En İyi Mobil Simülasyon Oyunları [2024]

Mobil oyun dünyası, her yaştan oyunsever için çeşitli seçenekler sunarak teknolojinin getirdiği yeniliklerin en güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Özellikle simülasyon oyunları, gerçek dünya deneyimlerini sanal bir platforma taşıyarak oyunculara benzersiz bir gerçeklik sunuyor. Bu yazıda, “En İyi Mobil Simülasyon Oyunları”nı inceleyeceğiz. Mobil simülasyon oyunları, gerçekçi grafikleri, etkileyici hikayeleri ve oyunculara sunduğu derin deneyimlerle, cep telefonlarımızı interaktif bir eğlence ve öğrenme aracına dönüştürüyor. İster profesyonel bir pilot olma hayali kurun, ister bir şehir inşa etmenin karmaşıklığını deneyimleyin. Bu makalede, en iyi mobil simülasyon oyunları keşfedecek ve her birinin benzersiz dünyasına dalacağız.

Mobil Simulator Oyunları

Simülasyon kategorisi çok geniş bir kategoridir ve birbirinden farklı oynanışa sahip oyunları bulundurur. Araba, uçak ve gemi simülasyonları olduğu gibi yönetim simülasyonu oyunları da vardır. Bu yazımızda birbirinden farklı en iyi mobil simülasyon oyunları listemizi paylaşacağız. Bu listemizde yer alan tüm oyunlar ücretsiz indirilebilir ve yüksek değerlendirme puanına sahiptir. Telefonunuz da gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen listemize başlayalım.

1-Infinite Flight Simulator

en iyi mobil simülasyon oyunları
en iyi ücretsiz simülasyon oyunları

En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin ilk sırasında pilotluk deneyimi yaşamak isteyenler için Infinite Flight Simulator oyunu var. Infinite Flight LLC tarafından geliştirilen oyun 5 milyondan fazla indirme ve 4.1 kullanıcı puanına sahip. Oyunda pilot koltuğuna geçip gerçekçi hava şartlarında uçuş yapıyorsunuz. Ifs oyuncularına Dünya çapında detaylı bir şekilde tasarlanmış havalimanları sunuyor. Askeri uçaklar dahil düzinelerce uçağı uçurabilirsiniz. Kendi senaryolarınızı oluşturmak için uçuş güzergahını, hava durumunu ve uçuş saatini belirleyebilirsiniz. Oyunun ücretsiz sürümünde alan kısıtlamaları bulunuyor. Daha fazla bölgeye uçabilmek için pro aboneliğini satın almalısınız.

2- Fallout Shelter

en iyi simülasyon oyunları mobil
en iyi android simulasyon oyunlar

Felaket sonrası bir sığınakta yöneticilik yapmak istiyorsanız Fallout Shelter tam size göre bir oyun. Bu oyunda dışarıdan gelen saldırılara direnmeli ve sığınağınızı insanların ihtiyaçları için geliştirmelisiniz. Gelişebilmek için tehlikeli topraklara keşif ekipleri yollamalısınız. Fallout Shelter o kadar detaylı bir oyun ki sığınağınız da bulunanların bile kendi kişilikleri var. Sığınağınız nüfusuna ve gücüne hep dikkat etmelisiniz. Yapacağınız ufak bir hata bütün sığınağınızın düzenini bozup oyunu kaybetmenize sebep olabilir. Zorlu yöneticilik oyunlarını seviyorsanız bu oyunu hemen indirin.

3- Battle of Warships: Online

battle of warship

En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin 3. Sırasında savaş gemilerini sevenler için online gemi savaşı oyunu var. MobileGDC tarafından geliştirilen bu oyun 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.5 değerlendirme puanına sahip. Oyunda birinci ve ikinci dünya savaşında kullanılan 20’den fazla savaş gemisini kontrol edebilirsiniz. Okyanuslar da gece, gündüz, yağmur, kar gibi farklı şartlarda gemi savaşlarını deneyimleyebilirsiniz. Battle of Warships oyununa bir savaş gemisi oyununda bulunması gereken tüm özellikler eklenmiş. Bu oyunda uçak gemisi bile kullanabiliyorsanız. Dünyanın farklı bölgesinden oyuncularla deniz savaşlarını deneyimlemek için bu oyunu kesinlikle indirmelisiniz.

4-Farming Simulator 16

android tarım oyunu

Farming Simulator 16 çıkalı uzun süre geçmiş olsa bile telefonda çiftçilik simülasyonları kategorisinde zirvede yer alır. En iyi mobil simülasyon oyunları listesinde bu oyuna yer vermezsek olmazdı. Oyunda patates, mısır, buğday, şeker pancarı, kanola olmak üzere 5 farklı ekini hasat edebiliyorsunuz. Ayrıca inek ve koyun da yetişebiliyorsunuz. Ürettiğiniz bu ürünler ise dinamik bir pazarda satılabiliyor. İster kazandığınız para ile tarlanızı geliştirebilir isterseniz yeni ekipmanlar alarak verimliliğiniz artırabilirsiniz. Farming Simulator 16 size 20’den fazla markadan lisanlı tarım makinaları sunuyor. Aradığınız telefonda çiftçilik deneyimi yaşamak ise bu oyunu denemelisiniz.

