Çalınan Telefon Nasıl Bulunur?

Çalınan telefon nasıl bulunur? Sorusu, telefonunu kaybeden ya da çaldıran kişiler için oldukça önemli bir sorudur. Telefonların modeline göre bazı farklı yöntemlerle çalınan ya da kaybolan telefonlarınızı bulabilirsiniz. Çalınan telefonunda kullanılmasını engellemek günümüz teknolojisi ile mümkündür.

Çalınan telefonun bulunması için birçok farklı uygulama bulunmaktadır ve bu uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz. Eğer kaybolan telefonunuz Android ise telefonumu bul özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek ‘Telefonumu Bul’ özelliğini aktifleştirmelisiniz. Bunun sayesinde kaybolan ya da çalınan telefonunuzu kolaylıkla bulabilirisiniz.

Telefonunuzu internet üzerinden bulmak için ise Google cihazımı bul sitesine erişim sağlamalı ve Google kullanıcı hesabınıza giriş gerçekleştirmelisiniz. Sol ekranda çıkan cihaz seçenekleri içerisinden kendi cihazınızı seçmelisiniz. Bu alandaki harita ile telefonunuzun nerde olduğunu bulabilir ya da telefonunuzun içerisindeki tüm verileri silebilirsiniz. Ayrıca kilit ekranınıza numara girebilir ya da yazı yazabilirsiniz. Ancak telefonunuzu bulabilmeniz için Google hesabınız kesinlikle açık olmalıdır. Google cihazımı bul uygulaması içinde konum servislerinin mutlaka açık olması gerekir. Cihazın ID bilgilerini de bilmeniz gerekir.

Çalınan Telefonun İMEİ Numarası Nasıl Bulunur?

telefonum çalındı nasıl bulunur
telefon çalındığında nasıl bulunur

Çalınan telefonun İMEİ numarası nasıl bulunur? Sorusu telefonunu kaybeden kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. İMEİ numarası, telefonunuzu kaybettiğiniz zamanlarda size çok yardımcı olmaktadır. Bu numara yalnızca bir cihaza ait olduğu için kaybolan telefonu izlemek ya da konumunu belirlemek oldukça basit olacaktır.

İMEİ numaranızı telefonunuz bağlı olduğu Google hesabından bulabilirsiniz. Bunun için bir web tarayıcısından Google hesabınızı açmanız gerekir. Başarılı bir şekilde hesabı açtıktan sonra bu hesaba bağlı olan tüm cihazları görebilirsiniz. İMEİ numarası almak için akıllı telefon adının hemen önündeki bilgi simgesine tıklamalısınız. Ardından İMEİ kod numarasının yer aldığı aygıt bilgilerini görebileceğiniz bir sekme açılacaktır. Buradan cihazınızın en son görüldüğü tarihe kadar ulaşabilirsiniz. Telefonunuz kaybolduktan sonra bu numarayı alamazsınız. Bu nedenle her duruma karşı bir kenarda İMEİ numarası bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.

Çalınan Bir Telefon Nasıl Bulunur?

imei numarasindan telefon bulmak
kaybolan kapalı telefon nasıl bulunur

Çalınan bir telefon nasıl bulunur? Sorusu, telefonunu kaybeden ya da çaldıran kişiler için oldukça önemli bir sorudur. Kaybolan telefonunuz eğer Android ise Google üzerinden telefonunuzda açık olan Google hesabınızı açarak telefonunuzu bulabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanabilmek için telefonunuzda Google hesabınızın mutlaka açık olması gerekir.

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur Samsung?

Çalınan telefon nasıl bulunur Samsung markası telefon için birçok seçenek sunulmaktadır. Samsung markası kullanıcılarının kaybolan telefonlarını bulabilmeleri için ‘Cihazımı Bul’ hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet Google hizmetinden farklıdır ve kişilerin kurması gereken bir durumdur. Bu marka telefon kullanan kişiler, kayıp telefonları için farklı seçenekler tercih etmektedir.

Samsung hesabınızdan oturum açarak kaybolan telefonunuzu seçmelisiniz. Bu seçim ardından telefonunuzun bulunduğu kısımda bir harita açılacaktır. Bu harita üzerinde telefonunuz sürekli konum değiştiriyorsa konum izleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Google tarafından Andorid cihazlar için sunulan cihazımı bul hizmeti gibi Samsung’un da sunduğu kayıp telefon hizmetinde de telefonunuzu bulduğunuzda PIN girmeniz gerekir. Bunların yanı sıra herhangi bir izleme özelliğini kapamanıza gerek kalmamaktadır.

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur 2023

Çalınan telefon nasıl bulunur 2023 sorusu, telefoncuların en çok duyduğu sorulardan biridir. Kaybolan telefonunuzu Google üzerinden bulabilirsiniz. Bunun için ilk olarak herhangi bir web tarayıcısı üzerinden Google Cihazımı Bul sekmesini açmalısınız. Açılan ekranda telefonunuzda kullandığınız Google hesabının kimlik bilgileriyle giriş işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Sorunsuz  şekilde giriş yaptıktan sonra Google hesabına bağlı olan tüm cihazları görebilir ve Cihazımı Bul özelliği ile cihazınızı bulabilirsiniz.

Bu yazımızdan sonra Android Telefonum Hacklendi Ne Yapmalıyım ? yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum yapın