En İyi Fotoğraf Yedekleme Uygulamaları

Android telefonlar yıllar içinde daha iyi kamera donanıma sahip oldukça çektikleri fotoğrafların kalitesi de arttı. Bu kalite artışı doğal olarak çekilen fotoğrafların boyutunu da artırdı. Önceden telefon ile çekilen bir fotoğraf 1 MB altındayken artık boyutları onlarca MB olabiliyor. Eğer telefonunuzla yüksek kaliteli fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, fotoğrafların boyutu yüzünden yetersiz depolama alanı problemi yaşamanız kaçınılmaz. Fotoğraflarınızı silmek istemiyor ama telefonunuzda yer açmak istiyorsanız onları bulut depolama uygulamalarına yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizin için fotoğraf yedekleme uygulamaları arasından en iyilerini paylaştık.

1-Google Drive

android fotoğraf yedekleme
Google Drive özellikleri

Fotoğraf saklama uygulaması ücretsiz denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan Google Drive,15 gb depolama alanını ücretsiz sunuyor. Çoğu telefona yüklü olarak gelen bu uygulama eğer sizde yoksa Google play ile indirebilirsiniz. İsterseniz uygulama içinden depolamak istediğiniz fotoğrafları tek tek yükleyebilirsiniz. Bütün fotoğraflarınızın düzenli olarak kaydedilmesini istiyorsanız otomatik yedekleme seçeneğini aktif edebilirsiniz. Fotoğrafınızı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız uygulama içinden paylaş seçeneği ile bir link alabilirsiniz. Bu linkin kimin tarafından açılabileceğini belirlemek ise tamamen sizin kontrolünüzde. Google şirketinin verdiği güvenli sayesinde Drive fotoğraf saklama programları arasında popülerliğini hiç kaybetmeyecek gibi duruyor

2-Yandex Disk

fotoğraf yedekleme uygulamaları

Google’ın arama motoru alanında en büyük rakibi olan Yandex tarafından geliştirilen bu uygulama yeni kullanıcılara ücretsiz 5 GB depolama alanı sunuyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra bir Yandex hesabı ile kaydolarak kullanabilirsiniz. Tüm fotoğraf yedekleme uygulamaları arasından Disk, sınırsız fotoğraf yedekleme hakkı ile öne çıkıyor. Uygulamaya giriş yaptığınızda gelen teklifi kabul ederek otomatik fotoğraf yedeklemeleri için sınırsız disk alanını kullanabilirsiniz. Diğer dosya türleriniz için ise 5 GB’lık ücretsiz alanı kullanabilirsiniz. Yüklemek istediğiniz fotoğraflarınızı kendiniz seçmek isterseniz, Disk sınırsız depolama hakkı sunmuyor. Telefonunuzu kaybetmeniz durumunda yedeklenen fotoğraflarınıza Yandex Disk internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

3-Turkcell Lifebox

fotoğraf yedekleme programları

Turkcell tarafından geliştirilen bu fotoğraf saklama uygulaması ücretsiz olarak her kaydolana 5gb depolama alanı sunuyor. Eğer Turkcell operatörü kullanıyorsanız faturanıza ek olarak daha fazla depolama alanına abone olabilirsiniz. Uygulama yer aç özelliği ile hem telefonunuzda hem Lifebox da bulunan fotoğrafları tespit edip tek tıkla silmenizi sağlıyor. Uygulama içinden otomatik yüklemeyi etkinleştirerek fotoğraflarınızın otomatik olarak tarih ve konuma göre yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Yerli fotoğraf depolama uygulamaları arasında Lifebox en başarılısı.

4-OneDrive

telefonda fotoğraf yedekleme
one drive ile yedekleme

Microsoft tarafından geliştirin OneDrive Google play store’da 1 milyardan fazla indirmeye ve 4.6 puana sahip.15 yıldan fazla aktif olmasıyla fotoğraf saklama programları arasında en yaşlılardan biri. Uygulamayı indirdikten sonra ücretsiz bir Microsoft hesabı açarak fotoğraflarınız için 5Gb depolama alanı alabilirsiniz. OneDrive otomatik fotoğraf yedekleme hizmetinin yanında otomatik etiketleme özelliğine de sahip. Bu uygulamanın en kötü yanı ise diğer uygulamalara göre çok daha pahalı fiyatlara sahip olmasıdır. Ama önceden Microsoft ofis yazılımlarını satın aldıysanız yanında gelen 1 tb ücretsiz drive alanını telefonunuzda da kullanabilirsiniz.

5-Mega

Fotoğraf yedekleme programları listemizin son sırasında 100 milyon indirmeye sahip Mega bulunuyor. Bu uygulama diğer büyük şirketlerin uygulamaları gibi popüler olmasa da hesap açtığınızda 20 gb ücretsiz depolama alanı vermesiyle öne çıkıyor. Ayrıca mega diğer uygulamalara göre daha güçlü bir şifreleme teknolojisine sahip. Mega uygulamasıyla telefonunuzdan yedeklediğiniz fotoğraflara internet sitesinden veya masaüstü uygulamasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Oluşturduğunuz kişiye özel şifreler ile fotoğraflarınızı istediğiniz kişi ile paylaşabilirsiniz.

Fotoğraf depolama uygulamaları listemizin sonuna geldik. Sizin fotoğraf yedekleme programları arasından tercih ettiğiniz uygulama ne? Bu yazımızı beğendiyseniz Android Telefonda Ram Nedir ? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın