En İyi 5 Android 3d Çizim Programı

Mühendislik, tasarım ve mimarlık alanlarında çalışan insanlar 3d tasarım programlarını aktif olarak kullanırlar. 3 boyutlu modelleme fazla donanım kaynağı isteyen bir iştir. Günümüzde 3d tasarımlar yapmak için gelişmiş bilgisayarlar kullanılır. Fakat, gelişen teknoloji sayesinde güçlü bir telefona sahipseniz android 3d çizim programı kullanarak telefonunuzda modelleme yapabilirsiniz. Tabii ki de bu modeller bilgisayar kullanarak yapılanlar kadar yüksek kaliteye sahip olmayacaktır. Bu yazımızda sizler için en iyi 5 telefonda 3d çizim programı listemizi paylaşacağız.

1-Onshape 3D CAD

3d modelleme cizim uygulamas apk
3d cizim program mobil

3d tasarım uygulamaları listemizin ilk sırasında mühendisler için profesyonel bir uygulama olan Onshape bulunuyor. Bu uygulama ile 3d baskı, makine parçaları, tıbbi cihazlar, endüstriyel cihazlar gibi modelleme işlemlerini telefonunuzdan halledebilirsiniz. Uygulama internet bağlantısı ile ortak çalışmayı destekler. Böylece başka birinin tasarımına telefonuz ile bağlanıp modelde değişiklikler yapabilirsiniz. Bilgisayar veya telefondan başlattığınız projeye tüm cihazlarınızdan devam edebilirsiniz. Onshape 3D CAD uygulaması bir mühendis ve tasarımcının ihtiyacı olan tüm araçlar yüklü bir şekilde gelir. Aradığınız mühendislik içi 3d çizim uygulaması ise bu uygulamayı kesinlikle denemelisiniz.

2- Prisma3D- Modeling, Animation

mobil 3d modelleme
android 3d cizim program listesi

Oyun ve animasyon yapmak için android 3d çizim programı arıyorsanız Prisma 3d tam size göre bir uygulama. Prisma 3d, Maya,Cinema 4d ve Blender yazılımlarının dosyalarını destekliyor. Böylece bu yazılımlar ile bilgisayar üzerinde yaptığınız modellere telefonunuz ile devam edebilirsiniz. Karakter modellemenizi yaptıktan sonra animasyon bölümünden karakter animasyonları yapabilir ve bunları kaydedebilirsiniz. Uygulama başlangıç seviyesinde olan birinin bile kullanabileceği basit bir arayüze sahip. Youtube üzerinden uygulamayı kullanmayı saatler içerisinde tamamen öğrenebilirsiniz. Oyun, animasyon,3d intro işleriniz için bu uygulamayı telefonunuza indirmenizi tavsiye ederiz.

3- Sculpt+

Sculpt telefonda heykel tasarlamak ve boyamak isteyenler için başarılı bir telefonda 3d çizim programıdır.1 milyondan fazla indirmiş bu uygulama ile çok detaylı heykeller tasarlayabilirsiniz. Ek olarak tasarladığınız bu heykelleri 3d yazıcı ile basabilirsiniz. Uygulama basit bir küp modelini hayranlık uyandıracak bir heykele çevirebilmenizi sağlayan onlarca aracı kullanıcılarına sunuyor. İster profesyonel bir sanatçı olun ister hobi amaçlı heykel tasarımıyla uğraşın, Sclupt+ her seviyeden kullanıcıyı tatmin etmeye hazır.

4- Moblo- 3D furniture modeling

android 3d çizim programı

3d tasarım uygulamaları listemizin 4.sırasında sadece mobilya tasarlamaya odaklanmış olan Moblo uygulaması bulunuyor. Mobil tasarlayan bir profesyonel veya hobi olarak dekorasyon yapan biriyseniz Moblo uygulamasını kullanmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Uygulamanın artırılmış gerçeklik desteği sayesinde yaptığınız tasarımların evinizde nasıl gözüktüğünü hızlıca görebilirsiniz. Hazır gelen materyal ve renkler ile hayalinizdeki mobilyayı hızlıca 3d tasarım haline getirebilirsiniz.

5- 3D Modeling App: Sculpt & Draw

Oyun ve animasyon oluşturmak için 3d çizim uygulaması arayışınız devam ediyorsa bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde mobil cihazınızdan bilgisayarda olduğu gibi gelişmiş bir 3d modelleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Yaptığınız modeli .object olarak çıktı alarak blender gibi bilgisayar yazılımlarında kullanabilirsiniz. 3D Modeling App, sadece tasarım yapmanızı değil tasarımınızı boyamanız konusunda da iyi performans gösteriyor. Bu uygulama ile tasarlayıp renklendirdiğiniz modelleri kolayca oyun geliştirme ve animasyon yazılımlarında kullanabilirsiniz. Uygulamanın arayüzü hızlıca öğrenebileceğiniz basitliktedir. 3D Modeling App her seviyeden tasarımcılar için tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.

Bu makalemizde android 3d çizim programı listemizi paylaştık. Siz en çok hangi uygulamayı beğendiniz? Yorum bölümünden konu hakkında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra Connect with mi assistant ne demek ? yazımızı da okumanızı öneririz.

Yorum yapın