En İyi Egzersiz Uygulamaları [8 Harika Uygulama]

En iyi egzersiz uygulamaları yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizler için yüzlerce uygulama arasından seçtiğimiz en iyi spor egzersiz uygulamaları paylaşacağız. Listemizde bulunan tüm uygulamalar ücretsizdir ve google play mağazası veya apple app store üzerinden indirilebilir. Listemiz hem evde egzersiz yapanlar hem de spor salonuna gidenler için uygulamalar içeriyor. Bir spor hocasına bütçe ayırmak istemiyorsanız bu uygulamaları telefonunuzdan eksik etmeyeceksiniz. Size en uygun uygulamayı bulabilmeniz için yazımızın tamamını okumalısınız. Hazırsanız en iyi egzersiz uygulamaları listemize başlıyoruz.

3 Evde Egzersiz Uygulaması

En iyi egzersiz uygulamaları listemizin ilk bölümünde 3 evde egzersiz uygulaması paylaşacağız. Bu bölümde yer alan uygulamalar sayesinde spor salonuna gidecek vaktiniz olmasa bile spor yapabileceksiniz.

1- Freeletics: Fitness Workouts

en iyi egzersiz uygulamaları

En iyi android egzersiz uygulamaları denilince ilk akla gelen uygulama olan Freeletic bu zamana kadar 10 milyondan fazla kez indirilmiş ve kullanıcılardan ortalama 4.3 puan almış. Freeletic uygulaması ile herhangi bir antrenöre gerek kalmadan istediğiniz yerde ve istediğiniz zamanda spor yapabiliyorsunuz. Uygulamanın yapay zeka koçu size tam uyan spor programları oluşturabiliyor. Eğer oluşturulan programı beğenmezseniz geri bildirimlerle size daha uygun hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama elinizde bulunan ekipmanlara uygun spor programı da oluşturabiliyor. Bu uygulamayı denemediyseniz mutlaka bir şans vermelisiniz.

2-Ev Egzersizleri – Ekipmansız

en iyi egzersiz uygulamaları ücretsiz

Bir başka teknoloji editörleri tarafından en iyi android egzersiz uygulamaları arasında gösterilen uygulama ile listemize devam ediyoruz. Bu uygulama adında yazdığı gibi, tek bir ekipmanınız olmasa bile evde spor yapabilmenizi sağlıyor. Uygulamayı açınca geliştirmek istediğiniz bölgeyi seçip antrenman programını başlatabiliyorsunuz. İsterseniz sadece kol kaslarınıza odaklanabilir isterseniz tüm vücut kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Ev egzersizleri uygulaması size bölge seçeneği sunmanın yanında zorluk seviyesi seçeneğini de sunuyor. Böylece kendinize en uygun programı oluşturabiliyorsunuz. Ücretsiz spor uygulamaları denerken bu uygulamayı da denemeyi unutmayın.

3-Evde Dambıl Egzersizi

en iyi spor egzersiz uygulamaları

En iyi spor egzersiz uygulamaları listesini hazırlarken dambıl ile evinde kas geliştirmek isteyenleri de düşündük. Leap Fitness Group tarafından geliştirilen evde dambıl egzersizi uygulaması, kullanıcılardan 10 milyondan fazla indirme ve 4.9 gibi harika bir puan almış. Uygulamanın arayüzü çok basit ve size sunduğu özelleştirmeler çok işlevsel. İstediğiniz zorluk seviyesini seçip kolayca 30 günlük programınıza başlayabiliyorsunuz. Uygulama da hem erkekler hem kadınlar için ağırlık antrenmanı programları bulunuyor.

En İyi Ücretsiz Egzersiz Uygulamaları

İlk bölümde evde spor yapmak isteyenler için uygulamaları paylaştıktan sonra en iyi egzersiz uygulamaları listemize spor salonuna gidenler için uygulamalarla devam ediyoruz.

1-Hevy – Antrenman Kaydedici

en iyi egzersiz uygulamaları

Düzenli olarak spor salonuna giden biriyseniz Hevy uygulaması spor hayatınızı çok kolaylaştıracak demektir. Kısaca Hevy bir antrenman takip uygulaması. Spor programınızı bu uygulamaya giriyorsunuz ve uygulama yaptığınız tüm egzersizlerin kaydını tutuyor. Böylece ağırlık ve tekrar artışlarınızı sıkıntısız takip edebiliyorsunuz. Uygulamının harikalığı bununla sınırlı değil. Eğer arkadaşınız da bu uygulamayı kullanıyorsa onunla beraber istatistiklerinizi karşılaştırabiliyorsunuz. Bu özellik kesinlikle Hevy uygulamasını diğer en iyi egzersiz uygulamaları arasında öne çıkarıyor.

2-Fitness & Vücut Geliştirme

VGFIT LLC tarafından geliştirilen bu uygulama diğer ücretsiz spor uygulamaları gibi tek bir kategoriye odaklanmıyor. Fitness & Vücut Geliştirme içerisinde evde spor yapanlar ve spor salonuna gidenler için iki farklı kategori bulunduruyor. Her iki kategoride de odaklanmak istediğiniz alanı seçebiliyorsunuz. Ağırlıkla antrenman yapanlar zamanla yaptıkları ağırlık artışlarını detaylı istatistiklerle görebiliyor. İsterseniz bir aylık hazır antrenman programlarını isterseniz kendi oluşturduğunuz programı kullanarak spor yapabilirsiniz. Bu kadar fazla özelliğe sahip bu uygulama en iyi egzersiz uygulamaları arasında yer almayı hak ediyor.

3-Gym Workout Plan & Log Tracker

en iyi ücretsiz egzersiz uygulamaları

Jefit Inc. tarafından geliştirilen bu uygulama 2023 yılında en iyi ücretsiz egzersiz uygulamaları kategorisinde en iyi uygulama olarak seçilmiş. Uygulama kütüphanesinde programınıza ekleyebileceğiniz 1400 den fazla egzersiz bulunuyor. Bu egzersizlerle kendi programınızı oluşturabilir veya uygulamanın önerdiği spor programlarını kullanabilirsiniz. Bir egzersizin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız uygulama içinde yer alan eğitici videolardan faydalanabilirsiniz. Kendinize motivasyon arıyorsanız uygulamanın hedef takip bölümünü kullanabilirsiniz. En iyi egzersiz uygulamaları arayışınızı bu uygulamayı telefonunuza yüklemedin sonlandırmamalısınız.

En İyi Pilates Uygulamaları

En iyi egzersiz uygulamaları listemizin sonu bölümünü en iyi pilates uygulamaları için ayırdık. Bu uygulamalar sayesinde istediğiniz yerde pilates yapabilirsiniz.

1-Evde Pilates Hareketleri

Nexoft – Fitness Apps tarafından geliştirilen evde pilates hareketleri uygulaması google play mağazasında 1 milyondan fazla kez indirilmiş ve ortalama 4.9 puan almış. Bu uygulama sayesinde 300 farklı pilates hareketini öğrenebilirsiniz. Pilates yapmaya yeni başladıysanız kolay planı seçerek size uygun programla çalışabilirsiniz. Eğer deneyimli biriyseniz normal veya zor plan seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Uygulama içinde yer alan gelişim takibi ve videolu eğitimler sayesinde evde tek başınıza pilates yapmak çok kolay.

2-Pilates programı hareketleri

Pilates konusunda danışabileceğiniz herhangi biri yoksa mEL Studio tarafından geliştirilen pilates program hareketleri uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Uygulama evde yapabileceğiniz 3 aylıklık pilates programları bulunduruyor. Bu programların zorluklarını hareketleri ve süreleri değiştirerek ayarlayabiliyorsunuz. 60 farklı pilates hareketinin her birinin kolay anlaşılır videosu bulunuyor. Evinde pilates yapmak isteyenler için en iyi spor yapma programı olan bu uygulama, kullanıcılardan 4.7 puan almış.

En iyi egzersiz uygulamaları listemizin sonuna geldik. Sizin bu en iyi spor yapma programı dediğiniz bir uygulama var mı ? Yorum bölümünden tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz. Daha fazla mobil uygulama keşfetmek için bu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz;

En iyi fitness uygulaması hangisi?

En iyi fitness uygulamasının hangisi olduğu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Listemizde yer alan uygulamaları tek tek deneyerek size en uygun olanı bulabilirsiniz.

Ev egzersizleri uygulaması ücretli mi?

Evde egzersiz uygulamalarının bazı kısımları genellikle ücretli olsa da hiç para ödemeden de uygulamaların çoğu özelliğini kullanabilirsiniz.

Yorum yapın