En İyi Tiktok Benzeri Uygulamalar

2016 yılında piyasaya sürülen Tik Tok uygulaması dünya çapında 2 milyarı geçik indirme alarak en popüler sosyal medya uygulamaları arasına girdi. Tik tok uygulaması çok fazla kullanıcı verisi toplamasıyla çokça eleştirildi hatta bazı ülkelerde yasaklandı. Bu yüzden tik tok uygulamasını kullanmak istemiyor ve tiktok benzeri uygulamalar arıyor olabilirsiniz. Veya tik tok uygulamasında popüler olan içeriğinizi başka tik tok gibi uygulamalar da paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun, bir uygulama arayışında olan okuyucularımız için bu yazımızda tiktok’a benzer uygulamalar listesini paylaşacağız.

1-Likee

android tiktok alternatifi
Likee uygulamasının özellikleri

Likee 500 milyonun üzerinde indirmesiyle başka bir kısa video paylaşma uygulamasıdır.Bu uygulama video düzenleyeme yeni başlayan kullanıcıların bile hızlıca öğrenebileceği bir video editörüne sahip.Videonuzu çektikten sonra geniş kütüphanesinden istediğiniz müziği ve ses efektini ekleyebilirsiniz. Ayrıca yüzlerce video efekti, filtre ve çıkartma arasından beğendiğinizi ekleyerek videonuzu ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Son olarak belirtmek isteriz ki Likee canlı yayın yapabilme özelliğiyle tiktok gibi para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor.

2-Kwai

tiktoka benzer uygulamalar

Tiktok benzeri uygulamalar listemizin ikinci sırasında 100 milyondan fazla kullanıcısı ile Kwai uygulaması yer alıyor.Diğer uygulamalardan farklı olan Kwai kullancı etkileşimine çok değer veriyor.Ne kadar popüler olursanız o kadar çok ödüllendiriliyorsunuz.Bu uygulama sürekli düzenlenen ödüllü meydan okuma ve yarışmalarıyla kesinlikle tiktok gibi para kazandıran uygulamalar arasında en iyisi.Ayrıca instagram benzeri hikaye özelliği ile 48 saat sonra silinen kısa videolar paylaşabilirsiniz.Dahili video editörü ile Kwai,en başarılı kısa video paylaşma platformlarından biri.

3-Chingari

Hintli geliştiriciler tarafından piyasa sürülen bu uygulama tik tok gibi uygulamalar arasından web-3 uygulaması olmasıyla öne çıkıyor. Bu uygulama ile kısa videolarınızı paylaşarak kripto para kazanabilirsiniz.Uygulamanın kötü yanı 50 milyondan fazla indirmeye sahip olmasına rağmen Türkçe içerik sayısının az olmasıdır.Chingari,diğer uygulamalar kadar gelişmiş olmasa da dahili bir video editörüne sahip.

4-Triller

tiktok alternatifi
Video paylaşım uygulaması Triller

Bu uygulama 100 milyon üzeri kullanıcısıyla en popüler tiktok’a benzer uygulamalar arasında yer alıyor. Kısa video üreticileri için dahili bir sponsorluk sistemine sahip bu uygulama, içerik üreticileri için iyi bir kazanç kapısı haline gelmiş. Çektiğiniz videoları bu platformda yayınlayarak kazanç elde etme şansını denemenizi tavsiye ederiz. Triller gelişmiş yapay zeka destekli video editörü ile kullanıcıların viral olacak içerik üretmesine de yardımcı oluyor. Ayrıca Triller Tv ile canlı yayın da yapabilirsiniz. Uygulamanın Türkçe desteği ise bulunmuyor ve Türkçe içerik sayısı diğer platformlara göre yeterli değil.

5-Youtube Shorts

tiktok benzer uygulamalar

Youtube uzun yıllardır video paylaşım platformu olarak birinciliğini sürdürüyor ve shorts bölümü ile de kısa video paylaşımında tiktok için zorlu bir rakip olacak gibi görünüyor.Youtube üzerinden kısa video paylaşmak için ayrıca bir uygulama indirmenize gerek yok.Youtube uygulamasında bir hesap oluşturup, yükleme bölümünde kısa video çek seçeneğini seçmeniz yeterli. Alternatif olarak diğer uygulamalarda paylaştığınız 15 saniyeye kadar olan vidoları yt shorts üzerinden de paylaşabilirsiniz. Yt short diğer uygulamalar gibi kullanıcılarına gelişmiş bir video editörü sunmuyor.

6-Instagram Reels

Çin yapımı Tiktok dünya çapında popüler olunca Abd merkezli şirketler kısa video sektörünü boş bırakamazdı. Bu yüzden Instagram, uygulamasına reels bölümünü ekleyerek kısa video sektörüne dahil oldu. Instagram Reels de video paylaşmak için Instagram uygulamasını indirip kayıt olmanız yeterlidir.Instagram zaten popüler bir sosyal medya platformu olduğundan dolayı reels olarak paylaşılan içeriklerinizde milyonlarca kişiye erişme imkanına sahip.

Bu yazımızda sizlere tiktok benzeri uygulamaları paylaştık. Sizin en başarılı bulduğunuz uygulama hangisi ?Hangi uygulamanın video editörünü daha çok beğeniyorsunuz ?Bundan sonra Telefonda istenmeyen siteler nasıl engellenir ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın