Android İçin En İyi 6 Eğitim Uygulamaları

Teknoloji sayesinde önceden kısıtlı olan eğitim imkanları artık akıllı telefonlara kadar yayıldı. Artık bir internet bağlantınız ve akıllı telefonunuz varsa bilgiye ulaşmak çok kolay. Hatta bazı uygulamalar için ödeme yapmanıza bile gerek yok. Peki akıllı telefonlar için en iyi eğitim uygulamaları nelerdir? En popüler uygulamaları gelin beraber inceleyelim.

Hangi Uygulamadan Ders Çalışılır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, eğitim alanında da birçok yenilik ortaya çıkmıştır. Artık ders çalışmak için sadece kitaplar ve defterler yeterli olmamaktadır. Klasik yöntem hem zaman alıcı, hem zor, hem tekrarlanamaz olduğu için, yetersiz kalmaktadır. Eğitimde devrim yaratan internet; bu sorunları ortadan kaldırıyor. Herkes her istediği noktadan web ortamında istediği konu hakkında bilgi alabilir. Mobil uygulamalar ve online eğitim platformları sayesinde, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman ders çalışabilirsiniz. Peki hangi uygulamalardan ders çalışmak daha verimli olur?

Android için en iyi eğitim uygulamaları

EdX

Dünyanın önde gelen üniversitelerinin derslerini ücretsiz olarak sunan EdX, birçok alanda kurslar sunmaktadır. Kursların sayısı ise 2000 den fazla. Uygulama içerisinde ücretsiz ve ücretli kurslar bulunuyor. Hem üniversite öğrencileri hem de öğrenmeye hevesli olan herkes için ideal bir uygulama.

Google Play Books

eğitim uygulamaları

Kitap okumayı sevenler için ideal bir uygulama olan Google Play Books, birçok ders kitabını da bulundurmaktadır. Hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bu uygulama, ders çalışmak için harika bir kaynak olabilir. Fiziki basımı pahalı olan kitapların pdf versiyonlarını daha ucuza bu uygulamada bulabilirsiniz.

Khan Academy

eğitim uygulamaları android

Özellikle matematik, fizik ve kimya gibi alanlarda uzmanlaşmak isteyenler için ideal bir uygulama olan Khan Academy, interaktif dersler sunmaktadır. Ayrıca, SAT ve ACT gibi sınavlara hazırlık yapmak isteyenler için de kurslar mevcuttur. Bu platformun videolarına Youtube üzerinden de ulaşmak mümkün. Fakat gelişmenizi daha iyi takip edebilmeniz için mobil uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz.

Udemy

ücretsiz ders uygulamaları

Birçok alanda kurslar sunan Udemy, özellikle programlama, tasarım ve işletme gibi alanlarda uzmanlaşmak isteyenler için ideal bir uygulama. Hem ücretsiz hem de ücretli kurslar mevcuttur. Herhangi bir konuda uzman olanlar, bu platformda videolar çekerek öğrencilerine online ortamda eğitim veriyorlar. Canlı bağlantı kurularak da öğrenci ile etkileşime girme imkanı veren Udemy, Android ve IOS platformlarda da kullanılabilir.

Youtube

Ücretsiz ve sınırsız bir kaynak olan Youtube, her konuda ders videoları sunmaktadır. İstediğiniz konuda arama yaparak, uzmanların anlatımlarını izleyebilirsiniz. Eğitim alanında son yıllarda en popüler platformlardan biri olan Youtube, öğrenme sürecinde büyük bir yardımcıdır. Youtube, öğrencilerin kendi hızında öğrenmelerine, öğrenme materyallerini kolayca erişmelerine ve öğrenme sürecini daha eğlenceli hale getirmelerine yardımcı olur.


Youtube, öğrencilerin kendi hızında öğrenmelerine yardımcı olur. Öğrenciler, videoları durdurup tekrar izleyerek, öğrendikleri konuları daha iyi anlayabilirler. Youtube, öğrenme materyallerine kolay erişim sağlar. Öğrenciler, sadece birkaç tıklama ile birçok farklı konuda videolara erişebilirler. Youtube, öğrenme sürecini daha eğlenceli hale getirir. Videoların görsel öğeleri öğrenmeyi daha ilginç ve keyifli hale getirir. Youtube, öğrenme sürecinde öğretmenlere de yardımcı olur. Öğretmenler, öğrencilerine farklı konularda videolar göstererek, öğrenme sürecini destekleyebilirler.

SoloLearn

Programlama öğrenmek isteyenler için ideal bir uygulama olan Sololearn, interaktif dersler sunmaktadır. Hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bu uygulama, yazılım geliştirmeyi öğrenmek için harika bir kaynak.

Netice itibari ile ders çalışmak için birçok eğitim uygulamaları ve online eğitim platformu mevcuttur. Hangi uygulamayı seçeceğiniz ise tamamen sizin öğrenme stilinize ve ihtiyacınıza bağlıdır. Yapmanız gereken tek şey, farklı uygulamaları deneyerek, hangisinin size en uygun olduğunu bulmaktır. Bu platformların her biri kaliteli eğitim sunma imkanı veriyor. Eğitimde fırsat eşitliğini getiren bu uygulamalarla internete erişimi ve bir Android cihazı olan her potansiyel öğrenci için büyük bir imkan sunuyor. Bir konu hakkında kaliteli bir eğitim almak isteyen herkes, bu programları kullanarak kaliteli bir eğitim alabilir. Ev ortamında sınıfa bağımlı olmadan, dersi kaçırma sorunu olmadan defalarca ders dinleme imkanı sunan bu platformlarla herkes, öğrenmek istediği her şeyi öğrenebilir.

Sizin eğitim uygulamaları arasında en çok sevdiğiniz hangisi ? Yorum yazarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şu yazıları da okumanızı öneririz;

Yorum yapın