasında yaşanan bir sorun bu hata mesajını almanıza sebep olmuş olabilir. Telefon ayarları > Hakkında bölümünden telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirmeyi seçebilirsiniz. Bu işlem kişisel verileriniz dahil her şeyi sileceğinden dolayı verilerinizi mutlaka yedeklemelisiniz. Telefonunuz çok doluysa veri yedeklemek uzun süreceğinden dolayı alternatif mağaza uygulaması kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızda sunucuyla bağlantı oluşturmak için lütfen uygulamalarımı açın hata mesajının nasıl çözülebileceğini 4 farklı yöntem ile anlattık. Eğer konuyla ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz;

Google Play Store sorunu nasıl çözülür?

Google play mağazası kaynaklı sorunlar genellikle mağaza uygulamasının verilerini temizledikten sonra çözülür. Bu sorunu çözmese telefonunuzu formatlamayı veya alternatif uygulama kullanmayı düşünebilirsiniz.

Play Store verileri silersek uygulamalar silinir mi?

Hayır, play store verilerinizi silmeniz telefonunuza yüklü olan uygulama ve oyunları silmez. Hatta o uygulamaların verileri de bu işlemden etkilenmezler. Google play verilerini silmek arama geçmişiniz gibi verileri siler.

Play Store telefondan silinir mi?

Eğer telefonunuzun root erişimi açık değilse play store uygulamasını telefonunuzdan silemezsiniz. Sadece telefon ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz. Bu işlem uygulamaların düzgün çalışmasını etkileyebileceğinden yapmanızı önermeyiz.

Kaynak: https://support.google.com/googleplay/answer/7513003?hl=tr

Yorum yapın