En İyi Mobil Simülasyon Oyunları [2023]

Simülasyon oyunları arcade oyunları farklı olarak oyunculara gerçekçi bir deneyim sunar. En iyi mobil simülasyon oyunları sayesinde gerçeğe yakın deneyimler yaşayabilirsiniz. Simülasyon kategorisi çok geniş bir kategoridir ve birbirinden farklı oynanışa sahip oyunları bulundurur. Araba, uçak ve gemi simülasyonları olduğu gibi yönetim simülasyonu oyunları da vardır. Bu yazımızda birbirinden farklı en iyi mobil simülasyon oyunları listemizi paylaşacağız. Bu listemizde yer alan tüm oyunlar ücretsiz indirilebilir ve yüksek değerlendirme puanına sahiptir. Telefonunuz da gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen listemize başlayalım.

1-Infinite Flight Simulator

en iyi mobil simülasyon oyunları
en iyi ücretsiz simülasyon oyunları

En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin ilk sırasında pilotluk deneyimi yaşamak isteyenler için Infinite Flight Simulator oyunu var. Infinite Flight LLC tarafından geliştirilen oyun 5 milyondan fazla indirme ve 4.1 kullanıcı puanına sahip. Oyunda pilot koltuğuna geçip gerçekçi hava şartlarında uçuş yapıyorsunuz. Ifs oyuncularına Dünya çapında detaylı bir şekilde tasarlanmış havalimanları sunuyor. Askeri uçaklar dahil düzinelerce uçağı uçurabilirsiniz. Kendi senaryolarınızı oluşturmak için uçuş güzergahını, hava durumunu ve uçuş saatini belirleyebilirsiniz. Oyunun ücretsiz sürümünde alan kısıtlamaları bulunuyor. Daha fazla bölgeye uçabilmek için pro aboneliğini satın almalısınız.

2- Fallout Shelter

en iyi simülasyon oyunları mobil
en iyi android simulasyon oyunlar

Felaket sonrası bir sığınakta yöneticilik yapmak istiyorsanız Fallout Shelter tam size göre bir oyun. Bu oyunda dışarıdan gelen saldırılara direnmeli ve sığınağınızı insanların ihtiyaçları için geliştirmelisiniz. Gelişebilmek için tehlikeli topraklara keşif ekipleri yollamalısınız. Fallout Shelter o kadar detaylı bir oyun ki sığınağınız da bulunanların bile kendi kişilikleri var. Sığınağınız nüfusuna ve gücüne hep dikkat etmelisiniz. Yapacağınız ufak bir hata bütün sığınağınızın düzenini bozup oyunu kaybetmenize sebep olabilir. Zorlu yöneticilik oyunlarını seviyorsanız bu oyunu hemen indirin.

3- Battle of Warships: Online

En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin 3. Sırasında savaş gemilerini sevenler için online gemi savaşı oyunu var. MobileGDC tarafından geliştirilen bu oyun 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.5 değerlendirme puanına sahip. Oyunda birinci ve ikinci dünya savaşında kullanılan 20’den fazla savaş gemisini kontrol edebilirsiniz. Okyanuslar da gece, gündüz, yağmur, kar gibi farklı şartlarda gemi savaşlarını deneyimleyebilirsiniz. Battle of Warships oyununa bir savaş gemisi oyununda bulunması gereken tüm özellikler eklenmiş. Bu oyunda uçak gemisi bile kullanabiliyorsanız. Dünyanın farklı bölgesinden oyuncularla deniz savaşlarını deneyimlemek için bu oyunu kesinlikle indirmelisiniz.

4-Farming Simulator 16

Farming Simulator 16 çıkalı uzun süre geçmiş olsa bile telefonda çiftçilik simülasyonları kategorisinde zirvede yer alır. En iyi mobil simülasyon oyunları listesinde bu oyuna yer vermezsek olmazdı. Oyunda patates, mısır, buğday, şeker pancarı, kanola olmak üzere 5 farklı ekini hasat edebiliyorsunuz. Ayrıca inek ve koyun da yetişebiliyorsunuz. Ürettiğiniz bu ürünler ise dinamik bir pazarda satılabiliyor. İster kazandığınız para ile tarlanızı geliştirebilir isterseniz yeni ekipmanlar alarak verimliliğiniz artırabilirsiniz. Farming Simulator 16 size 20’den fazla markadan lisanlı tarım makinaları sunuyor. Aradığınız telefonda çiftçilik deneyimi yaşamak ise bu oyunu denemelisiniz.

5- Rebel Inc.

Ndemic Creations tarafından geliştirilen Rebel Inc. 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.6 gibi harika bir puana sahip. Oyunda savaş yüzünden harap olmuş ve her yerinde isyancılar olan bir ülkenin yöneticisi olarak oynuyorsunuz. İsyancıları yenmeli ve bölgenin istikrarını artırarak yeni isyan girişimlerini engellemelisiniz. Oyun Pleague Inc ile aynı tarzda oynanış sunuyor. Yetenek ağacında ilerlemeleriniz ile oyuna yön veriyorsunuz. Türkçe dil desteği sayesinde oyunun gidişatını daha iyi kavrayabilir ve kararlarınızı verebilirsiniz. Benden iyi bir yönetici olur iddianız varsa Rebel Inc. Kendinizi test edebilmeniz için sizi bekliyor.

Bu makalemizde en iyi mobil simülasyon oyunları listemizi paylaştık. Sizin telefonda oynamayı en çok sevdiğiniz simülasyon oyunu hangisi? Yorum bölümünden diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Telefon da oyun oynamayı seviyorsanız En İyi Hikayeli Mobil Oyunlar  listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın