En İyi Strateji Oyunları Mobil 2023

En iyi strateji oyunları mobil cihazlarda her hamlenizi hesaplayarak, doğru kararlar almanız için oyun deneyimi sunuyor. Strateji oyunları temelde belirli bir kitleye hitap eder ve diğer oyunlara göre yönetilen ordunun, karakterin, şehrin ve benzeri oluşumların en iyi şekilde planlamasını gerektirir. Bu türü sevmeyenler de oyunlarda çeşitlilik sebebiyle bu türe şans verebilirler. Bu yazımızda ücretsiz ve oyuncular tarafından beğenilen android strateji oyunlarını listeledik.

1-Command & Conquer – En İyi Strateji Oyunları Mobil

En iyi Online strateji oyunları mobil
En iyi strateji savaş Oyunları mobil

En iyi strateji oyunları arasında çok sevilen oyun, gerçek zamanlı olması sayesinde her hamlenin doğru şekilde kararlaştırılmasını gerektiriyor. Ordunuzu yöneterek düşmanlarınıza karşı kıyasıya mücadeleye gireceğiniz oyunda tüm hamleler doğru şekilde planlanmak zorunda, aksi halde ciddi kayıplar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip komutanları yönettiğiniz oyunda komutanlarınız da kazandıkları başarılara göre yeni özellikler kazanıyor. En İyi Strateji Oyunları Mobil arıyorsanız ve red alert oyununu bilgisayarda sevdiyseniz bu oyunu mutlaka indirmelisiniz.

2-Langrisser

en iyi mobil strateji oyunları offline
en iyi mobil oyunlar strateji

Android versiyonunda Türkçe dil desteği de sunarak önemli bir oynama kolaylığı sunan Langrisser, karakterinizi geliştirerek rakiplerinize karşı üstün gelmeniz üzerine kurulu. Anime tarzı grafikleriyle dikkat çeken oyun aynı zamanda multiplayer oynamaya da izin veriyor ve böylece arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Sıra tabanlı yani hamleye hamle olarak oynanan oyunda düşmanlarınızı alt etmek için özel mücadeleler içine girmelisiniz. 300’den fazla bölüm, onlarca boss ve geliştirilebilir ekipmanlar bu oyunda sizi bekliyor. En iyi strateji oyunları mobil kategorisinde kesinlikle en başarılı anime tarzı oyun Langrisser’dir.

3-Mushroom Wars 2

En İyi Strateji Oyunları Mobil
eğlenceli android strateji oyunu

En iyi strateji oyunları mobil listemize ilginç bir oyun olan Mushroom wars ile devam ediyoruz . Her yaştan oyuncunun oynayabileceği şekilde tasarlanan oyunda bazı görevlerin zorlayıcı olması da dikkat çekiyor. Oyunda mantar üssünüzü yönetiyorsunuz ve bu üssü hem düşmanlarınıza karşı korumalı hem de alanınızı genişletmek durumundasınız. Savunma ve saldırılar için ayrı ayrı planlar yapmanız gerektiğinden her hamlenizi de doğru şekilde tasarlamayı unutmamalısınız. Yaklaşık olarak 200 zorlu görev içeren oyun arkadaşlarınızla da oynanabiliyor. Azur games tarafından geliştirilen mushroom oyunculardan milyondan fazla indirme ve 4.2 puan almış.

4-Rise of Cultures: Kingdom game

En iyi online strateji oyunları mobil kısmında hikayeleri ve grafikleri ile öne çıkıyor. Bu oyun da insanlık tarihini başından ele alarak modern zamanlara kadar taktikleriniz ile gelmenizi sağlıyor. Oyunda size verilen topraklarınızı yönetmek için tüm becerilerinizi göstermeniz gerekiyorken aynı zamanda değişen zaman şartlarına da uyum gösterip çağın gerisinde kalmamalısınız. Oyunda bir taraftan düşmanlarınıza karşı mücadele verirken bir taraftan da teknolojik gelişmeleri uygulayabilmeniz için çaba göstermelisiniz. Eğer tarihi dönemler arası yolculuk yapmak istiyorsanız Innogames tarafından geliştirilen bu oyunu deneyebilirsiniz.

5-Lords Mobile: Tower Defense

Mobil strateji oyunları arasında ilgi çekici bir hikayeye sahip olan oyunda imparatorunuzun ölümünden sonra işgal edilen topraklarınızı ele geçirmeyi hedefliyorsunuz. Zamanla kendiniz de imparatorluk kurarak rakiplerinize karşı güçlü birisi olarak mücadeleler veriyorsunuz. Özellikle fantastik yaratıkları da barındırması ve bunların da ordunuzun içinde savaşmasını sağlayan oyun böylece hayal gücünü de zorlayacak etmenler ile birlikte oyun keyfinizi arttırıyor. IGG.COM şirketi tarafından geliştirilen Lords Mobile 100 milyondan fazla indirme ve 4.1 puana sahip.

6-Clash of Clans

Telefon için en iyi strateji oyunları listesinde clash of clans efsanesinden bahsetmemek olmaz. Şuan yüzlerce rakibi bulunsa bile coc milyonların favorisi olmaya devam ediyor. Supercell tarafından geliştirilen clash of clans bu zamana kadar 500 milyondan fazla indirmeye ve 4.5 değerlendirme puanına ulaşmış. Oyun aktif olarak güncelleme alıyor ve sürekli yeni oyun içi etkinlikler ekleniyor. Daha önce hiç bu oyunu oynamadıysanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

7-Clash Royale

En iyi strateji oyunları mobil listemize clash evreninden Clash Royale oyunuyla devam ediyoruz. Kart tabanlı strateji oyunu olarak öne çıkan ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından tercih edilen Clash Royale kart oyunu ve kule savunmasını başarılı şekilde bir araya getiriyor. Karşılaşmaların özellikle çok yoğun geçmesine odaklanan oyunda hızlı ve doğru davrananlar rakiplerine karşı doğru sonuçları almayı başarabiliyor. Hızlıca oynayabileceğiniz bir strateji oyunu arıyorsanız clash royale oyununu deneyebilirsiniz. Oyun sezonluk etkinlikler ve yeni güncellemelerle eklenen kartlar ile oyuncusunu hiç sıkmıyor. Kendi başınıza oynamaktan sıkıldıysanız da arkadaşlarınızla bir klan kurup mücadeleye devam edebilirsiniz.

8-Age of War 2

Çağlar boyu savaş efsanesini muhtemelen duymayan yoktur. Flash oyun sitelerinde oynadığınız bu oyunu android telefonunuzda da oynayabilirsiniz. En iyi strateji oyunları mobil kategorisinde önemli bir yer tutan bu oyunda yeterli puanı kazanıp farklı çağlarda oynuyorsunuz. Yapacağınız en ufak hata bile rakibinizin sizden önce çağ atlayıp üstünlük kurmasına sebep oluyor. Max Games Studios tarafından yayınlanan Age of War 2 oyunculardan 4.1 puan ve 10 milyondan fazla indirme almış. Oyunun kötü yanı ise generaller modunun ücretli olması ve ücretsiz modu bir kaç saatlik oynanış süresi sunmasıdır.

9-Civilization VI

En iyi strateji oyunları mobil listesinin 9.sırasında efsane Civilation serisinin android oyunu bulunuyor. Bu oyun bilgisayar versiyonun aynısı olduğundan dolayı sorunsuz çalışması için yüksek donanıma ihtiyaç duyuyor. Oyunun ilk 60 turu ücretsiz olarak denenebilir. Bilgisayar sürümü ücretli olduğundan dolayı 60 tur deneme vermeleri güzel bir özellik olmuş. Genellik android telefonlarda çok ayrıntılı bir strateji oyunu bulmak mümkün değil. Bu yüzden Civilization oynanabilecek bir telefonunuz varsa tam sürümünü satın almanızı tavsiye ederiz.

İsterseniz pc de oynadığınız modları da telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Aspyr Media, Inc. tarafından yayınlanan bu oyun 500 bin indirme ve 3.6 puan almış. En iyi strateji oyunları mobil listemize bu puana sahip bir oyunu dahil etmemizin sebebi ise haksız puan olduğunu düşünmemizdir. Muhtemelen oyunu düşük donanımlı telefonlarda oynamaya çalışan ve ücretli olduğu için kızan insanlardan dolayı puan düşüktür.

10-World War Armies: WW2 PvP RTS

En İyi Strateji Oyunları Mobil yazımızın son sırasında harika bir ikinci dünya savaşı oyunu var. WW2 armies gerçek zamanlı stratejik düşünmenizi gerektiren çok oyunculu bir oyun. Hypemasters, Inc. tarafından geliştirilen bu oyun 1 milyondan fazla indirme ve 4.6 değerlendirme puanına sahip. Oyunun oynanış tarzı men of war gibi pc oyunlarıyla aynı. Savaşa girmeden önce birliklerinizi seçiyor ve savaşta sınırlı kaynak ile rakibinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Oyunda ilerledikçe savaşa dahil edebileceğiniz yeni birlikler açılıyor ve birliklerinizi geliştirebiliyorsunuz. Bilgisayarda da oynanabilen ww2 armies, bir hikaye modu bulundurmuyor.

Bu yazımızda en iyi strateji oyunları mobil listemizi paylaştık. Sizin bu listeden beğendiğiniz oyun hangisi oldu ? Bu listeyi siz yazsaydınız hangi oyunları eklerdiniz ? Yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Bu makalemizden sonra En İyi Mobil Futbol Oyunları 2023 listemize de bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca telefonunuzda yavaşlamalar varsa telefon nasıl hızlandırılır makalemizi de mutlaka okumalısınız.

Yorum yapın