En İyi Mobil Savaş Oyunları [2023]

Akıllı telefonların teknolojisi yıllar içinde geliştikçe bilgisayarda oynadığımız oyunlar gibi kaliteli oyunları telefonda oynayabilir hale geldik. Hatta günümüzde oyun geliştiricileri bilgisayar ve konsollara çıkardıkları oyunları Android telefonlar içinde çıkarmaya başladılar. Bu oyunlar arasında mobil savaş oyunları hep popüler bir kategori oldu. WW2 oyunları bizi tarihin en kanlı savaşına götürürken modern savaş oyunları ise günümüzün savaş teknolojisini test etmemizi sağladı. Online oyunlar ile dünyanın dört bir tarafından insanlarla rekabet edebilirken senaryolu oyunlar ile de başka bir hayatı deneyimleyebildik.

Mobil Savaş Oyunları

Android telefonunuz için yeni bir oyun arıyorsanız en iyi savaş oyunları mobil listemizi sizin için hazırladık. Bu listede yer alan tüm oyunlar ücretsizdir ve yüksek puana sahiptir. Oyunların ismini google play veya apple app store da aratarak oyunlara kolayca ulaşabilirsiniz. Kendinize göre bir oyun bulabilmek için listenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.

1-Modern Ops: Gun Shooting Games

Tarihi savas Oyunlari Mobil
En iyi mobil savaş oyunları 2023

En iyi mobil savaş oyunları listemizin ilk sırasında 4.6 değerlendirme puanına sahip Edkon tarafından geliştirilen Modern Ops bulunuyor. Oyun CS tutkunlarının bildiği bir tarza sahip. Kendisine Counter Strike benzeri en iyi mobil oyun diyebiliriz. Oyunu oynamak ücretsiz olsa da oyun içinde silah skini ve bıçak satışı mevcut. Online çatışmalar 5 vs 5 şeklinde gerçekleşiyor. Oyun 30’dan fazla silah seçeneği sunuyor. Cod oyunlarından alıştığımız killstreak özelliği de başarılı görünüyor. Arkadaşlarınızla beraber bir klan kurup Modern Ops da mücadeleye hemen başlayabilirsiniz. Bu oyunu kesinlikle savaş oyunları mobil arayanların denemesi gerekiyor.

2-Modern Combat 5

2. dunya savasi oyunlari mobil
En iyi mobil savaş oyunları İnternetsiz

En güzel savaş oyunları söz konusu olduğunda 100 milyondan fazla indirme almış efsaneden bahsetmeden olmaz. 4.5 değerlendirmeye sahip bu oyun, mobil silah oyunları arasında en iyi senaryo moduna sahip. Hikaye modunu bitirdikten sonra da online moduna geçerek eğlenceyi sürdürebilirsiniz. 10 farklı asker sınıfı sunan Modern Combat 5, modern savaş deneyimini cebinize taşıyor.

3- Infinity Ops

En iyi silah oyunları mobil listemizde her tip oyuncu için oyunları paylaşmaya devam ediyoruz. 3. Sıramızda bilim kurgu evreninde geçen Infinity Ops var. 4.5 değerlendirme puanına sahip bu oyun mobil savaş oyunları arasından gelecek temasıyla öne çıkıyor. Oyun geliştiricileri düşük donanıma sahip cihazlarda oyunlarının çok iyi grafikler sunabildiği iddiasına sahip. Modern zamandan sıkıldıysanız sırt roketinizi ve plazma silahınızı kuşanın ve savaş meydanına ilerleyin! Takım ölüm maçı, ölüm maçı, hardcore ve özel oyun seçenekleri sizi bekliyor. Oyunun kötü yanı ise bir hikaye moduna sahip olmaması ve internetsiz çalışmaması.

4- World War Heroes

En iyi savaş oyunları mobil listemizin 4.sırasında ikinci dünya savaşı oyunu var. Modern silahlardan bıkan ve tarihin en kanlı savaşını oynamak isteyenler için World War Heroes harika bir seçenek. Oyun 12 den fazla gerçek İDS haritasına sahip ve oyuncalarına 4 farklı ülke tarafını seçme imkanı sunuyor. 6 farklı oyun modu ise size zamanın nasıl geçtiğini unutturabilir. Bu oyun 100’den fazla silah seçeneği ile en çok silah seçeneğine sahip oyun olabilir.

5- Cover Fire

Listemizin 6. sırasında cover fire bulunuyor. Viva games tarafından geliştirilen bu oyun 4.6 değerlendirme puanına sahip. Oyunun en güzel yanı ise internetsiz oynanabiliyor olması. Dünyanın her yerinde sniper olarak görev yapıyorsunuz. Hikaye modunun yanında zombi ve zamana karşı modlarıyla Cover fire size uzun bir oyun deneyimi sunuyor. Oyunun kötü yanı ise mobil silah oyunları arasında en az silah seçeneğine sahip olması. Bir keskin nişancı oyunu olduğundan dolayı çok az silah kullanabiliyorsunuz. Gene de aradığınız internetsiz bir savaş oyunuysa bu oyunu kesinlikle oynamalısınız.

6-Massive Warfare: Tank Battles

mobil savaş oyunları
Android tank savaşı oyunu

Mobil savaş oyunları listemize Massive Warfare ile devam ediyoruz. TinyBytes tarafından yayınlanan bu oyun 10 milyondan fazla indirme ve 4.6 oyuncu değerlendirme puanına sahip. Oyun tank savaşlarına odaklansa da helikopter ve deniz araçlarını da savaşa taşımasıyla massive warfare ismini hak ediyor. Pvp maçlar 4 vs 4 olarak 5 farklı haritada yapılıyor. Eğer aynı anda hava, kara ve deniz araçlarıyla savaşmayı seviyorsanız war thunder oyununa benzer bu oyunu indirilecek oyunlar listesine ekleyebilirsiniz.

7-Grow Empire: Rome

Farklı tarz grafikler sunun grow empire oyunu ile mobil savaş oyunları listemizi bitiriyoruz. Games Station Studio tarafından geliştirilen bu oyun google play mağazasında 10 milyon indirme ve 4.6 puan ile yer alıyor. Bu rpg oyununda Roma imparatorluğunun sınırlarını genişletmeye çalışıyor ve savunuyorsunuz. Oyun size Antik Avrupa’da fethedilecek 120 şehir sunuyor. Bu şehirleri koruyan 12 farklı birlik türü size zorlu zamanlar yaşatacak. Bir yandan fetihlere devam ederken bir yandan ülkenizi geliştirmeyi de unutmamalısınız. 1000 den fazla bina geliştirmesi sizi bekliyor. Roma temalı oyunları seviyorsanız bu oyunu mutlaka hemen indirmenizi öneririz.

Bu yazımızda en güzel savaş oyunları listesini paylaştık sizin en sevdiğiniz oyun hangisi? Yorum bölümünden bizim eklemediğimiz oyunları paylaşabilirsiniz. Mobil oyunları seviyorsanız şu yazılarımıza da bakmalısınız :

Yorum yapın