Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek ? 5 Sebep

Aradığınız kişi şu anda meşgul sesi eğer telefonla arama yaptığınız kişi meşgul ise sistem tarafından otomatik oynatılır. Bu mesajı duymanızın sebebinin ne olduğunu hemen anlamak kolay değildir. Bu yazımızdan neden bu sesli mesajı duyuyor olabileceğinizi anlatacağız.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Sebepleri

Bu otomatik sesli mesajı duyunca çoğu kişinin aklına engellendim mi acaba sorusu gelse de bu mesajın kaynaklanabileceği 5 sebep vardır. Bu yazımızda sizlerle muhtemel sebeplerin hepsini paylaştık. Yazının tamamını okuyarak neden meşgul mesajını aldığınızı öğrenebilirsiniz.

1- Başka Biriyle Konuşuyordur

aradıgınız kisi su anda mesgul sinyal sesinden sonra ne demek
aradığınız kişi su anda meşgul turkcell ne demek

Aradığınız kişi şu anda meşgul sesini duyuyorsanız aradığınız kişi büyük ihtimalle başka biriyle telefon görüşmesi yapıyordur. Eğer arama yaptığınız kişinin çağrı bekletme özelliği açık değilse sizin aramanız çalmadan kesilir. Böyle bir durumda aradığınız taraf sizin arama yaptığınızı göremez. Çözüm olarak yapabileceğiniz ilk şey mesaj atıp müsait olduğunda sizi geri aramasını isteyebilirsiniz. Eğer aradığınız kişinin telefonu o an internete bağlıysa whatsapp üzerinden arayabilirsiniz. Wp uygulamasından arama gelince mobil operatörüyle yaptığı görüşme kesilecektir.

2- Telefonu Açamayacak Durumdadır

aradığınız kişi su anda meşgul engelleme
telefon çalmadan aradığınız kişi su anda meşgul

Telefon numarasını aradığınız kişi aramanızı reddederse aradığınız kişi şu anda meşgul sesini duyarsınız. Eğer aramanız hemen değil biraz çaldıktan sonra kesiliyorsa aradığınız kişi aramanızı reddediyordur. Bir insanın her zaman telefonu açmaya müsait olmaması normal bir durumdur. Bir süre bekledikten sonra yeniden aramanızı veya söylemeniz gereken şey acilse sms atmanızı tavsiye ederiz.

3-Aynı Anda Arama Yapıyorsunuzdur

aradığın kişi meşgul

Eğer bir kişiyle belirli bir saatte buluşmaya karar verdiniz ve belirlenen saatte buluşacağınız kişiyi arıyorsanız aradığınız kişi şu anda meşgul sesini duyabilirsiniz. Bunun sebebi karşı tarafında aynı anda sizi aramaya çalışmasıdır. Bu ihtimal genel olarak nadirde olsa üstte yazdığım senaryo gibi durumlarda sık gerçekleşir. 5 dakika arama yapmadan beklemenizi ve daha sonra tekrar aramanızı öneririz.

4-Engellenmiş Olabilirsiniz

Bu en istemediğiniz sebep olsa da aradığınız kişi şu anda meşgul sesini duymanızın sebebi engellenmiş olmanız olabilir. Engellendiğinizde farklı bir sesli mesaj duymadığınızdan bunu anlamanın yolu test etmektir. İnternette yer alan bir kere çalıp kapanıyorsa engellenmişsinizdir tarzı bilgiler hatalıdır. Bunu anlamanın en garanti yöntemi bir kaç saat arayla aramaktır. Eğer gene aynı mesajı duyuyorsanız başka bir telefon ile arayın. Kendi numaranızla aradığınızda meşgul, başka numarayla aradığınızda ise telefon çalıyorsa engellenmişsiniz demektir.

5-Hat Çekmiyor Olabilir

Günümüzde mobil operatörlerin kapsama alanı çok geniş olsa da bütün ülkeyi kaplamamaktadır. Aradığınız kişi kırsal alan gibi mobil çekim gücünün düşük olduğu bir yerde bulunuyorsa aradığınız kişi şu anda meşgul mesajını duyabilirsiniz. Günün farklı saatlerinde tekrar arayarak ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda aradığınız kişi şu anda meşgul ne demek tüm ayrıntılarıyla açıkladık. Konuyla ilgili cevabını merak ettiğiniz bir soru varsa yorum bölümünden sorunuzu sorabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şu makalelerimizi de okumanızı tavsiye ederiz;

Meşgul birine nasıl ulaşılır?

Aradığınız kişinin telefonu meşgul çalıyorsa ve hemen ulaşmanız gerekiyorsa ona sms atmanızı öneririz. Ayrıca whatsapp gibi uygulamalar ile de arayabilirsiniz. Eğer internet bağlantısı açıksa whatsapp aramanız çalacaktır.

Meşgul çalıyorsa engellemiş midir?

Telefonun meşgul çalması kesin olarak engellendiğiniz anlamına gelmez. Bu sadece 5 sebepten biridir. Engellendiğinizi anlamanın en kolay yolu sizde meşgul çaldıktan hemen sonra başka bir telefonla o numarayı aramaktır. Eğer başka numarayla arama yaptığınızda meşgule düşmüyorsa engellenmişiniz demektir.

Kaynak: https://support.google.com/phoneapp/answer/2811745?hl=tr

Yorum yapın