En İyi Play Store Benzeri Uygulamalar [5 Uygulama]

Google Play her Android telefona yüklü olarak gelen ve Google tarafından geliştirilen bir uygulama mağazasıdır. Uygulamaların yanında müzik, film ve e kitap da bulunur. Çeşitli kategorilerde 2 milyondan fazla oyun ve uygulamayı kullanıcılarına sunar. Bu uygulamaların hepsi her ülkeden erişilebilir değildir bu yüzden bazı kullanıcılar play store benzeri uygulamalar kullanırlar. Ayrıca Google sıkı politikalarından dolayı her uygulamanın Google play mağazasında bulunmasına izin vermez. Bu yüzden arka planda dinlemeye izin veren youtube uygulaması gibi uygulamalar için başka android marketler kullanmaya ihtiyacınız vardır. Bu tarz play store alternatif uygulamalarda, Google şirketine karşıt olduğundan dolayı uygulamalarını Google play mağazasında yayınlamayan geliştiricilerin uygulamalarını da bulabilirsiniz. Bu yazımızda en iyi apk uygulamaları sizler ile paylaşacağız.

Play Store Benzer Uygulama

Bu yazıda bulunan play store benzeri uygulamaları kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu alternatif uygulama marketleri google play kadar sıkı politikalara sahip değil. Bu yüzden her gördüğünüz uygulamayı indirmemelisiniz.

1-F-Droid

android uygulama mağazası
f-droid mağazasının arayüzü

F-Droid, Android işletim sistemine sahip cihazlar için alternatif android uygulama mağazası olarak listemizin ilk sırasında yer alıyor. Bu uygulama, Google Play Mağazası’ndan farklı olarak, tüm uygulamaların açık kaynak kodlu olmasını ve kullanıcıların bu kodlara erişebilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar uygulamaların ne yaptığını ve nasıl çalıştığını kolayca anlayabilir ve güvenlik açısından da daha rahat kullanabilirler. F-Droid ayrıca, Google Play Mağazası gibi ücretli uygulamalar da içermiyor ve yalnızca ücretsiz olanları sergiliyor. Bu sayede kullanıcılar istedikleri uygulamaları ücretsiz olarak indirebiliyorlar. Kısacası, F-Droid, Android cihazlar için bir alternatif olarak kullanılabilir ve açık kaynak kodlu uygulamaların bir arada bulunduğu bir mağaza olarak dikkat çekiyor.

2-Amazon App Store

play store benzeri uygulamalar

Amazon App Store, Amazon tarafından Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş bir uygulama mağazasıdır. Bu uygulama, Google Play Store’a benzer şekilde uygulamaları bir araya toplar ve kullanıcılara indirme ve kurulum işlemlerini kolaylaştırır. Amazon App Store, ayrıca özel teklifler, indirimler ve ücretsiz uygulama günleri gibi özellikler de sunar. Play store benzeri uygulamalar arasında her gün ücretli bir uygulamayı ücretsiz vermesiyle öne çıkıyor. Güvenilir bir uygulama mağazası arıyorsanız Amazon tarafından geliştirilen bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

3-Apk Pure – Play Store Benzeri Uygulamalar

play store benzeri uygulama

Apkpure coğrafi uygulama kısıtlamalarına takılmadan kullanabileceğiniz play store alternatif bir uygulamadır. İndirmek istediğiniz uygulama Türkçe Google play mağazasında bulunmuyorsa, ApkPure mağazasını kullanarak kolayca indirebilirsiniz. Deneyimlerimize göre apkpure android marketler arasında en iyi arayüze sahip olandır. Ayrıntılı kategorilerin yanında sürekli güncel uygulama ve oyun listelerine de sahiptir.

4-Aurora Store

Aurora ayrı bir android uygulama mağazası değil, bir Google play istemcisidir. Uygulamaları ve oyunları play store üzerinden çeker. Play store uygulamasından farklı olarak kullanıcı gizliliğine çok önem verir. Aurora kullanmak için bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Aurora herhangi bir eyleminizi reklam amaçlı kaydetmez ve uygulama içinde reklam bulundurmaz. Veri gizliliğine önem veren kullanıcılar için en iyi uygulama mağazasıdır. Ayrıca Google play uygulaması çalışmıyorsa bu istemciyi tercih ederek aynı deneyimi yaşayabilirsiniz.

5-Aptoide

Bu uygulama 300 milyonun üzerinde kullanıcısıyla en iyi apk uygulamaları arasında zirvededir. Milyonun üzerinde uygulama ve oyunu bünyesinde barındıran Aptoide, Android cihaz kullanıcılarına sınırlara takılmadan uygulama indirebilme imkanı sunar. Sadece belli ülkelere sunulan bazı oyunların betalarını bu mağaza ile indirebilirsiniz. Ayrıca aptoide play store benzeri uygulamalar arasında en güçlü virüs taramasına sahip olduğunu iddia ediyor. Son olarak uygulamanın başarılı bir ara yüze sahip olduğunu söylememiz gerekli. 2011 yılından beri aktif olan bu uygulama mağazasını, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için en iyi ve güvenilir android uygulama mağazalarını paylaştık. Google play mağazasının kısıtlamalarına takılmak istemiyorsanız veya uygulama çalışmıyorsa bu mağazaları kullanabilirsiniz. Sizin tercih ettiğiniz play store alternatifi uygulama hangisi? Daha fazla uygulama listesi için Android Rehber sitesini takip etmeye devam edin.

Yorum yapın