Akıllı Bileklik Telefona Nasıl Bağlanır ? [2 Yöntem]

Akıllı bileklik telefona nasıl bağlanır sorusu her yeni akıllı bileklik alan kullanıcının sorduğu bir sorudur. Akıllı bileklikler saatlere göre ucuz olduklarından dolayı daha az para harcamak isteyen kullanıcıların ilk tercihidir. Bu bileklikler ile kolayca alarm kurabilir, bildirimlerinizi görebilir ve egzersizlerinizi takip edebilirsiniz. Akıllı bilekliklerin ekranı saatler kadar gelişmiş olmadığından dolayı yapabilecekleri bunlar ile sınırlıdır. Herhangi bir özelliğinden faydalanmasanız bile akıllı bileklikleri sadece aksesuar amaçlıda kullanabilirsiniz. Bu bilekliklerin telefon ile bağlantısı yapılmadan özelliklilerinin tamamı kullanılamaz. Saati gösterme özelliği bile saat verisi bileklik üzerinden ayarlanamadığından işinize yaramaz. Ayrıca alarmlarınızı kurmak içinde telefon bağlantısı yapmanız şarttır. Bu sebeple bir akıllı bileklik alacaksanız mutlaka bir akıllı telefonunuz olmalıdır. Telefon bağlantısına ihtiyacım olmasın diyorsanız akıllı saat almalısınız.

Akıllı Bileklik Telefon Bağlantısı

akıllı bileklik telefona nasıl bağlanır
akıllı bileklik telefon bağlantısı

Akıllı bileklikler telefonlara bluetooth teknolojisi ile bağlanır. Bluetooth, günümüzde her telefonda bulunan yakın alan kablosuz bağlantı teknolojisidir. Bilekliğinizin ayarlarını yapmak için telefonunuza bir kere bağlantı kurmanız yeterliyken, telefonunuza gelen bildirimleri akıllı bilekliğinizde görmek istiyorsanız bluetooth bağlantısının sürekli bağlı olması gerekmektedir. Bu bağlantının uzun süre aktif kalması telefonunuzun şarjının daha hızlı tükenmesine sebep olacaktır. Akıllı bileklik telefona nasıl bağlanır sorusunun cevabı bluetooth ve uygulama iledir. Bluetooth kısmını anlattığımızda göre uygulama kısmına geçelim.

Her akıllı bilekliğin uyumlu çalıştığı bir uygulama vardır. Bu uygulamaların isimleri ürünün geliştiricileri tarafından kullanım kılavuzuna yazılır. Aldığınız akıllı bilekliğin kutusundan çıkan kağıtları iyice incelemeli ve uygulama ismini bulmalısınız. Akıllı bileklik uygulamasını yüklemeden bilekliğinizin ayarlarını yapamazsınız. Örneğin bazı üreticiler Glory Fit isimli uygulamayı tavsiye ederken bazıları Zepp uygulamasını tavsiye eder. Eğer önerilen uygulama ismini bulamadıysanız youtube’da bilekliğinizin marka ve modelini aratarak hangi uygulama ile uyumlu çalıştığını öğrenebilirsiniz. Son olarak akıllı bileklik telefona nasıl bağlanır adım adım anlatalım.

  • Akıllı bilekliğinizi ilk aldığınızda şarjı dolu değilse bir süre şarj edin
  • Genellikle bileklik ekranının altında bulunan butona dokunarak bilekliğinizi açın. Tek dokunuşla açılmıyorsa 3-5 saniye basılı tutmayı deneyebilirsiniz
  • Bilekliğin kutusundan çıkan kağıtlara bakarak önerilen uygulamayı bulun ve uygulamayı google play mağazası üzerinden telefonunuza indirin.
  • Telefonunuzun ayarlar uygulamasına girin ve bluetooth bağlantısını açık hale getirin. Bu bölümde akıllı bilekliğinizin ismine dokunarak bağlantı kurun.
  • İndirdiğiniz uygulamayı açtığınızda uygulama ekranında bağlantının kurulduğunu göreceksiniz. Artık bu uygulama ile istediğiniz bileklik ayarını yapabilirsiniz.
  • İşiniz bittikten sonra bildirim almak istemiyorsanız bluetooth bağlantınızı kapatabilirsiniz. Tekrar bilekliğe bağlanmak için bağlantıyı açmanız ve uygulamaya girmeniz yeterlidir.

Polosmart Akıllı Bileklik Telefona Nasıl Bağlanır ?

akıllı bileklik kurulumu
akıllı bileklik bağlamak

Akıllı bileklik telefona nasıl bağlanır anlatımımıza polosmart ile devam ediyoruz. Öncelikle polosmart bilekliğinizi kutudan çıkardıktan sonra şarj etmelisiniz. Bilekliğinizin şarjı tam dolduktan sonra telefona bağlama adımlarına başlayabilirsiniz. Telefonunuzun ayarlarından bluetooth bağlantısını açın ve cihazları bulmasını bekleyin. Daha iyi bağlantı için Polosmart bilekliğinizi telefonunuzun yakınına getirin. Bileklik adını bluetooth listesinde görünce eşleştirmek için isme dokunun. Eşleştirme başarılı olduktan sonra google play mağazasından fitpro uygulamasını indirerek Polosmart akıllı bilekliğinizin ayarlarını yapabilirsiniz.

Bu yazımızda akıllı bileklik telefona nasıl bağlanır tüm detaylarıyla anlattık. Konuyla ilgili aklınıza takılan sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra şunları da okumanızı tavsiye ederiz;

Akıllı bileklik her telefona uyumlu mu?

Akıllı bileklik almadan önce bilekliğin hangi işletim sistemiyle uyumlu olduğunu öğrenmelisiniz. Android ile uyumlu bileklikler tüm android telefonlarda çalışırken apple marka telefonlarda çalışmazlar. Bu yüzden IOS veya Android uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bir bilekliği almadan önce mobil uygulamasının da telefonunuzda çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

Akıllı bileklik için hangi uygulama?

Her akıllı bilekliğin geliştiricisi tarafından önerilen bir uygulaması vardır. Bilekliğinizi en verimli şekilde kullanabilmeniz için bu uygulamaları yüklemenizi öneririz. İsterseniz başka uygulamalarında bilekliğiniz ile uyumlu olup olmadığını test ederek öğrenebilirsiniz.

Akıllı bileklik nasıl açılır ?

Akıllı bilekliğinizi açamıyorsanız öncelikle şarjının dolu olduğundan emin olmalısınız. Bilekliğinizi usb bağlantısı ile bir süre şarj edin. Daha sonra yuvarlak tuşuna 3-5 saniye basılı tutarak açmayı deneyebilirsiniz.

Akıllı bileklik mi yoksa akıllı saat mi?

Akıllı bileklikler akıllı saatlerin yaptığı çoğu işlemi ekranlarının küçük olmasından dolayı yapamazlar. Size bir bildirim geldiğini gösterirler fakat bu bildirimi görüntüleyemezsiniz. Mesaj geldiğini titreşim ile size bildirir ama mesajı cevaplayabilmek için telefonunuzu kullanmanız gereklidir.

Yorum yapın