Clash Royale Benzeri Oyunlar [En İyi 11 Oyun]

Clash Royale benzeri oyunlar hangileri? Clash Royale, savaş, strateji, kart oyunları ve daha fazlasını sorunsuz şekilde birleştiren popüler bir mobil oyundur. Bu bakımdan günümüzde çok sayıda oyuncusu vardır.

Siz de bu oyunu seviyorsanız, bunun benzeri çok sayıda seçenek vardır. Bunların arasında Battle Command dahil pek çok seçenek yer almaktadır:

 1. Battle Command
 2. Order & Chaos Duels – Trading Card Game
 3. X-War: Clash of Zombies
 4. Vainglory
 5. Tower Conquest: Tower Defense
 6. Spellbinders
 7. Cards & Castles
 8. Deck Heroes: Legacy
 9. Battle Islands: Commanders
 10. Brawl Stars
 11. Heartstone

Her bir oyunu inceleyebilir, içlerinden size en uygun olanlarını seçebilirsiniz.

Battle Command

clash royale benzeri oyunlar oyna

Gerçekten strateji oyunlarıyla ilgileniyorsanız, Battle Command! dikkat edilmesi gereken biridir. Hikaye, bir üssün komutasını ele geçirmeniz ve birliklerinizi ve ordunuzu yavaş yavaş büyütmeniz gereken gelecekte geçmektedir.

Clash Royale’e benzer şekilde, birlik bağışlayabilir ve önemli kaynaklarla birbirinize yardım ederek arkadaşlarınızla gelişebilirsiniz. Oyun, kara birlikleri, yıkıcı araçlar, uçaklar ve daha fazlası gibi bir dizi heyecan verici karaktere ve silaha sahiptir.

Order & Chaos Duels

clash royale benzer

Order & Chaos Duels – Trading Card Game, Clash Royale benzeri oyunlar arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeridir. Oyunda geniş bir kart koleksiyonu toplayarak PvP savaşlı bir kart oyunu oynamak istiyorsanız, size aradığınız çözümleri sunmaktadır.

Oyunda oluşturduğunuz destansı kart destenizle kötülüğün güçlerine karşı savaşmalısınız. Bunun yanı sıra isterseniz dünyanın farklı yerlerindeki oyunculara karşı da oynayabilirsiniz. Oyunun içinde 300 üzeri kart yer almaktadır.

X-War: Clash Of Zombies

clash royale benzeri oyunlar

X-War: Clash Of Zombies, Clash Royale benzeri oyunlar oyna için seçeneklerinizden diğeridir. Hayatta kalma oyunlarını ve zombileri seviyorsanız birleştirerek size sunmaktadır. İnsanlara virüs bulaşmış bir dünyada, hayatta kalan birkaç kişiden biri olarak, ana üssünüzü korumanız gerekmektedir.

Eğer üs geliştirmeli oyunları seviyorsanız, X-War oldukça ilgi çekicidir. Binaları ve duvarları yükseltebilir, birliklerinizi eğitebilir ve yeni teknolojiler araştırabilirsiniz. Farklı kahramanlar toplayarak kendinizi güçlendirebilir, size özel üs düzeninizi tasarlayabilirsiniz. Ayrıca zombi saldırısını savunmak için üssünüzü özel şekilde planlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra müttefikler edinebilir, onların yanında savaşmak için lige katılım sağlayabilirsiniz. Çeşitli heyecan verici etkinlikleri fethetmek için birlikte savaşa girebilirsiniz. Bu kapsamda Lig Savaşı, sunucular arası Lig Savaşı, Boss, zombi çatışması ve pek çok seçenek vardır. Zombiler ile savaşarak Doktor X’i kurtarabilir, böylece binalarınızın savunmasını daha da hızlandırabilirsiniz. Oyunda kendi üssünüzü yükseltmek, savunmayı da güçlendirmek için kaynak da toplayabilirsiniz.

Vainglory

clash royale benzeri hileli oyunlar

Vainglory, Clash Royale benzeri oyunlar arasında yapabileceğiniz tercihler arasında bulunmaktadır. Vainglory, bir düşman kulesine hücum etmek ve saldırmak için diğer oyuncularla birlikte çalıştığınız MOBA strateji oyunudur.

İçerisinde aralarından seçim yapabileceğiniz 48’den fazla kahraman vardır. Bunların arasından istediğinizi seçerek mücadele etmeye hemen başlayabilirsiniz.

Tower Conquest: Tower Defense

en güzel clash royale oyunları

Tower Conquest: Tower Defense, Clash of Royale benzeri oyunlar oyna için yapabileceğiniz seçeneklerden diğeridir. Clash Royale’in sizin için en iyi yanı kule savunmasıysa, bu oyun size aradığınız çözümleri verebilir.

Birlikleri konuşlandırmak ve üssünüze gelen tehlikeli canavarlara karşı saldırılar düzenlemek için mana vardır. Bunu doğru şekilde kullanarak başarıyı elde edebilirsiniz.

Spellbinders

Kiloo’nun strateji oyunu olan Spellbinders, Supercell destekli RTS oyununa benzeyen heyecan verici bir oynanış sunmaktadır. Oyuncular, savaş alanında stratejik filmlerini seçmek için farklı büyüler ve mana kullanırken rakiplerine karşı üslerini savunur.

