Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme [2 Yöntem]

Engellenen numaradan gelen mesajları görme akıllı telefon kullanıcılarının merak ettikleri konulardan biridir. Bir kişiyi iletişim kurmamak için engellemiş olsanız da size bir mesaj gönderip göndermediğini merak edebilirsiniz. Çünkü engellediğiniz kişinin mesajları size bildirim olarak gösterilmez. Engellenen numaradan gelen mesajları görme işlemi kullandığınız telefona ve uygulamaya göre değişmektedir. Bu yazımızda ihtiyacınız olan tüm bilgileri anlattık.

Samsung engellenen numaradan gelen mesajları görme

engellenen numaradan gelen mesajları görme
engellediğin kişinin mesajlarını görme

Samsung en popüler android akıllı telefon üreticilerinden biridir bu yüzden anlatmaya samsung engellenen numaradan gelen mesajları görme ile başlıyoruz. Samsung marka android telefonlar dahili bir spam mesaj kutusuna sahiptir. Telefonunuzda birini engellerseniz engellediğiniz kişilerin mesajları bu sms kutusuna düşer. Bu kutuya düşen mesajlar asla size bildirim olarak gösterilmez. Bu mesajlara ulaşabilmek için bir yolu takip etmeniz gerekmektedir. Samsung telefonlarda engellenen kişilerin mesajlarına ulaşmak için şu adımları takip edin;

 • Telefonunuzun mesajlar uygulamasını açın
 • Sağ üst tarafta yer alan üç noktaya dokunun
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğine dokunun
 • Numaraları ve mesajları engelle seçeneğine dokunun
 • 2. Sırada yer alan engellenen mesajlar seçeneğine dokunun
 • Engellediğiniz numaralar sms attıysa bu bölümde bulabilirsiniz
 • Burada yer alan mesajları normal sms kutusuna taşımak için sağ üst köşede yer alan düzenleye basın ve mesajları seçin. Alt tarafta yer alan geri yükleyin butonuna basarak sms’leri taşıyabilirsiniz.

Telefonunuz farklı bir markaysa gene mesajlar uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya basıp benzer bir yolu takip ederek spam sms kutusuna erişebilirsiniz. Her telefon da bu özellik bulunmamaktadır. Eğer sms uygulamanızda üç nokta bulunmuyorsa spam sms kutusu da yok demektir. Harici bir sms uygulaması yükleyip onunla engelleme yaparak bu özelliği kullanabilirsiniz.

Whatsapp Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

engelli numaradan gelen mesajlar
engellediğim kişinin mesajlarını görebilir miyim

Engellenen numaradan gelen mesajları görme makalemize Whatsapp ile devam ediyoruz. Whatsapp milyarlarca kullanıcıyla mesajlaşma alanında lider bir uygulamadır. Uzun süredir sms göndermenin yerini almıştır. Whatsapp da engellediğimiz kişinin mesajlarını görmek mümkün müdür? Bu sorunun kısa cevabı engeli kaldırmadan mümkün değildir. Çünkü whatsapp gönderilen mesajları uçtan uca şifreler ve herhangi bir uygulama tarafından okunmasını engeller. Bu yüzden engellenen numaranın mesajlarını görme uygulamaları sahtedir. Engellendiğiniz bir numaraya mesaj yazabilirsiniz ama bu mesajlar iletilmez. İletilmediği için okumanın bir yolu yoktur. Sadece engellediğiniz kişinin engelini kaldırarak mesaj almaya başlayabilirsiniz. Whatsapp da bir kişinin engelini kaldırmak için şu adımları uygulayın;

 • Whatsapp uygulamasını açın
 • Sağ üst tarafta yer alan üç noktaya basın
 • Buradan ayarlar seçeneğine dokunun
 • Gizlilik ayarlarına dokunun
 • Alt tarafta yer alan Engellenmiş Kişilere dokunun
 • Buradan engelini kaldırmak istediğiniz numaraya dokunun ve kaldırın

Artık o numaranın mesajları size iletilecek. Engellendiği sürece yazdığı mesajlar ise engeli kaldırsanız bile iletilmeyecektir.

Bu yazımızda engellenen numaradan gelen mesajları görme yöntemini anlattık. Konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bu yazıdan sonra şu yazılarımızı da okumanızı öneririz ;

Engellenen Mesajlar nereye gidiyor?

Eğer telefonunuz destekliyorsa engellediğiniz kişiden gelen mesajlar spam sms kutusuna düşmektedir. Böyle bir özellik bulunmuyorsa engellenen mesajlar telefonunuzda görünmez ve bildirim gösterilmez.

Engeli açtıktan sonra mesajlar gelir mi?

Hayır, hem sms hem whatsapp uygulamasında bir kişinin engelini kaldırırsanız engelli olduğu süre boyunca yazdığı mesajlar size iletilmez. Onları görmenin bir yolu bulunmamaktadır.

Engellenen kişiye bildirim gider mi?

Hayır, engellediğiniz kişiler engellendiklerine dair bir bildirim almazlar fakat bunu anlayabilirler. Bir kişiyi whatsapp uygulamasında engellediğiniz de profil resminiz o kişiye gözükmez ve yazdığı mesajlar iletilmez.

Engellenen numaradan mesaj gelir mi?

Engellenen numaradan gelen mesaj eğer telefonunuzun sms uygulaması destekliyorsa spam kutusuna düşer. Spam kutusuna düşen mesajlar size bildirim olarak gönderilmez ve gizlenir. Mesajlar uygulamanızın spam klasörü özelliği yok ise mesajlar size asla iletilmez.

Mesaj engelli olduğumu nasıl anlarım?

Bir kişi sizin numaranızdan gelem sms’leri engellediyse bunu anlamanın bir yolu bulunmuyor. Fakat whatsapp üzerinden engellendiyseniz yazdığınız kişinin profilini görememenizden ve mesajlarınızın iletilememesinden kolayca anlayabilirsiniz.

Kaynak: https://faq.whatsapp.com/1142481766359885/?cms_platform=android

Yorum yapın