Android Telefonlarda Sahte Konum Atma [2023]

Android telefonlarımızın gps özelliği sayesinde mevcut konumumuzu harita üzerinde görebilir ve yol tarifi alabiliriz. WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarından veya sosyal medya sitelerinden anlık konumumuzu paylaşabiliriz. Ayrıca telefonumuzun konum bilgisine dayanan oyunları oynayabiliriz. Peki telefonun konumunu değiştirmek mümkün müdür? Evet, sahte konum uygulaması kullanarak konumunuzu değiştirebilirsiniz. Android telefonlarda bu işlem iphone telefonlara göre daha kolaydır. Bu yazımızda sahte konum atma nasıl yapılır anlatacağız.

Fake Gps ile Sahte Konum Atma

whatsapp konum degistirme hilesi
telefonu başka ülkede gösterme

Lexa tarafından geliştirilen Fake GPS location sahte konum uygulaması Google play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulama 10 milyonun üzerinde indirmeye 4.5 değerlendirme puanına sahiptir. Uygulama virüs içermez ve kullanması güvenlidir. Telefonunuz rootlu değilse bile konum değiştirme uygulaması kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmadan önce telefonunuzun geliştirici seçeneklerini aktifleştirmeniz gereklidir.

Telefonun konumunu değiştirmek

telefondan konum degiştirme
sahte konum ayarlama

>Telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın ve Telefon hakkında bölümüne dokunun

>Buradan telefonunuzun yapım, derleme veya MIUI sürümü (her telefonda farklıdır) yazan yere 7 kere dokunun. Doğru yere dokunuyorsanız 2. Dokunuşunuzdan sonra altta geliştirici olmanıza 5 adım kaldı yazısı çıkacak. Bu çıkmıyorsa diğer yazılara dokunmayı deneyin

>Geliştirici seçenekleri açıldıktan sonra ayarlar uygulamanızın arama bölümüne geliştirici seçenekleri yazarak bulun ve açın.

>Buradan sahte konum uygulamasını seçin seçeneğine dokunun ve yüklediğiniz konum değiştirme uygulamasına basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sahte konum atma için hazırsınız demektir. Şimdi fake gps nasıl kullanılır uygulama içinden anlatmaya devam edelim.

>Uygulamayı açınca harita ve kırmızı bir işaretçi göreceksiniz. Bu işaretçiyi konum atmak istediğiniz yere getirin. Haritayı yakınlaştırarak daha ayrıntılı seçim yapabilirsiniz

>Konumunuzu seçtikten sonra sağ altta yer alan yeşil oynat butonuna basın

>Bastıktan sonra uygulama otomatik olarak kapanacaktır. Bildirim çubuğuna baktığınızda uygulamanın çalıştığını görüyorsanız işleminiz başarılıdır.

>Durdurmak için bildirim çubuğunuzu açıp pause bölümüne tıklayabilirsiniz.

Uygulamayı test etmek için haritalarınızı açıp mevcut konuma basarak kontrol etmelisiniz. Bu uygulama ile sahte konumunuzu sosyal medya ve whatsapp üzerinden canlı veya tek seferlik paylaşabilirsiniz. Ayrıca konum tabanlı oyunları yerinizden kalkmadan oynayabilirsiniz. Unutmayın, bazı oyunlar bu uygulamayı algılayabilir ve hesabınızı yasaklayabilir. Bu yüzden kullanmak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Diğer Sahte Konum Atma Uygulamaları

sahte konum atma
Gps Emülatör Uygulaması

Eğer üstte yazan uygulama sizde çalışmadıysa alternatif uygulamaları deneyebilirsiniz. Listede yer alan uygulamaların yanına sırasıyla geliştiricisi , ücret durumu , indirilme sayısı ve kullanıcı puanı yazılmıştır. Uygulamaları google play mağazasında aratarak indirebilirsiniz.

  • Fake GPS Location Spoofer (IncorporateApps – Ücretsiz – 10 milyon – 3.9 )
  • Fake GPS Location Professional (Just4Fun Utilities – Ücretsiz – 1 milyon – 4.7)
  • Fake GPS (ByteRev – Ücretsiz – 10 milyon – 4.1 )
  • Fake GPS 2023 (Hope Factory 2021 – Ücretsiz – 100 bin – 4.4 )
  • GPS Emulator (RosTeam – Ücretsiz – 1 milyon – 4.7 )

Bütün fake gps uygulamaları aynı şekilde çalışırlar. Üstte anlattığımız gibi sahte konum ayarını etkinleştirmeniz ve uygulamayı çalıştırmanız yeterlidir. Bu uygulamalar güvenilirdir ve telefonunuza zarar vermezler. Uygulamayı durdurduktan sonra gerçek konumunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Güvenlikten endişe ediyorsanız işiniz bittiğinde sahte konum uygulaması ayarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu yazımızda Android telefonlarda sahte konum atma nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla anlattık. Eğer konuyla ilgili yaşadığınız bir sorun varsa yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Bu makalemizden sonra En İyi Mobil Savaş Oyunları [2023] ve matematik sorusu çözen uygulama listelerimizi okuyabilirsiniz.

Sahte Konum Atma Hakkında SSS

whatsapp sahte konum atma

Bu bölümünde konu ile ilgili araştırma yapan kullanıcılardan gelen sık sorulan soruları derledik. Aklınızda bir soru işareti kalmaması için bu bölümü de okumanızı tavsiye ederiz. Eğer aklınızda olan soru bu bölümde yoksa cevap alabilmek için yorum yazabilirsiniz.

Whatsapptan başka yerin konumu nasıl gönderilir?

Whatsapp uygulamasından konum gönderirken istediğiniz adresi aratrıp seçerek gönderebilirsiniz. Canlı sahte konum paylaşmak için ise sahte konum uygulamalarına ihtiyacınız vardır.

Fake GPS ayarları nasıl yapılır?

Öncelikle telefonunuzun geliştirici seçeneklerini açın. Buradan sahte konum uygulaması olarak fake gps seçin. Uygulamayı açın ve konum göndermek istediğiniz noktayı işaretledikten sonra çalıştırın.

Konum sabitleme nasıl yapılır?

Bir sahte konum atma uygulaması kullanarak konumunuzu sabitleyebilirsiniz. Uygulama ile şuan buluduğunuz konuma gelin ve uygulamayı çalıştırın. Artık hareket etseniz bile konumunuz sabit görünecek.

WhatsApp konum sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir uygulama ile sahte konum paylaşıldıysa bunu anlamanın bildiğimiz bir yolu yoktur.

Yorum yapın