Ancak Spellbinders, oyuncuların kart toplayarak destelerini oluşturmalarını gerektirmez. Bu nedenle diğerlerine göre daha farklı bir yapısı vardır. Hızlı temposu da oyuna yeni bir heyecan katmaktadır.

Cards and Castles

Clash Royale, günümüzde en çok sevilerek oynanan mobil oyunlardan bir tanesidir. Eğer siz de çok seviyorsanız, buna farklı yönlerden benzeyen çok sayıda oyun vardır. Cards and Castles da onların içindedir.

Bir gerçek zamanlı strateji kart dövüş oyunu olan Cards and Castles oldukça kolay bir şekilde oynanabilmektedir. Android, iOS, Windows ve macOS’ta için sunulmaktadır. Oyun ücretsiz olsa da uygulama içi satın alımlar bunların haricinde bulunmaktadır.

Oyun, Clash Royale’e kıyasla biraz karmaşık olsa da, deneyimle her zaman geliştirilebilir. Cards and Castles oyuncuların oyun içi savaşlarda onlara daha fazla yardımcı olan benzersiz bir kart ve beceri kombinasyonu için birden fazla grup arasından seçim yapmasına olanak tanır.

Ayrıca oyuncular, düşmanlarını alt etmek için farklı kombinasyonlar ve stratejiler oluşturmak için ek kartlar toplayabilir. Oyundaki nihai amaç, rakibin üssünü yok etmektir.

Deck Heroes: Legacy

Deck Heroes: Legacy, Clash Royale benzeri oyunlar arasında mevcut olan bir diğer seçenektir. I Got Games tarafından yayınlanmaktadır. Oyuncuların Play Store’da bulabilecekleri bir başka heyecan verici stratejidir. Oyun bir sürü kahraman ve büyülü yaratıkla stratejiler oluşturmak için çarpıcı görseller ve çok sayıda seçenek sunmaktadır.

Oyunun birincil odak noktası, krallığı savunmak ve düşmanları üslerini yok ederek yenmektir. Ayrıca çarpıcı görselleri, heyecan verici savaları ve ilgi çekici bir hikayesi de yer almaktadır.

Battle Islands: Commanders

Eğer Clash Royale oyununu seviyorsanız, buna benzeyen oyunlardan bir diğeri de Battle Islands: Commanders olmaktadır. 505 Games tarafından yayınlanan ve DR Studios tarafından geliştirilen Battle Islands: Commanders oldukça heyecanlıdır.

Clash Royale’e benzer bir oyun modeline sahiptir.  Bu bakımdan bir rakibe saldırırken aynı zamanda üssünüzü inşa etmeniz ve onu savunmanız gerekir. Oyunda İkmal kasaları aracılığıyla benzersiz taktikler ve stratejilerle çeşitli asker birimlerinin kilidi açılabilir. Ayrıca rakiplerle savaşmak için farklı yerler sunar. Ek olarak, oyunu keşfettikten sonra başka birçok özellik bulabilirsiniz. Bu bakımdan oldukça ilgi çekicidir.

Brawl Stars

Brawl Stars, günümüzde en çok bilinen oyunlardan bir tanesidir. Eğer Clash Royale benzeri oyunlar oyna  için seçenekler arıyorsanız, yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Oyunda yer alan ve değişik özellikleri olan birbirinden farklı karakterleri inceleyebilir, aralarından size en uygun olanlarını tercih edebilirsiniz.

Üssü yok etmek veya savunmak yerine, oyuncuların Gem Grab’da 10 mücevher toplamak ve tutmak için sıkı bir şekilde savaşmaları gerekir. Bu nedenle Brawl Stars, oyuncuların ustalaşması için farklı stratejiler ve beceriler gerektirir.

Heartstone

Heartstone, günümüzde en çok bilinen kart oyunlarından bir tanesidir. Her ne kadar kolay gibi dursa da güzel bir deste oluşturmak ve canlı bir şekilde rakibinizle mücadele etmek oldukça zordur. Bu bakımdan oyuncuları mücadeleye sevk eden bir oyundur. Ayrıca rakibinizin yaptığı hamlelere göre düşünmeniz gerektiği için stratejik bir yönü de vardır.

Hearthstone, World of Warcraft serisinin bir yan ürünüdür ve bu nedenle söz konusu evrenden Lich King, Illidan ve Thrall gibi karakterleri içerir. Bu, son derece rekabetçi, kart tabanlı gerçek zamanlı PvP savaşı sunar. Bu kart oyununda savaş alanını kızıştırmak için güçlü kartlar kazanabilir, işleyebilir veya toplayabilirsiniz.

PvP savaşının yanı sıra, Android ve iOS cihazlar için mevcut olan bu oyunda bulunan zengin tek oyunculu görevlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda en iyi clash royale benzeri oyunlar listemizi sizinle paylaştık. Sizin en sevdiğiniz oyun hangisi oldu ? Yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz;

Clash Royale hangi ülkenin oyunu?

Clash Royale, Finlandiyalı video oyunu şirketi Supercell tarafından geliştirilen bir mobil strateji oyunudur.

Clash Royal nasıl bir oyun?

Clash Royale, gerçek zamanlı çok oyunculu bir strateji oyunudur. Oyuncular, kendi kart destelerini oluşturarak birbirleriyle çevrimiçi olarak mücadele ederler. Oyunun amacı, rakip kulelerinizi yok etmek ve aynı zamanda kendi kulelerinizi de savunmaktır.

Clash royale benzeri oyunlar için kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Clash_Royale

Yorum yapın