Activate This Device Ne Demek ? [2024]

Activate this device ne demek xiaomi kullanıcılarının cevabını aradığı bir sordurur. Eğer xiaomi marka bir telefon kullanıyorsanız ve cihazınızı yeniden başlattıysanız, telefonunuz kilitlenebilir. Aynı şekilde format sonrası da bu kilitlenme ekranını görebilirsiniz. Bu bir hata değildir, xiaomi telefonlarda bulunan bir güvenlik önemlidir. Telefonunuzun sizden başkası tarafından açılmamasını sağlar.

This Device Is Locked Ne Demek ?

activate this device ne demek

This device is locked cihazınızın güvenlik sebebiyle kilitlendiğini gösterir ve bu telefonu mi şifrenizi girerek açmanız gerekmektedir. Bu işlemi active this device butonuna basarak başlatabilirsiniz. Activate this device ne demek anlattığımıza göre çözüm yöntemlerine geçelim.

Şifre Yenileme Çözümü

this device is locked

Active this device butonuna bastığınızda sizden istenen şifre mi hesabınızın şifresidir. Yani telefonun ilk kurulumunu yaparken oluşturduğunuz xiaomi hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Eğer bu şifreyi hatırlamıyorsanız şu adımları takip ederek şifreyi sıfırlayabilirsiniz;

  • https://account.xiaomi.com/ adresini bilgisayarınızda açın
  • Forgot password? yazısına tıklayın
  • Buraya e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin
  • Next butonuna tıklayın ve e posta veya telefon numaranıza sms olarak gelen kodu girin
  • Yeni şifrenizi belirleyip onaylayın
  • Telefonunuza geri dönün ve Active this device bölümünden belirlediğiniz şifreyi girerek telefonu açın.

Sim Kart Çözümü

Eğer şifrenizi doğru girdiğinizden eminseniz ve gene hatalı şifre uyarısı veriyorsa problem wifi bağlantısından kaynaklanıyor olabilir. Bu işlemi wifi yerine mobil veri üzerinden yapmanız gerekiyor. Bunun için telefonunuzu kapatın ve tekrar açın bu sefer active this device butonunun altında yer alan “Open Wifi Settings” butonuna dokunun. Bağlı olduğunuz wifi ağının adına dokunun ve en alta gelin. En altta yer alan forget network butonuna basın ve gelen uyarı penceresinden ok butonuna dokunun. Artık telefonunuz wifi ağına bağlı değil. Geri tuşuna basarak this device is locked bölümüne geri dönün. Tekrar Active This device butonuna basın ve şifrenizi girin. Bu sefer mobil veri üzerinden aktivasyon gerçekleşecektir. Eğer gene olmadıysa sim kartınızda şifre vardır.

  • Telefon açılırken gelen ekranda pin kodunuzu girerek sim kilidini açın.
  • Eğer bu ekran gelmiyorsa sim kartınızı başka bir telefona takarak pin kodunu kaldırabilirsiniz.
  • Eğer hattınız da hiç bakiye yoksa da bu yöntem çalışmayabilir. Mobil veri kullanılacağından dolayı hattınızda internet paketi veya bakiye olması gerekir.

Activate This Device Ne Demek Hakkında Sonuç Ve SSS

Activate this device ne demek bu yazımızda tüm detaylarıyla anlattık. Eğer konu hakkında bir sorunuz veya eklemek istediğiniz bir şey varsa yorumlara yazabilirsiniz. Activate this device ne demek yazımızdan sonra bunları da okumanızı öneririz;

Mi Account ID ne demek?

Mi account id xiaomi cihazların güvenliği için kullanılan bir üyeliktir. Aynı Apple ID gibi çalışır.

Xiaomi This device is locked nasıl açılır?

This device is locked telefonunuzu izinsiz erişimlere karşı korumak için uygulanan bir kilittir. Mi hesabınızın şifresini girerek bu kilidi açabilirsiniz.

Yorum yapın