5- Rebel Inc.

telefon savas oyunu

Ndemic Creations tarafından geliştirilen Rebel Inc. 10 milyondan fazla indirmeye ve 4.6 gibi harika bir puana sahip. Oyunda savaş yüzünden harap olmuş ve her yerinde isyancılar olan bir ülkenin yöneticisi olarak oynuyorsunuz. İsyancıları yenmeli ve bölgenin istikrarını artırarak yeni isyan girişimlerini engellemelisiniz. Oyun Pleague Inc ile aynı tarzda oynanış sunuyor. Yetenek ağacında ilerlemeleriniz ile oyuna yön veriyorsunuz. Türkçe dil desteği sayesinde oyunun gidişatını daha iyi kavrayabilir ve kararlarınızı verebilirsiniz. Benden iyi bir yönetici olur iddianız varsa Rebel Inc. Kendinizi test edebilmeniz için sizi bekliyor.

6-House Flipper: Ev tasarımı

Hayalini kurduğunuz tadilat firmasını yönetmeye hazır mısınız? En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin 6. sırasında bulunan House Flipper, başarılı bir PC oyununun mobil platforma uyarlanmış haliyle, tamirat ve tasarım dünyasının kapılarını aralıyor. Bu ücretsiz tek kişilik simülasyon oyunu, iç mekan ve ev tasarımı yaparak kendi işinizi kurma fırsatı sunuyor. Oyuncular, 500’den fazla mobilya ve dekorasyon seçeneğiyle kendi stilini yansıtabiliyor ve aletler için yeni görünümler edinebiliyor.

7-Car Mechanic Simulator Racing

Araba tamiri ve yarış dünyasına adım atmaya hazır mısınız? Car Mechanic Simulator Racing, gerçekçi bir atölye deneyimi sunarak araba tamirciliği ve yarış simülasyonunu bir araya getiriyor. Bu oyunda, ilk araba atölyenizi yöneterek bir araba tamircisi rolünü üstleniyorsunuz. Oyuncular, gün ve gece döngüsüne uyum sağlayarak çalışma ritimlerini düzenlemek zorunda, bu da gerçekçi bir işletme yönetimi deneyimi sunuyor.

Oyunun sunduğu çeşitlilik, becerilerinizi geliştirmenize ve giderek daha karmaşık tamir işlerini kabul etmenize olanak tanıyor. 25’in üzerinde benzersiz becerinin kilidini açarak, hem onarım sürecinizi kolaylaştırabilir hem de kazançlarınızı artırabilirsiniz. 42 benzersiz araç modeli ve 1100’den fazla araba parçası ile tam bir özelleştirme deneyimi yaşayabilirsiniz.

8-Ultimate Fishing Simulator

Bu etkileyici balıkçılık simülasyon oyunu, gerçek bir balıkçının heyecanını ve zorluklarını sanal dünyaya taşıyor. Oyuncular, Varşova, Paris, Hamburg, New York, Ottawa gibi dünyanın dört bir yanından 6 farklı şehirdeki 12 otantik balık avlama yerini keşfetme fırsatına sahip oluyorlar. Gerçekçi grafikler ve detaylı ortamlar, bu şehirlerin kendine has balıkçılık deneyimlerini canlı bir şekilde sunuyor.

Oyun, her zorluk seviyesine uygun, geniş bir olta takımı ve ekipman yelpazesi ile kişiselleştirilmiş bir balık avlama macerası vadediyor. Oyuncular, çok çeşitli balık türlerini yakalamak için becerilerini test ederken, her bir avın kendine has heyecanını ve zorluğunu deneyimleyebilirler. Balık avlamayı seviyorsanız en iyi mobil simülasyon oyunları arasında gösterilen bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

9-War Thunder Edge

En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin 9.sırasında yer alan War Thunder Mobile, askeri tarih meraklıları ve aksiyon oyunu tutkunları için ideal bir mobil PvP MMO savaş oyunudur. Oyunda, tarihin en ünlü savaş makinelerini kullanarak, hava, deniz ve kara araçlarının aynı anda yer aldığı gerçekçi savaş meydanlarında mücadele ediyorsunuz. Gerçek hayattaki emsalleri gibi tasarlanmış ve işlev gösteren araçlarla oynamak, oyunculara benzersiz bir deneyim sunuyor.

Oyun, SSCB, Almanya, Fransa, Japonya ve Birleşik Devletler gibi ülkelerin tarihi askeri araçlarına erişim sağlayarak, askeri tarihseverlere tarihi keşfetme imkanı tanıyor. 100’ü aşkın kara aracı, savaş gemisi ve uçağın yanı sıra, gelecekte daha fazla aracın da ekleneceği bu geniş envanter, oyuncuların ilerleyerek daha iyi teçhizatların kilidini açmalarını ve donanımlarını özelleştirmelerini sağlıyor.

10-American Marksman

En iyi mobil simülasyon oyunları listemizin 10. sırasında yer alan American Marksman, avcılık ve açık hava maceralarına tutku duyan oyun severler için geliştirilmiş, gerçekçi bir simülasyon oyunudur. Bu oyunda, geniş ve açık manzaraları keşfetme, araziyi kendi avlanma ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme fırsatı bulacaksınız.

Oyun, çok oyunculu modda arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla birleşerek avlanma deneyimi sunuyor. Bu modda, hem ekip çalışması yapıp birlikte avlanabilecek hem de kamp kurup vahşi doğayı keşfetme gibi rol oynama öğelerini deneyimleyebileceksiniz. Ülkenin farklı bölgelerinden arazi satın alarak kendi avlanma alanınızı yaratma ve arkadaşlarınızı bu maceralara davet etme imkanı, oyuna ekstra bir derinlik katıyor.

En İyi Mobil Simülasyon Oyunları

Bu makalemizde en iyi mobil simülasyon oyunları listemizi paylaştık. Sizin telefonda oynamayı en çok sevdiğiniz simülasyon oyunu hangisi? Yorum bölümünden diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Telefon da oyun oynamayı seviyorsanız En İyi Hikayeli Mobil Oyunlar  listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın